TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396011 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: lamni

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 05, 2024, 05:59:15 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 117 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kreatin za početnike!  (Pročitano 401430 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12801


Never give up!

« Odgovor #1161 poslato: Jun 24, 2010, 01:23:44 posle podne »

Kazite mi i jednom da resim vise tu dilemu :) jel kreatin navlaci vodu u misic,ili u prostor izmedju koze i misica?

Monohidrat navlaci samo u misic ako vodis racuna o balansu sa hidratima.kre alkalyn i kreatini iz te branze ne navlace vodu ali njihova namena je drugacija u odnosu na klasican monohidrat.Vodi racuna o hidratima tokom unosa monohidrata i nemas brige ;)
Sačuvana
deni12
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 159


« Odgovor #1160 poslato: Jun 23, 2010, 11:56:14 posle podne »

Kazite mi i jednom da resim vise tu dilemu :) jel kreatin navlaci vodu u misic,ili u prostor izmedju koze i misica?
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #1159 poslato: Jun 22, 2010, 06:52:52 posle podne »

Neznam da li je u bb nesto drugacije i da li je WADA nadlezna, ali ne postoji doping lista po zemljama vec postoji internacionalna. Tacno se koje supstance su zabranjene svake godine i vaze svugde u svetu gde je WADA zaduzena a to su skoro svi sportovi...

Roberte verujem da se bez problema moze utvrditi da li je kreatin unet kroz hranu ili kroz suplemente, ali to su nebuloze, naravno da se nikada nece testirati i naravno da nece bacati pare na tako skupe testova za tacno utvrdjivanje :)

pa slican primer je kafein koji je bio zabranjen pa sada nije
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #1158 poslato: Jun 22, 2010, 12:30:21 posle podne »

Za ovde nisam čuo nikakve priče, ali me i to za Francusku iznenadilo. Mislim, ne znam kako bi utvrdili da li neko unosi kreatin suplementacijom ili, recimo, obiljem mesa. Još tek kako bi utvrdili ako se unosi 3-5g dnevno?!
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12801


Never give up!

« Odgovor #1157 poslato: Jun 22, 2010, 12:21:15 posle podne »

I ja sam cuo da je u nekim zemljama kreatin na doping listama, a nacuo sam nesto da ce mozda i kod nas biti.

To ako se bude desilo kod nas bice i vise nego smesno.
Sačuvana
acivi85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 33

« Odgovor #1156 poslato: Jun 22, 2010, 10:16:23 pre podne »

I ja sam cuo da je u nekim zemljama kreatin na doping listama, a nacuo sam nesto da ce mozda i kod nas biti.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #1155 poslato: Jun 22, 2010, 07:49:00 pre podne »

Kao prvo, pojam steroid je jako širok(nije to jedna supstanca pa da kreatin bude sličan baš njoj).

Kao drugo, dobijanje kreatina zaista nema veze sa AAS-om. Kreatin se u ljudskom telu proizvodi sintezom triju amino kiselina.

Da sumiramo - nećeš izgubiti mišićnu masu nakon prestanka korišćenja kreatina. To što neko navuče gomilu vode, pa sve to kasnije izbaci i kaže kako se "izduvao", nešto je sasvim drugo i ne bih da komentarišem. Ako za vreme korišćenja kreatina dobiješ i nešto malo mišićne mase(zahvaljujući visokom proteinskom unosu), naravno da će ostati ti mišići i kasnije, ako nastaviš sa kvalitetnom ishranom i treninzima.

Inače, juče sam čuo podatak od jednog našeg fudbalera u Francuskoj da je tamo kreatin na doping listi. Ima li neko neki info o tome?

Dečko mi deluje razumno :D i nakupovao je gomilu suplementacije ali kaže da ne sme kreatin zbog toga.
Sačuvana
deni12
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 159


« Odgovor #1154 poslato: Jun 21, 2010, 11:11:44 posle podne »

Neces od krea dobiti 10kg, ovo sto si cuo...to nije istina :D Ne stvarno kreatin nema veze sa steroidima.


Ne,ne,ne mislim da je to sad neka hemija xD to je sups,ali ne mogu da nadjem taj podatak,inace kao proizvodi se na istoj ili slicnoj bazi,a nije stetan i zato se moze koristiti u sportu bez da se ide na doping. Sad ne znam gde sam video.

Koliko se dobije sa punjenjem i odrzavanjem i klopom i treningom?
Sačuvana
nickey
Gost
« Odgovor #1153 poslato: Jun 21, 2010, 10:47:19 posle podne »

Neces od krea dobiti 10kg, ovo sto si cuo...to nije istina :D Ne stvarno kreatin nema veze sa steroidima.
Sačuvana
deni12
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 159


« Odgovor #1152 poslato: Jun 21, 2010, 10:41:31 posle podne »

Naravno da ostaje. Od kreatina nećeš direktno izgraditi mišić, pa ne možeš ga ni izgubiti kada prestaneš sa uzimanjem.

A na primer,pd kreatina dobijem 10kg (i manje jedno 7-8kg) za mesec,mozda mesec i po. E sad,kad bi se voda povukla koliko bi kg dobio a da je to od mesa,znaci da je trening od 30 min,mnogo hrane i sna? :D

Nego negde sam citao,na drugom forumu,i nema sanse da nadjem taj text,a rec je bilo da se kreatin pravi na bazi slicnoj kao steroid i da nije stetan i moze da se koristi u sportu,isto daje snagu i masu i povecava sintezu proteina. Nadam se da znate o cemu pricam?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #1151 poslato: Jun 21, 2010, 07:53:04 posle podne »

Naravno da ostaje. Od kreatina nećeš direktno izgraditi mišić, pa ne možeš ga ni izgubiti kada prestaneš sa uzimanjem.
Sačuvana
deni12
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 159


« Odgovor #1150 poslato: Jun 21, 2010, 07:21:58 posle podne »

Da li kada se zavrsi sa fazom punjenja i odrzavanja,i kada se povuce voda,ostaje masa od krvi i mesa? Uz uslov da ishrana ima mnogooo U.H i da ima proteine i 5-6 obroka dnevno? Nadam se da me razumete? :D
Sačuvana
1389
Gost
« Odgovor #1149 poslato: Jun 21, 2010, 01:44:36 posle podne »

da li smem da nastavim sa kreatinom, posto sam pre mesec dana imao operaciju ligamenata kolena, ili da sacekam jos malo?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #1148 poslato: Jun 03, 2010, 11:22:21 posle podne »

Prevelike doze se jednostavno izbacuju iz organizma. Postoji neki maksimalni nivo kreatina koji ćelije mogu da prime. Kada se taj nivo dostigne, možemo ga godinama(bez pauza) održavati suplementacijom 3-5g kreatina dnevno. Dakle, zaista nema potrebe za nekim velikim količinima kreatina. Nakon neke loading faze(bilo sa 10, bilo sa 20g kreatina dnevno), doze od 3-5g dnevno su sasvim dovoljne za ogromnu većinu. ;)
Sačuvana
_ibanez_
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 96


« Odgovor #1147 poslato: Jun 03, 2010, 11:09:41 posle podne »

ok, hvala... navodno prevelike doze uticu na kasnije stvaranje kreatina u organizmu... tako sam negde procitao..
Sačuvana
Stranice: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 117 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.059 sekundi sa 14 upita.