TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396989 Teme od strane 25031 Članovi Poslednji član: SylviaHarr

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 14, 2024, 10:55:15 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 117 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kreatin za početnike!  (Pročitano 417275 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #1684 poslato: Januar 16, 2014, 07:58:45 posle podne »

Interesuje me, da li treba žuriti sa kreatinima pri treniranju, jer ne bih da požurujem ništa, ima vremena za sve xd. Idem već 7. mesec u teretanu, whey koristim već 3 meseca i sve je super. Imam blizu 66 kg na 178 cm i 17 godina i za sada napredujem veoma dobro s obzirom na šta sam ličeo pre teretane xd. Drug vrši pritisak na mene da ubacim kreatine pre i posle treninga, i sve hoće da to uzmemo zajedno. On ide već drugu godinu u teretanu i voli da eksperimentiše s suplementima, jednostavno koliko vidim baca pare jer kad god ga vidim hrani se nezdravo, koristi alkohol i neće da sluša moje savete da prvo sredi ishranu (ja sam moju nekako sredio xd, jaja i ovsene se smenjuju ujutru, za ručak kombinacija-povrće i mleveno meso ili piletina-pirinač/krompir). Konkretno pitanje je da li treba da požurim i ubacim kreatin u upotrebu? Moj lični cilj je povećanje mase ishranom na nekih 75 kg do leta i konstantan rad na mišićnoj masi. Možda nešto zvučni nerazumno, nadam se da će te me ispraviti.

Hvala na čitanju,
pozdrav

Ukoliko je progres konstantan nema potrebe da dodatno ubacujes kreatin,bar ne trenutno.Ukoliko osetis da stagniras ili padas u snazi onda mozes ubacici kreatin monohidrat pre i nakon treninga 3 do 5 g .Kao sto si vec shvatio ishrana je veoma bitna i trudi se da imas 3 do 4 kvalitetna obroka uz 2 uzine u kalorijskom odnosu koji je potreban tebi i tvom treningu.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4423


« Odgovor #1683 poslato: Januar 16, 2014, 02:23:14 posle podne »

Ako uzmes,uzmi zbog sebe,nikako zbog drugara
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #1682 poslato: Januar 16, 2014, 11:23:45 pre podne »

Ako misliš da si sredio ishranu onda možeš da uzmeš kreatin,još ako imas whey biće to sjajna kombinacija ;)
Sačuvana
Plavša
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #1681 poslato: Januar 16, 2014, 01:13:33 pre podne »

Interesuje me, da li treba žuriti sa kreatinima pri treniranju, jer ne bih da požurujem ništa, ima vremena za sve xd. Idem već 7. mesec u teretanu, whey koristim već 3 meseca i sve je super. Imam blizu 66 kg na 178 cm i 17 godina i za sada napredujem veoma dobro s obzirom na šta sam ličeo pre teretane xd. Drug vrši pritisak na mene da ubacim kreatine pre i posle treninga, i sve hoće da to uzmemo zajedno. On ide već drugu godinu u teretanu i voli da eksperimentiše s suplementima, jednostavno koliko vidim baca pare jer kad god ga vidim hrani se nezdravo, koristi alkohol i neće da sluša moje savete da prvo sredi ishranu (ja sam moju nekako sredio xd, jaja i ovsene se smenjuju ujutru, za ručak kombinacija-povrće i mleveno meso ili piletina-pirinač/krompir). Konkretno pitanje je da li treba da požurim i ubacim kreatin u upotrebu? Moj lični cilj je povećanje mase ishranom na nekih 75 kg do leta i konstantan rad na mišićnoj masi. Možda nešto zvučni nerazumno, nadam se da će te me ispraviti.

Hvala na čitanju,
pozdrav
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #1680 poslato: Novembar 06, 2013, 05:02:23 posle podne »

Propratni efekat kreatina je povlačenje potkožne vode, ali ni to ne može biti nešto baš toliko drastično. Što čistija ishrana, to manje vode.
Sačuvana
ThePunisher
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 90

« Odgovor #1679 poslato: Novembar 06, 2013, 04:45:34 posle podne »

Moj drug je uzeo Biotech-ov kreatin monohidrat i prezadovoljan je.. ima vise volje i snage na treningu, a i dobija polako na masi..
A jel moze ovako da se naduje od kreatina, slucajno sam naisao na ovog lika : http://www.zaslike.com/files/asr9u4nrnzunvav37q9.jpg
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #1678 poslato: Oktobar 12, 2013, 10:27:48 pre podne »

Realno, to moze biti problem. Zavisi do kakvog ce lekara doci ali postoji mogucnost da ce kreatin za to biti okrivljen. Mozda je bolje ( nerado ovo kazem jer sam i sama lekar i znam da treba imati sto vise informacija ) da to ne pomene na pocetku, da problem sagledaju sa druge strane.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #1677 poslato: Oktobar 11, 2013, 08:47:35 pre podne »

Doduše, bojim se reakcije lekara kada im kaže da koristi kreatin...  :-\
Sačuvana
Morris
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 106


« Odgovor #1676 poslato: Oktobar 11, 2013, 07:46:59 pre podne »

Naravno da treba naći uzrok, ja sam mu odmah rekao da taj bol nije izazvan upotrebom kreatina i da treba da izvadi rezultate, tako da ćemo videti šta je pravi uzrok
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #1675 poslato: Oktobar 10, 2013, 11:02:32 posle podne »

Evo malo da osvežim temu. Drug mi javlja da ima problem koji misli da je vezan sa kreatinom. Dakle, njegov problem je u tome što ima učestalo mokrenje kao i bolove u testisima. Lično nisam nikad imao problema sa kreatinom, al me interesuje čisto zbog njega. Znam da je problem sa mokrenjem uobičajen, čim je nivo kreatinina u krvi viši telo više izbacuje tečnosti... Ali za ovaj bol u testisima nikad ranije nisam čuo, pa me interesuje posledica čega je to. Zanimljivo je što on nije ni unosio velike količine, od 5-10g dnevno.

Nije ovde tema ali moram pitati, da li ima jos neke smetnje, pecenje pri mokrenju, bol, promene u boji mokrace? Da li pije dosta tecnosti dok uzima kreatin?

Nece se bol u testisima javiti zbog uzimanja kreatina, ali treba pronaci uzrok tome.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #1674 poslato: Oktobar 10, 2013, 08:53:28 posle podne »

Taj bol nema veze sa kreatinom.Ono sto treba da radi je da se vise hidrira u toku dana !
Sačuvana
Morris
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 106


« Odgovor #1673 poslato: Oktobar 10, 2013, 07:52:00 posle podne »

Evo malo da osvežim temu. Drug mi javlja da ima problem koji misli da je vezan sa kreatinom. Dakle, njegov problem je u tome što ima učestalo mokrenje kao i bolove u testisima. Lično nisam nikad imao problema sa kreatinom, al me interesuje čisto zbog njega. Znam da je problem sa mokrenjem uobičajen, čim je nivo kreatinina u krvi viši telo više izbacuje tečnosti... Ali za ovaj bol u testisima nikad ranije nisam čuo, pa me interesuje posledica čega je to. Zanimljivo je što on nije ni unosio velike količine, od 5-10g dnevno.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #1672 poslato: Septembar 20, 2013, 01:46:48 posle podne »

Citat:  link=topic=32705.msg2580635#msg2580635 date=1379592092
sta mi vi preporucujete da radim po pitanju tih suplemenata sto imam.sto ste vec vidjeli ili da mi kazete kako da se pravilno hranim.nije mi stalo da imam neku masu vec fin oblik i misice i naravno fina lelja i grudi ali u granicama normale.imam 26 godina visok sam oko 178cm i imam 75kg


kako ne bismo kvarili ovu temu o kreatinu, više o ishrani možeš saznati u podforumu Ishrana

Predlažem ti da u okvriu tog podforuma otvoriš svoju temu, da opišeš što detaljnije kako se hraniš, pa da ti ukažemo na greške i damo smernice za dalje...

što nam više informacija daš tim bolje :)

Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #1671 poslato: Septembar 20, 2013, 11:51:18 pre podne »

Poz ljudi da li u vasoj prodavnici u podgorici imate no xplode , posto ga u katalogu nema i koja je cijena ako nije problem da mi kazete
NO Xplode, kao ni ostali proizvodi BSN-a, ne nalaze se u našoj ponudi.

Ovo je izbor NO reaktora koji mi možemo da ponudimo. Ako je potrebna neka preporuka ili savet, stojimo na raspolaganju. :)
http://www.pansport.rs/Transportni-sistemi-i-NO-reaktori/Transportni-sistemi-i-NO-reaktori.html
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #1670 poslato: Septembar 20, 2013, 10:08:25 pre podne »

Citat:  link=topic=32705.msg2580635#msg2580635 date=1379592092
sta mi vi preporucujete da radim po pitanju tih suplemenata sto imam.sto ste vec vidjeli ili da mi kazete kako da se pravilno hranim.nije mi stalo da imam neku masu vec fin oblik i misice i naravno fina lelja i grudi ali u granicama normale.imam 26 godina visok sam oko 178cm i imam 75kg

Kvalitetna ishrana,whey i creatin monohidrat,4 treninga sa opterecenjem i 3 kardio treninga.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 117 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.192 sekundi sa 18 upita.