TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 02:38:56 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: khm... Miostatin?! :D  (Pročitano 15569 puta)
Decky_Nis
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 596

No limit

« Odgovor #15 poslato: Maj 30, 2008, 04:06:59 posle podne »

Pazi clanak, ovo vredi procitati:

Genetski inzenjering mogao bi u buducnosti da zatvori teretane!!!

"Mada su roditelji bili zdravi mladi ljudi, a trudnoca je protekla normalno, beba koja se pre 4 godine rodila na jednoj klinici u Berlinu pre je licila na minijaturnog bodi-bildera nego na normalno novorodjence. Bez masnog tkiva, jasno definisanih i dobro razvijenih misica, mali supermen je izgledao kao da vreme nije proveo u majcinoj utrobi vec u teretani.
Lekari su se odmah bacili na utvrdjivanje uzroka, da bi tek prilikom analize celijske strukture profesor decje neurologije Markus Silke otkrio je mutirani gen, koji cini da bebino telo ne proizvodi miostatin - belancevinu koja regulise rast misica kod ljudi. Ovakvo cudo od deteta bilo je nesto sto je medjunarodna elita u domenu genetskih istrazivanja cekala godinama, jos otkako je sredinom devedesetih godina molekularni biolog Se-Jin Li ustanovio da kakav je uzajamni odnos miostatina i misicne mase. Zajedno sa svojim timom, ovaj naucnik iz SAD izmenio je nasledni materijal miseva, deaktivirajuci gene koji izdaju naredbu za proizvodnju miostatina u telu. U roku od 4 nedelje, mali glodari su udvostrucili misicnu masu, uz istovremeno smanjenje udela masti i veliko povecanje snage. I sve to bez ikakvog treninga i napora. Li je patent prodao farmakoloskoj industriji, koja je u njemu naslutila put do novog cudotvornog leka, sredstva protiv razlicitih bolesti koje izazivaju smanjivanje i slabljenje misica. Kako upuceni tvrde, na pomolu je istovremeno i svojevrsna drustvena droga buducnosti: funkcionalni blokator miostatina bi bio u stanju da - bez ikakvog ulaganja napora - pretvori debeljuskastog gospodina lenstinu u atletu sa plocicama na stomaku.
A onda se rodila vec pomenuta beba i omogucila naucnicima da iz prve ruke prouce delovanje ove genetske anomalije na ljudskom bicu. Mada ne zele nikakav publicitet i paznju medija, roditelji deteta su im ipak omugucili da pomno prate decakov razvoj, izmedju ostalog i zato sto je uvek prisutna opasnost da se neuobicajeno razviju ne samo bicepsi vec i srcani misic. Nakon cetvorogodisnjeg posmatranja naucnici su, medjutim, dosli do zakljucka da  nema razloga za brigu. Malisan je zdrav, nema gotovo nimalo sala, s lakocom drzi tegove od 3kg u ispruzenoj ruci, ali srce mu je samo neznatno uvecano, slicno kao i kod miseva i goveda kod koih je genetski blokirana proizvodnja miostatina."
"Nakon sto sam objavio prve rezultate, bio sam preplavljen ponudama i zahtevima", kaze Silke. " Polovina su bili ljudi sa misicavim oboljenjima, koji su se dobrovoljno nudili za testiranje novog leka. Drugu polovinu su , pak , cinili sportisti i bodi-bilderi, koji su insistirali na tome da imaju pravo na misicnu masu." Americki farmakoloski koncern i vlasnik patenta, "Vit" iz Medisona, 2007. je vec bez incidenata okoncao drugu seriju klinickih ispitivanja blokatora miostatina MYO 029. Jos uvek je, doduse, nejasno kada ce preparat biti spreman za trziste i koliko ce mocno biti njegovo dejstvo, ali uprkos cinjenici da se nece prepisivati i prodavati bez medicinskih indikacija, fantazijama na internet forumima nema kraja.
Nevidjeno uzbudjenje zavladalo je i medju zainteresovanima za doping. Eksperti smatraju da na narednim Olimpijskim igrama treba u svakom slucaju ocekivati prve sportiste ojacane genskim dopingom, pogotovo kada se ima u vidu da se psrisustvo miostatina u najboljem slucaju moze ustanoviti operativnim uzimanjem uzoraka misicnog tkiva a nikako iz krvi, ili urina. 


Aj sada komentari.  ;D
Sačuvana
Don't settle for average!
jojevta
Gost
« Odgovor #14 poslato: Maj 30, 2008, 03:44:05 posle podne »

ja bih prvo decu napravio pa tek onda Myostatin block.

Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #13 poslato: Maj 30, 2008, 02:32:46 posle podne »

Al racunajte da ce vam to sjebati gene skroz naskroz :D Ja decu ne bi pravio ako bih to uzimao :D
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #12 poslato: Maj 30, 2008, 12:24:35 posle podne »

a da je legalno ti bi uzeo? :D


ti ne bi... :D

Ne bih :(

NOT!

UZO bih odma na kilo stagod da je :D Mislim realno :D
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
P-Rex
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1677

Aj, aj, doĂ°i ako smeš!

« Odgovor #11 poslato: Maj 30, 2008, 08:54:55 pre podne »

A citajte komentare povodom poslednje slike :D

"Kako ovaj covek zivi" :D
Sačuvana
Ja još nisam video da je neko koga su dobro istabanali to zaboravio, ali sam sto puta video da ljudi zaboravljaju i najlepse savete i pouke.
Ivo Andrić

There ain't nothing to it but to do it.


Tvoj život je možda nečiji san
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #10 poslato: Maj 30, 2008, 12:04:10 pre podne »

Ma ne roni...Heath,Victor...sumljivi su mi :D
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
P-Rex
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1677

Aj, aj, doĂ°i ako smeš!

« Odgovor #9 poslato: Maj 29, 2008, 11:43:09 posle podne »

A Zamislite taj trip
sedish jedesh picu i rastesh :D
odesh u teretanu skenjas jadne ljude kad cuju tvoju pricu, ostanes 10 min u teretani nesto malo uradish a ljudi se skenjavaju kako rastesh :D
:P
Sačuvana
Ja još nisam video da je neko koga su dobro istabanali to zaboravio, ali sam sto puta video da ljudi zaboravljaju i najlepse savete i pouke.
Ivo Andrić

There ain't nothing to it but to do it.


Tvoj život je možda nečiji san
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #8 poslato: Maj 29, 2008, 11:40:46 posle podne »

pa miostatin blokeri su postali poznati u poslednje vreme...samo ne znam koliko se bas sad to primenjuje na ljudima... to sto su stavili ronijeve slike...obesi macki o rep...ovi kucici u krave su zakon :D
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #7 poslato: Maj 29, 2008, 10:49:33 posle podne »

a da je legalno ti bi uzeo? :D
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #6 poslato: Maj 29, 2008, 10:02:45 posle podne »

Kontam neki lekovi
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #5 poslato: Maj 29, 2008, 10:00:21 posle podne »

Upravo...
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
* nici *
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1059


fitness instruktor

« Odgovor #4 poslato: Maj 29, 2008, 09:51:00 posle podne »

fuj..ove slike ( osim Ronniejeve) su odvratne... :P
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #3 poslato: Maj 29, 2008, 09:50:15 posle podne »

Ustvari jbt...kad kazu imas genetiku za BB znaci da imas verovatno deficijenciju miostatina!JBT JBT JBT!Pa fala bogu,kolman ni ne mora da uzima blokere kad verovatno urdojeno ima manje miostatina...JBT!...
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #2 poslato: Maj 29, 2008, 09:40:30 posle podne »

Sine koja zadnja loza :D Salu na stranu,bilderi vec koriste ove fore ja bih reko ;)
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
P-Rex
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1677

Aj, aj, doĂ°i ako smeš!

« Odgovor #1 poslato: Maj 29, 2008, 09:30:54 posle podne »

http://www.who-sucks.com/people/monstrous-myostatin-misfortunes-a-collection-of-myostatin-deficiency-pictures

ajde da vas vidim ko je jaci od ovih zivotinja :D

vrlo je zanimljivo cak i shokantno :)
Sačuvana
Ja još nisam video da je neko koga su dobro istabanali to zaboravio, ali sam sto puta video da ljudi zaboravljaju i najlepse savete i pouke.
Ivo Andrić

There ain't nothing to it but to do it.


Tvoj život je možda nečiji san
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.049 sekundi sa 17 upita.