TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 06:15:48 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: trcanje  (Pročitano 29429 puta)
nickey
Gost
« Odgovor #77 poslato: Januar 29, 2009, 10:35:55 posle podne »

ne znam da li si na ovo mislio..
mislim da jeste, da li se isto to odnosi na ranojutarnje trcanje(oko 8h), da li su isti razlozi da se ne jede, i da li da jedem normalno UH posle trcanja?
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #76 poslato: Januar 29, 2009, 10:35:15 posle podne »

Ајмо овако... дефиниши своје виђање "кардио" тренинга, на који период пре тренинга си мислио, на коју врсту хране си мислио,... хоћу рећи буди прецизнији!  ;)  :)

У сваком случају, Даниела је написала неке основне ствари.
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #75 poslato: Januar 29, 2009, 10:13:35 posle podne »

ne treba da jedeš obilan obrok 2h pre trčanja jer će ti želudac i creva pokupiti krv za varenje a pri tom je želudac i distendiran pa zato ne treba trčati punog stomaka
pre trčanja možeš pojesti laški obrok ali 30 min do 1h pre trčanja nemoj ništa slatko zbog porasta vrednosti insulina a time i pada šećera što ti opet neće priajti..
ne znam da li si na ovo mislio..
Sačuvana
nickey
Gost
« Odgovor #74 poslato: Januar 29, 2009, 09:41:57 posle podne »

Zasto nista ne treba da jedem pre trcanja, da li se to odnosi samo na trcanje ili na bilo kakav kardio trening?
Citao sam o ovome dosta ali nisam nasao racionalno objasnjenje...?
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #73 poslato: Januar 18, 2009, 05:34:04 posle podne »

ma da baš te prave asics sam i kupila...
naravno tek sad kad me kuk, zbog loših patika ranije, ubija čim trčim preko 4km...

učite se na tuĂ°im greškama
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #72 poslato: Januar 17, 2009, 11:23:31 posle podne »

Dhea, vise volim Adidas ali nisam nasao pravi model i broj... a morao sam da kupim nove, ali i naravno i Asics su mi super...

I moram ja tebe ispraviti, PRAVI modeli Asicsa, znaci gel kayano, nimbus, ds trainer, ds racer... jesu i to prilicno skuplji od Nike i Adidasa... Svugde oni kostaju 120-150 evra recimo, dok Nike kosta oko 100 evra, a Adidas oko 80-100 evra... Znaci sve pisem o istoj klasi patika, a to su trenutno najbolji modeli za trcanje.
Te patike od 3000-4000 ne treba ni gledati uopste, jer cim su tako jeftine znacu da su katastrofa... Jedino kao su malo stariji, t.j. vise godina stoje u prodavnici jer ih niko ne kupuje pa onda spuste cenu samo da bi ih prodali... Tako verovatno i moze da se nadje nesto O.K....
Uglavnom, Adidas za siroke narodne mase imaju najpristupacnije cene, a o kvalitetu ne treba raspravljati, svi top modeli Asicsa, Adidasa i Nike-a...
A imaju Aidas shopovi u NS i BG-u, verovatno u jos gradova, tako da se moze naci bar jedan "pravo" model u njima, t.j. mislim na prave patike za trcanje jer je neverovatno kakve modele nasi narucuju, stvarno neznam ko im to kupuje...
Mislim da sam video da je "Supernova" oko 7000 din valjda (doduse pocetkom Decembra), nisam siguran... moguce i da su jeftinije... a to su i vise nego odlicne patike. Ko planira da kupi patike za trcanje, eto mu preporuke... osecace se kao da trci na oblacima, verujte mi...

A ovo za trcanje u starkama  :D... Mislim da jednostavnije bilo da nekom od nas das cekic pa da ti mi polomimo noge, nego da trcis u starkama... ili u onim "starkama" kineskim za 200 dinara, posto nisi precizirao, kod vecine ljudi sam vidjao te kineske  ;D
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #71 poslato: Januar 16, 2009, 04:58:28 posle podne »

I ja sam prave patike za trčanje našla tek napolju... ali sad kad sam ih našla - ne izlazim iz ih :)
A da - Asics su zakon
Sačuvana
oktagon
Hero Member
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2037


« Odgovor #70 poslato: Januar 16, 2009, 01:59:33 posle podne »

Oce i buraz da kupi neke patike za trcanje, ali tesko moze ista da nadje  :-\
Sačuvana
I don't give a fuck
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #69 poslato: Januar 16, 2009, 01:51:17 posle podne »

Локи - ма и то загревање на траци...  :-\  лепо узми канап па да видиш шта је брзинско загревање!  ;)  А што се осећаја за трчање тиче, рекох већ... нема ништа лепше од осећаја, једно 2-3 сата после добрано истрчаних деоница!

Огњен - Ево ти један  :-* зато што волиш Asics!  ;D  Морам те исправити - Asics у БГ-у нису ништа скупље од Најка/Рибока/Адидаса... Пред НГ сам тражио патике "затвореног" типа за трчање по киши/бљузгавици и нисам могао да верујем каква се *овна од патика продају за 3000-4000 дин! Па чак и Најк је коштао 4100 и то неки пластиканер, погибија загарантована! Е онда сам лепо отишао у Асикс и купио за 3900 Blackhawk 2 и чим завршим са испитима, ето их на стази!  ;D

Даре - благо речено, ти си луд!  ;D
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
oktagon
Hero Member
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2037


« Odgovor #68 poslato: Januar 16, 2009, 01:15:16 posle podne »

Mislim da ti ne valja u starke trcati, trebaju ti neke sa meksim i debljim djonom !
Sačuvana
I don't give a fuck
**Dar3**
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1001

myspace.com/dar3_mkd

« Odgovor #67 poslato: Januar 16, 2009, 01:07:36 posle podne »

ja sam letos trcio u starke
Sačuvana
Kada bi batine nekoga naucile pameti,najpametniji bi bili bikovi...a to sam JA!
Lokk1
Gost
« Odgovor #66 poslato: Januar 16, 2009, 06:20:30 pre podne »



Moj savet je da se manete tih traka, trcanje na nula stepeni nije nikakva ludost jer se vrlo brzo zagrejete kada trcite, samo treba da razbijete predrasude o trcanju u helankama i o prehladi! (zilion puta sam pokisao, smrzao se, trcao po sat vremena na ispod nule sa mokrim nogama, vozio satima po kisi i hladnoci i nista mi nije bilo a ne smatram da imam imalo drugaciji organizam od ostalih ljudi. U pitanju je superkompezacija, jer onaj ko sedi kuci na 30 stepeni kada je napolju 0 taj ce se pre prehladiti zbog obicnog viruscica nego nego ko navikne svoj organizam na raznovrsne uslove).Jeste da opet treba izdvojiti izvesnu sumu za helanke, suskavac i duks za trcanje (i patike naravno) ali to moze da traje vise sezona (sem patika), tako da i nije neki trosak kada se gleda malo unapred i kada se uporedi sta dobijete sa tim...



ovo sam hteo da napishem xyz puta ali sa imao osecaj da ce me razapeti ...

u ZIVOTU NE BIH TRCHAO NA TRACI DUZE OD 5 min :D ..znachi samo da se zagrejem ... to je meni takva glupost da je neverovatno ..  + kiseonik napolju i unutra ... ne moze da se poredi ...
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #65 poslato: Januar 16, 2009, 05:42:49 pre podne »

Komplikovano je suvise da ti ja pisem o mojim patikama :), imam za vise vrsta treninga, za trku... I menjam ih najkasnije posle 4-5 meseci treninga, mada od sad planiram na svaka 3 meseca... Trenutno za "normalan" trening trcim u Asics DS Trainer 14, ali to ce kod nas nazalost stici tek za jedno 3 godine, vazno da sve prodavnice imaju najnovije Air Max...
Mislim da sam vec pisao detaljno o patikama (pogledaj pod "trcanje"), tako da ne komplikujemo, kupi Adidas ili Asics (sa Nikeom je suvise komplikovano da ti ne pisem sad, nije ni toliko skupo [prave patike, ti modeli kod nas sto imaju su sminka], Asics su skuplje, nego kod nas, opet ponavljam sigurno nema pravih modela, kao npr. Bowerman series, ako ces za joging i duze trcanje), glupo zvuci ali savetujuem ti da kupis sto skuplje, t.j. da izdvojis sto vise mozes... ako vec zelis da se posvetis vise trcanju...
Ako ces nesto duze trcati sa debljim djonom obavezno, a ako vec trazis samo za sprinteve, malo teze ces naci neke polu-racer patike (adidas adizero, ili asics dr trainer ili ds racer)... Ceprkaj malo po netu, nije nikakva filozofija, saznaces sta te zanima, samo treba kod nas imati srece naci pravi model i broj, i izdvojiti jedno 80-100 Eura za normalan t.j. kvalitetniji model... Kao sto ti je Dhea rekao pogledaj kakvo ti je stopalo (bitno jako!), to mozes videti na starim patikama tako sto pogledas kako je djon izlizan, i saznaces kako gazis... Kod nas mislim da i nemas bas gde da kupis underpronation ili overpronation, na retkim mestima, tako da moli Boga da ti je normalno stopalo i onda kupis neutral...

Sto se tice brda, nikakve tu posebne patike ne trebaju, samo obuj deblje carape da ne izvrnes nogu.

Problem sa endorfin je psihicke prirode, ljudi u Srbiji teraju sebe na trcanje umesto da idu da uzivaju, tu im niko drugi ne moze pomoci... Malo sam patetican i smaram, ali u mnogo drzavama u kojima sam bio trcanje najmanje 3-4 puta nedeljno je sasvim normalna stvar, HIGIJENA... i ja se stalno iznenadim kada vidim koliko rekreativaca trci i uziva, nije bitno da li je 35 stepeni ili sneg, kisa... Posao nije nikakva prepreka, ljudi uglavnom rano ujutru pre posla trce...

Moj savet je da se manete tih traka, trcanje na nula stepeni nije nikakva ludost jer se vrlo brzo zagrejete kada trcite, samo treba da razbijete predrasude o trcanju u helankama i o prehladi! (zilion puta sam pokisao, smrzao se, trcao po sat vremena na ispod nule sa mokrim nogama, vozio satima po kisi i hladnoci i nista mi nije bilo a ne smatram da imam imalo drugaciji organizam od ostalih ljudi. U pitanju je superkompezacija, jer onaj ko sedi kuci na 30 stepeni kada je napolju 0 taj ce se pre prehladiti zbog obicnog viruscica nego nego ko navikne svoj organizam na raznovrsne uslove).Jeste da opet treba izdvojiti izvesnu sumu za helanke, suskavac i duks za trcanje (i patike naravno) ali to moze da traje vise sezona (sem patika), tako da i nije neki trosak kada se gleda malo unapred i kada se uporedi sta dobijete sa tim...

Malo sam nabacao sve u ovom postu jer zurim...
Sačuvana
Lokk1
Gost
« Odgovor #64 poslato: Januar 16, 2009, 02:56:53 pre podne »

ali kad udjesh u kontinuitet onda je perverzija osecaj :D ... bukvalno mrzim dan kad neam trening :D
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #63 poslato: Januar 16, 2009, 02:43:52 pre podne »

Па сад... Волео бих да могу да се сложим са тобом, али не могу... већ сам написао како трчање утиче на мене, али кад видим људе који дођу/изађу на стазу па крену са трчањем... као да их на стрељање шаљу! Оно најгоре, што ни после тог неког трчања не изгледају баш весело...  :-\
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.104 sekundi sa 19 upita.