TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394942 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 16, 2024, 07:10:15 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: visina sedista i angazovanost misica  (Pročitano 4098 puta)
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #5 poslato: Novembar 22, 2008, 08:48:43 posle podne »

Pa najlakse cu ti objasniti da je sila na koleno mnogo manja kada postoji ugao, ovako:

Jel ti lakse da uradis zgib kada se skroz spustis t.j. opustis (visis) ili kada se spustis do pola... :)
Sačuvana
Lokk1
Gost
« Odgovor #4 poslato: Novembar 22, 2008, 05:57:41 posle podne »

pre mesec ipo dana sam pokidao ligamente prednje ukrshtene .. cekam operaciju blabla u medjuvremenu terapija mi je interferentne struje ,neshto malo u teretani sa tegovima i shto je bitno za ovu temu vozim stac.bicikli ali mi je rekao da dignem skroz sic i da kada je stopalo u najnizoj tachki da jedva dohvatim pedale i to bash zbog kolena .. :// pa si me zbunio sa ovim sada ..
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #3 poslato: Novembar 13, 2008, 12:05:10 posle podne »

Prošlo je dosta vremena od ovog pitanja, ali želeo bih da odgovorim jer sam i kod biciklista video dosta ne pravilnosti, a kamoli kod rekreativaca...

Noga nikako ne treba da bude ispružena u položaju kada je stopalo u najnižoj tački. Treba da bude primetan ugao gornjeg i donjeg dela noge, jer ukoliko je noga ispružena (i približno ispruženo, svejedno) onda kolena stradaju, a i postiže se mnogo manja snaga i efikasnost.
Komplkovano je ovako objasniti kako tačno postaviti, jer se radi o milimetrima bukvalno (u suprotnom, najčesće bolovi u leĂ°ima), tako da je najbolje naći provereno stručnu osobu za postavljanje pozicije.
Ali napomenuo bih vam da obratite pažnju na to da treba sic treba da bude u znatno nižem položaju od onog kada bi vam noga bila ispružena!
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: Jun 25, 2008, 02:49:38 posle podne »

pazi nisam neki biciklista ali zato jedan najveci spinning ljubitelj :)

koliko sam upucena, kada sedis, u donjem polozaju noga treba da bude skoro pa opruzena, znaci tek tek malo savijena i ne 100% opruzena...  da bi smanjio pritisak na kolena....   najvise ces pogoditi gluteus - ako ti jeiznad sedista a ti vozis u stojecem polozaju...

pazi samo na kolena

Sačuvana
AcikaM
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 30

student stomatologije

« Odgovor #1 poslato: Jun 22, 2008, 11:18:59 posle podne »

Prosto sam zaludjen za bicikl, nema lepog dana da nisam bar 2 sata na adi.
Sta me zanima. Kontam da kako se menja visina sedista tako rade manje ili vise razlicite grupe misica. Ako recimo hocu da radim zadnjicu (gluteuse) da li sediste treba da je vise ili nize. U kojoj poziciji u voznju su angazovani koji misici?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.078 sekundi sa 17 upita.