TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 06:20:09 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Da li je upala pouzdan znak rasta mišića?  (Pročitano 11601 puta)
TeaMan
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 324


Faith,focus,finish !

« Odgovor #49 poslato: Maj 30, 2013, 09:05:18 posle podne »

Kad nisam u treningu tj kad ne treniram neko vreme tipa 1-2 meseca upalu je tesko izbeci za svaku misicnu grupu,dok sam u ''treningu'' uglavnom mi se svake nedelje upale noge i triceps,ostalo miruje :)
Sačuvana
Who put sugar in green tea insult god !
pedjoni986
Gost
« Odgovor #48 poslato: Maj 29, 2013, 04:33:14 posle podne »

Pokusao sam clanu Robert poslati privatnu poruku, trazi mi da unesem simbole sa slike koja nigde ne postoji :) , pa da postavim pitanje ovde:

Citao sam neke starije postove pa bih postavio pitanje - kako do upale deltoida? Jos nisam usavrsio trening ramena dovoljno da bi misice doveo do tog stadijuma.

Moze i savet za listove, na istu tematiku.


Za upalu deltoida letenja na razne nacine i stotine ponavljanja,i naravno drop serije i upala ce biti zasigurno !
A sto se tice listova meni recimo vise odgovara malo vise ponavljanja 15-20, nekad i 30 sve zavisi..u stojecem stavu kad radim uglavnom tada najvise dobijam upale na listovima,ali sve je to indivudalno i naravno ne mozes uvek ocekivati upalu,moras nesto promeniti ako je doslo do monotonije i ako je misic  naucio tvoj raspored vezbi,bar neku sitnicu promenis u konceptu treninga da bi stresirao misic ponovo i pokrenuo .
« Poslednja izmena: Maj 29, 2013, 04:34:55 posle podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
murbi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 89


« Odgovor #47 poslato: Maj 29, 2013, 04:12:15 posle podne »

Pokusao sam clanu Robert poslati privatnu poruku, trazi mi da unesem simbole sa slike koja nigde ne postoji :) , pa da postavim pitanje ovde:

Citao sam neke starije postove pa bih postavio pitanje - kako do upale deltoida? Jos nisam usavrsio trening ramena dovoljno da bi misice doveo do tog stadijuma.

Moze i savet za listove, na istu tematiku.
Sačuvana
Prototype
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9


« Odgovor #46 poslato: Maj 01, 2013, 11:08:49 posle podne »

Ja skoro uvek imam upalu, ali ne neku jaku upalu kao kad tek krenete sa treninzima posle neke pauze. Vec su to neke manje upale, ne bole previse al su prisutne.

Mada sa ramenima imam najvise problema, izgleda da ih previse opterecujem. Citam na predhodnoj strani da neki ne mogu da "zapale" ramena. Ja ih bukvalno unistim svaki put. A tek kad radim kosi bench.

Sto se tice treninga nogu. Pa kao i svima da se ne ponavljam, ne mogu hodati kako treba svaki put. Mada kardio trening mi uvek pomogne da "razbijem" upalu.
Sačuvana
themachine57
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #45 poslato: April 23, 2013, 10:09:08 posle podne »

Isao sam sa drugom koji trenira rvanje dugo na jedan trening da probam ovaj sport rekreativno...
Radili smo svakakve vezbe sa kojima se nisan susreo, na primer: most na glavi, i raznorazne balans vezbe na vratu.. Sutradan kad sam ustao nisam mogao da pomeram glavu od bola... Mislio sam da mi je vrat polomljen... Poslao sam poruku tom drugu sa kim sam isao , a on je rekao da je to samo upala i smejao se tome :D Upala je trajala oko 5 dana...Do tada nisam znao da upala moze da se dobije i u vratu ...  :P
Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #44 poslato: Maj 18, 2012, 06:55:25 pre podne »

evo ovako, upalu sam zaradio i to dobranu na sledeci nacin....5 vezbi po  4 serije za biceps i podlakticu + sesta vezba koja ide ovako : 22.5kg do otkaza, odmah nastavljam sa 20, pa 17.5, pa 15...i tako 4 serije sa pauzom od 3 minuta izmedju

zgibove nisam radio, ali ruke ne mogu da pomerim:0 to!
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
Stefan L.
Gost
« Odgovor #43 poslato: Maj 17, 2012, 07:54:26 posle podne »

Nikad nisam imao upalu Bicepsa dok nisam poceo da radim kako treba uske zgibove.
Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #42 poslato: Maj 17, 2012, 06:21:47 posle podne »

odradio sad cemo da vidimo, u jednom trenutku zamalo da se onesvestim:0 to je dobar znak! nisam mogao da se obucem posle treninga, ruke su mi drhtale kao suma na vetru! sad ostaje samo da cekam upalu:)
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #41 poslato: Maj 16, 2012, 11:31:53 posle podne »

Damn, meni nekada bude tesko, i kad se to desi onda ili nagazim ili peglam superserije.
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #40 poslato: Maj 16, 2012, 11:28:56 posle podne »

evo sutra cu da probam

@Galleryst

Nista, doduse boli me na dodir, ali nemam upalu-upalu. Grudi sam opet zapalio juce ne mogu da spavam.
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
Stefan L.
Gost
« Odgovor #39 poslato: Maj 16, 2012, 09:42:48 posle podne »

Ja recimo upalu bicepsa i tricepsa ne mogu da proizvedem, a nema sta nisam pokusao, znaci jedan dan sam radio izolaciono samo biceps i podlakticu 8 vezbi ali stvarno krvnicki i nema upale...isto vazi i za triceps.

dok grudi recimo mi nije probleem da upalim, samo ubacim u petu i odsljakam recimo 5-6 ozbiljnih vezbi i sutradan disem kao zec ceo dan od bolova (od upale).
Probaj uske Zgibove za biceps,ali radi ceo pokret,skroz brada preko sipke a spustas se do kraja da opruzis ruke skroz (spustas se sto sporije a podizes eksplozivno) ... :) Odradi 5-6 serija sa max brojem ponavljanja i dobijas upalu 90%. ;)
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #38 poslato: Maj 16, 2012, 04:00:50 posle podne »

Ja recimo upalu bicepsa i tricepsa ne mogu da proizvedem, a nema sta nisam pokusao, znaci jedan dan sam radio izolaciono samo biceps i podlakticu 8 vezbi ali stvarno krvnicki i nema upale...isto vazi i za triceps.

Ni superserije te ne upale?
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #37 poslato: April 11, 2012, 04:05:53 pre podne »

Ja recimo upalu bicepsa i tricepsa ne mogu da proizvedem, a nema sta nisam pokusao, znaci jedan dan sam radio izolaciono samo biceps i podlakticu 8 vezbi ali stvarno krvnicki i nema upale...isto vazi i za triceps.

dok grudi recimo mi nije probleem da upalim, samo ubacim u petu i odsljakam recimo 5-6 ozbiljnih vezbi i sutradan disem kao zec ceo dan od bolova (od upale).
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
Bolex
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 249


« Odgovor #36 poslato: April 11, 2012, 01:09:53 pre podne »

Kad se sjetim prve upale bicepsa... uhh... :D ustanem ujutro stavim pastu za zube na cietkicu, cetkicu usta i nema mrdanja ruke nego glavom tamo-'vamo, tamo-'vamo.... :D :D
umivanje: sipam vodu u ruke pa zabijem glavu za vodim, ruke nisam mogao da prinesem licu... :D
Sačuvana
"hemijom'' protiv genetike... 8)
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #35 poslato: Mart 28, 2012, 08:45:20 posle podne »

iako manje-više zadovoljavajući uprošteni prikaz metabolizma šećera u mišiču i stvaranje laktata, laktat nema blage veze sa upalom mišića aka Delayed muscle soreness-om.

neki lik je ostavio lep link u komentarima http://www.b92.net/zivot/komentari.php?nav_id=352873 (u potpisu mu stoji kondicioni trener a vidi se da se interesuje za ono što radi) sve pohvale, a ima još njih koji su napljuvali ovaj članak i dali reference za to.

Ono što je meni fascinantno je kako na ovakvom forumu ovakve stvari prolaze bez negativnog komentara (ako nije moj ponekad kad me ne mtzi da pišem) a ne prolaze na B92 članku sa komentarima?!

tekst linkovan u komentarima http://www.myosynthesis.com/articles/doms-muscle-soreness
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.095 sekundi sa 18 upita.