TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 09:20:12 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: L-leucin & L-glutamin  (Pročitano 3142 puta)
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #4 poslato: Februar 18, 2013, 05:55:44 posle podne »

Zavisno od tezine, par grama leucina bi trebalo da pokrene sintezu proteina. Ali u 100g belog ti vec imas malo vise od 1g leucina, tako da ako unosis dovoljno proteina u toku dana suplementacija leucinom je besmislena.

A sto se tice glutamina, ukoliko neko moze da mi pokaze istrazivanje na 16+ atleta, starosti 20-30g, koji su vezbali sa opterecenjem 3-5 puta nedeljno i unosili minimum 2g proteina po kg tezine i naravno dodavali glutamin i imali bolji oporavak i rezultate od 'druge grupe' za 6+ nedelja, onda cu svim svojim prijateljima i svim ljudima na mojoj fb stranici da savetujem da kupuju glutamin i da se dave u njemu! Ma i ja cu da ga kupim i to sledece nedeljne, dok je jos na akciji :)
Sačuvana
Stevdza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32


« Odgovor #3 poslato: Februar 17, 2013, 11:26:15 posle podne »

Jako bitne amino kiseline, ali ih ne bih uzimao u toj kombinaciji. Na primer, ja trenutno kombinujem leucin i Xtend(BCAA), tj. povećavam odnos te tri AK u korist leucina.

Znači, pre bih se odlučio da imam neku osnovu(BCAA ili kompleks AK), pa da nju obogaćujem leucinom i glutaminom,nego da ih koristim ovako solo. Mislim da bi tako više dobio, ali nikakav problem i da ih koristiš tako kako si naumio. :)


Verovatno si upravu,bolje bi bilo da uzmem BCAA i da obogacujem glutaminom i leucinom. Hvala  :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #2 poslato: Februar 17, 2013, 09:31:58 posle podne »

Jako bitne amino kiseline, ali ih ne bih uzimao u toj kombinaciji. Na primer, ja trenutno kombinujem leucin i Xtend(BCAA), tj. povećavam odnos te tri AK u korist leucina.

Znači, pre bih se odlučio da imam neku osnovu(BCAA ili kompleks AK), pa da nju obogaćujem leucinom i glutaminom,nego da ih koristim ovako solo. Mislim da bi tako više dobio, ali nikakav problem i da ih koristiš tako kako si naumio. :)
Sačuvana
Stevdza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32


« Odgovor #1 poslato: Februar 17, 2013, 09:26:19 posle podne »

Pozz svima,zanima me vase misljenje o ovim sluplementima,hteo bih da uz whey protein uzmem i ova 2,mislim da bi bila dobra kombinacija? :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.061 sekundi sa 18 upita.