TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396166 Teme od strane 25011 Članovi Poslednji član: Milenatcblg

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 14, 2024, 12:28:39 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 4 5 [6] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kardio - kada, kako i koliko?  (Pročitano 24332 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #12 poslato: Jul 15, 2007, 12:37:49 posle podne »

Prosti ugljeni hidrati su ustravi šećeri.. Najveći izvori šećera su slatkiši i sve iz pekare... ukratno sve što i sebi ima belo brašno i šećr ti je ustvari puno prostih UH...
TakoĂ°e prostih šećera ima i u voću te se trudi da njega jedeš samo pre podne pošto je loše ne jesti ga uopšte.

Whey sa mlekom pred spavanje je dobra ideja.

Ali ako biramo izmeĂ°u wheya posle treninga i uveče (mada bi bilo najbolje da uzimaš oba) onda je bolje posle treninga sa dexom.
Sačuvana
Ogi
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 249

« Odgovor #11 poslato: Jul 13, 2007, 07:25:12 posle podne »

Hvala Danijela!

Mislila si, upraznjavaj kardio posle treninga? Ako mozes da mi kazes molim te, posto ti je to struka, a ja ne baratam dobro time... koji su prosti ugljeni hidrati odnosno sta konkretno treba da izbacim iz ishrane a sta mogu da zadrzim? Sto vise mi navedi, molim te. Mozes li da mi das neki plan ishrane, da mi navedes sta smem da jedem?

Sto se tice proteina, da li je bolje da mericu koju uzimam ujutru preusmerim na pre spavanja? Da li ce rezultati biti bolji? Da li bih onda mogao da ga pijem sa mlekom (jer je ukus sumskog voca nevidjen sa mlekom, ne znam kako bih se toga odrekao :D) ili moram i tada sa vodom? Inace, pijem po jednu mericu da bi mi duze trajao, jebiga... :( Znaci, 30-ak gr proteina po jednom uzimanju, u pwm-u, sa 60g dekstroze. Da li je to ok?
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #10 poslato: Jul 13, 2007, 07:00:09 posle podne »

Ma dajte, ne komlikujte!!!

Dakle samo radia kako ti je Jovo 18 napisao (u potpunosti se slažem sa njim) i ne brini..
Gubićeš salo a mišiće ćeš svakako ojačati što će sprečiti da posle lako dobiješ masti a sa druge strane dati dobru osnovu da posle malo još poradiš na mišićnoj masi..
Prema tome vežbaj posle treninga, izbaci proteiste UH popodne i uveče i povećaj unos proteina (posebno uveče).
Sačuvana
Ogi
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 249

« Odgovor #9 poslato: Jul 13, 2007, 06:20:05 posle podne »

Recimo da sam te razumeo ali to opet vodi do onoga sto istog zakljucka, ako zelim da izgubim nezeljene kilograme moram da treniran i sa tegovima i kardio onda ce to imati za posledicu, je l' te, SAMO gubljenje masnih naslaga a nece imati za rezultat stvaranje misica? I to je opet ono sto pricam, zasto onda da idem u teretanu, onda bolje da smsam pa da onda krenem jer u teretanu se ide radi misica.

Znaci ako krenem u teretanu i uz dobru ishranu, trening i kardio ja nema sanse da izgubim nista od masnoca. Ok, neka bude tako.

Moze li mi neko reci o samom kardiu, kazu da treba raditi umerenim intenzitetom jer prebrzo nije dobro za gubljenje masti. Sta je HIT kardio trening, kako se radi? Da li da vozim bajs 20 minuta, pola sata POSLE treninga, koliko? Koliko puta nedeljno?
Sačuvana
Mare_01
sieg heil! :)
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3459

PANTA REI

« Odgovor #8 poslato: Jul 13, 2007, 02:45:01 posle podne »

Pa znaci sta, da ne idem u teretanu dok ne smrsam recimo 10 kila, na razumem? Sto da radim vezbe ako necu dobiti misice? Kapiras li moju zbunjenost? :) Jer ako pocnem da treniram onda po vama necu izgubiti nista od masnih naslaga a sa takvom ishranom dobicu misicnu masu znaci bicu veci zbog misica + salo koje se nije istopilo = katastrofa.

A evo zasto mi to nije jasno, znaci sada jedem s*anja... ne gledam sta jedem... i unosim ne znam koliko lose hrane i UH i mali milion kalorija dnevno... i sad' ti meni reci... pocnem da vezbam... unosim kvalitetnu hranu... znojim se... trosim se... unosim DALEKO manje kalorija nego do sada... i po vama ostanem isti!? Ostanu mi masne naslage. Ako se trosim vise nego sto unosim, trebalo bi da smrsam, zar ne? A ako vezbam trebalo bi da dobijem misice...

Pojma nemam, mozda je bolje da pocnem da se bavim pecanjem... ;)


a ne ne, gresis, gresis silno sine  ;)
ti da bi na pravilan nacin izgubio nezeljene kilograme moras da treniras i sa tegovima i kardio. ishranu variras u zavisnosti da li si na def ili masi, a trening sa tegovima je isti, jedino ubacujes vise kardia kada hoces da gubis kilograme.
i naravno da je bolje za tebe da izbacis junk food, ali salo koje si dobio uz pomoc iste neces naterati da nestane ukoliko unosis dovoljno hrane da bi bio u stanju anabolizma, kapiras? moras da nateras organizam da sagoreva interne rezerve energije - masne naslage, tako sto ces mu uskratiti eksterne - uh i zasicene masnoce.
Sačuvana
(\__/)
(='.'=)  Ovo je zeka. Kopirajte i zalepite zeku u vas
(")_(")  potpis kako bi mu pomogli da zavlada svijetom.
Ogi
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 249

« Odgovor #7 poslato: Jul 13, 2007, 02:23:54 posle podne »

Pa znaci sta, da ne idem u teretanu dok ne smrsam recimo 10 kila, na razumem? Sto da radim vezbe ako necu dobiti misice? Kapiras li moju zbunjenost? :) Jer ako pocnem da treniram onda po vama necu izgubiti nista od masnih naslaga a sa takvom ishranom dobicu misicnu masu znaci bicu veci zbog misica + salo koje se nije istopilo = katastrofa.

A evo zasto mi to nije jasno, znaci sada jedem s*anja... ne gledam sta jedem... i unosim ne znam koliko lose hrane i UH i mali milion kalorija dnevno... i sad' ti meni reci... pocnem da vezbam... unosim kvalitetnu hranu... znojim se... trosim se... unosim DALEKO manje kalorija nego do sada... i po vama ostanem isti!? Ostanu mi masne naslage. Ako se trosim vise nego sto unosim, trebalo bi da smrsam, zar ne? A ako vezbam trebalo bi da dobijem misice...

Pojma nemam, mozda je bolje da pocnem da se bavim pecanjem... ;)
Sačuvana
Mare_01
sieg heil! :)
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3459

PANTA REI

« Odgovor #6 poslato: Jul 13, 2007, 01:59:05 posle podne »

pa ne mozes da gubis stomak a da dobijas misice, salo se ne konvertuje u misice. a tesko da mozes gubiti stomak dok unosis bar 3g uh na gram proteina dnevno zar ne.
i u procesu mrsavljenja neminovno je da ces izgubiti nesto misica, ali onda uvedi dovoljno kvalitetan rezim ishrane i popravices misicnu masu bez nekog znacajnog dobijanja masti, drugacije tesko da ce da moze.
naravno u zavisnosti od tvoje konstitucije i tipa malo se razlikuju stvari ali ovo ti je osnova.
a video sam i ono sto si tipkao, samo jbg trenutno nemam vremena da lepo detaljno ti odg ono sto znam.

pozz  ;)
Sačuvana
(\__/)
(='.'=)  Ovo je zeka. Kopirajte i zalepite zeku u vas
(")_(")  potpis kako bi mu pomogli da zavlada svijetom.
Ogi
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 249

« Odgovor #5 poslato: Jul 13, 2007, 01:35:21 posle podne »

Da se ne ponavljam ovde jer sam na tu temu pisao i pitao u drugoj temi ali ocigledno da je problem u tome sto za vas postoji samo radjenje mase i radjenje definicije, nista izmedju, a ja sam bas mislio na taj medjustepen, dakle necu definiciju jer je nikada necu i ne mogu imati ali necu ni masu jer je imam dosta, stvarno ne znam kako to da objasnim. Postoji li neko "status quo" uzimanje hrane? Ocigledno mesamo rec MASA, po meni postoji MISICNA masa i MASA SALA, zar ne? Ja ne zelim da se isecem, prosto zelim da izgubim malo stomaka ali da i dalje ostanem krupan kao sto i jesam, da mi se misici vise vide, da se malo razlikuju, dakle da smanjim tapacirung.

Ne znam, totalno sam zbunjen. Mozda bi bilo dobro da procitas drugu temu u kojoj sam postavio pitanja u vezi toga. OVDE.
Sačuvana
Mare_01
sieg heil! :)
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3459

PANTA REI

« Odgovor #4 poslato: Jul 13, 2007, 11:30:02 pre podne »

mozes dex u pwm ali sem toga minimiziraj uh u kasnijim casovima od 16-17h, to naravno ako ces da topis masti. na masi je druga stvar.
i prosto naprosto ne mozes istovremeno kao prosecan vezbac da sagorevas masti i da nabacujes masu jer je za masu potrebno i dosta uh a za def smanjenje unosa uh, odnosno njihova varijacija u niskim iznosima , tako da verujem da je jasno, to je jedan od razloga.
Sačuvana
(\__/)
(='.'=)  Ovo je zeka. Kopirajte i zalepite zeku u vas
(")_(")  potpis kako bi mu pomogli da zavlada svijetom.
Ogi
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 249

« Odgovor #3 poslato: Jul 13, 2007, 11:20:59 pre podne »

UH uopste ne posle 16h ??? Je l' to mislis u procesu topljenja masti ili... ? Moram da unesem dekstrozu posle treninga. Stvarno ne znam kako da ne unosim UH posle 16H.........

Dakle, kardio POSLE treninga? I da li podrazumevas pod kardiom voznju bicikla? Ili mozda trcanje na traci ili sta god... ?
Sačuvana
jovo18
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1145

« Odgovor #2 poslato: Jul 13, 2007, 08:56:33 pre podne »

Povceces broj oboka sa tri na pet ili sest, izbacis losu hranu i ubaci kvalitetnu hranu,UH ne treba jesti posle 16h,kombinacija teretane i kardia je odlicana,kardio raditi oko 30 mina i intenzitet je 70%od maximalnog,za pocetak radis kardio na svakom drugom sto postepeno povecavas pa ce biti na svakom,sagorevanje ce zavisiti od mnogo faktora,kao i cinjenica koliko brzo i kada ce se poceti sagorevati,kada ne treniras moze kardio ali treba da imas bar jedan dan odmora!
Sačuvana
Ogi
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 249

« Odgovor #1 poslato: Jul 13, 2007, 12:56:26 pre podne »

Ok, idemo dalje sa pitanjima. :) Stigao sam do kardia.

Kada kazem kardio, prvenstveno mislim na voznju bicikla u teretani (nisam siguran da li postoje jos neke sprave za kardio u njoj). Naravno, mnogo volim da vozim biciklu i u prirodi, sto i radim i planiram i da trckaram po malo ali da se koncentrisemo na kardio u teretani.

Zelim da ga radim. Prvo pitanje bi bilo ima li smisla raditi kardio u procesu normalnog vezbanja i normalne ishrane kod coveka koji ima 5-10 kila viska ukoliko, kao sto sam rekao u drugoj temi, ne zelim da drzim striktnu dijetu vec da jednostavno smanjim a poboljsam ishranu, treniram i da tako postepeno mrsavim? Mislim da uz kardio, apsolutno mogu to da ostvarim. Prosto mi je logicno, ako izbacim uzasno losu hranu koju trenutno unosim, drasticno smanjim broj kalorija i UH, treniram kao ludak + upraznjavam kardio, mislim da je to moguce. Sta vi kazete?

Drugo, KADA raditi kardio? Da li PRE ili POSLE treninga? Da li na svakom treningu?

KOLIKO DUGO ga raditi, koliko dugo okretati pedale? Posle koliko vremena pocinju da se tope masti?

Da li je bolja varijanta u danima kada se ne trenira, opet onoliko koliko vreme dozvoljava, upraznjavati trcanje napolju i voznju bicikla + eventualno plivanje (dok se moze na Adi to raditi) ?
Sačuvana
Stranice: 1 ... 4 5 [6] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.051 sekundi sa 15 upita.