TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 11:31:00 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Potreban savet - vezba u kucnim uslovima sa povrednom skocnog zgloba  (Pročitano 10899 puta)
natanbe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #13 poslato: Decembar 04, 2008, 07:23:06 posle podne »

Hvala vam svima,

Cim resim sta cu javicu vam, svi ste se potrudili da mi pomognete savetima. Ako nema kise nema problema za mene - ja sam na keju. vetar,hladnoca,magla.. nije problem ali kisa.

Sto se skidanja kila tice, ja vise od 3-4kg necu da skidam jer nikada nisam bila anoreksican tip, vec lepi misici svuda tako da bih ja to vratim. Nije mi cilj 3 konfekcijska broja manje i koza koja visi. Ako do marta odradim posao bicu zadovoljna.

PS. Ovo mi je prvi put u zivotu da se pridrzavam dijetetskog rezima ishrane verovali ili ne. Prvo sam se detaljno raspitala i shvatila da samo brojanje svega sto unesemo moze da urodi plodom. Svakodnevno vezbanje se podrazumeva

Pozzzz
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #12 poslato: Decembar 04, 2008, 06:37:48 posle podne »

Марко собни бицикл и није баш најбоља опција... можда привремено, али давати паре за нешто што ће ти више правити проблеме након 6 месеци и није исплативо...

Даниела и степер је добра ствар, још ако се стави неко оптерећење (нпр. 0.5 кг) на руке... милина!  :)  Што се кростренажера (орбитрек) тиче, за наведени буџет, нема ништа квалитетно... могу се наћи неки кетлерови за 15-так хиљада али са малом тежином замајца (6кг), а вероватно и нешто лошијим квалитетом...

Нatanbe, степер нема шта да се проверава... само гледај однос цене и сопственог осећаја приликом рада... И овако ће ти користити само у рехабилитационом периоду... после ћу ти послати како мало интензивније да кренеш са мршављењем без икаквих зезалица...  ;)
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #11 poslato: Decembar 04, 2008, 05:59:49 posle podne »

Obzirom da ne znamo tačno koji pokreti ti odgovaraju možda ne bi bilo loše da u teretani probaš nekoliko opcija kardio treninga.. lično meni je orbitek zakon za povrede jer praktično ne opterećuje zglobove i ostavlja ti nekoliko opcija položaja stopala
e sad kvalitet vs cena.. obzirom na povredu i na rehabilitaciju možda ne bi bilo loše da uzmeš neki kvaliteniji koji ne preskače tj koji lepo klizi
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #10 poslato: Decembar 04, 2008, 05:19:30 posle podne »

Obican sobni bicikl ili duga lagana setnja napolju...stavi akcenat na ishranu a bilo koji vid fizicke aktivnosti ce ti u pocetku pomoci i napravi plan na duze staze i bez naglih i radikalnih poteza
Sačuvana
natanbe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #9 poslato: Decembar 04, 2008, 04:03:43 posle podne »

Odoh ja veceras da to isprobam, pa ako je cemu da kupim. Kako da procenim "cvrstocu" stepera? Ono skripi, krcka i sl.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #8 poslato: Decembar 04, 2008, 03:22:06 posle podne »

E to sa zglobom je vec druga prica.Ako boli onda bicikli svakako nije najbolje resenje vec se mora naci adekvatna zamena.Nazalost na tu zamenu najvise utice i novac koji diriguje sta se kupuje.Mozda reskirati i kupiti taj steper za 4500 ali sprobati ga vrlo dobro koliko je stabilan,cvrst itd.. ako mislis da je ok uzmi pa bolje i to nego nista.
Sačuvana
natanbe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #7 poslato: Decembar 04, 2008, 03:19:09 posle podne »

Ja isto volim bicikl u teretani a i u prirodi ali kako ce to da deluje na zglob jos nisam probala.
Svaki kruzni pokret je bolan.

Vracamo se i na problem sa parama - znaci 7-10.000,00 maximum  ako moze ispod 7.000 jos bolje.

Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #6 poslato: Decembar 04, 2008, 02:53:23 posle podne »

Sumnjiv mi je kvalitet za tako male pare.Verujem da radi ali da se ne pokvari ubrzo to je problem.
sto se bicikla tice ja nisam njegov protivnik, cak naprotiv meni on radi posao odlicno kada sam u periodu rada na skidanju viska za takmicenja.
Sačuvana
natanbe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #5 poslato: Decembar 04, 2008, 02:35:57 posle podne »

Znam za tu radnji, vec sam kupovala kod njih. Kada bih skupila toliko para otisla bih 7 dana na skijanje radije. Salim se, hvala na savetu ali cena im je oko 10-15.000,00 za one losije koliko znam. Kod njih sam videla mini-steper Body sculpture za 4.500 sa podesavanjima otpora i isprobala ga. Da li ga vredi kupovati?


Interesuje me zasto mislite da sobni bicikl nije dobar?

Ja bih nesto da vezbam - ubi me ova magla i kisa :'(
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #4 poslato: Decembar 04, 2008, 02:07:12 posle podne »

Mozda bi mogla opcija i orbitreka.Po meni je to isto dobra varijanta posto je nesto kao brzo hodanje i skijanje jer ima i rucke koje mogu da se fiksiraju ili pokrecu u zavisnosti od zelje.sto se tice sprava ja sam orbitrek kupio na spensu prvi sprat preko puta gradske kafane ima jedan veliki fitness shop.Cene su podosta paprene ali je izbor veoma veliki.
Sačuvana
natanbe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #3 poslato: Decembar 04, 2008, 02:03:54 posle podne »

Hvala na brzom odgovoru.

Patike  ORITEX, kupljene u Francuskoj (unutrasnje ojacanje za zglob). Udobniju stvar nikada nisam imala - noga ucvrscena u delu iznad pete,pokretna kod prstiju, visine kao sve duboke patike - Nike koje imam (slican model) nisu ni prineti pa sam ih dala cerki. Model savrsen za moju nogu i pre povrede - izgurao 3 maratona (fruskogorska). Nosim ih samo za brzo hodanje i maraton.

Setnja po travi-zemlji - setam po keju (Novi Sad), znoj me oblio par puta jer je krenula noga da se izvrce jer ima neravnina naravno. Na tom delu sam se i polomila jer je pre toga padala kisa. Strah me je opet da krenem po travi ali ako preporucujes probacu. Setam dosta brzo,najsitnijim koracima (pa ne bas prsti-peta ali priblizno) ruke 90 st. zamah, problem je ako pri tome jos nabasam na neravninu.

Znaci bajs nikako - samo steper?

Gde su najpovoljniji u NS-u?
« Poslednja izmena: Decembar 04, 2008, 02:06:41 posle podne od strane natanbe » Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #2 poslato: Decembar 04, 2008, 01:45:26 posle podne »

Добродошла!  :)

Оно што ми је прво упало у очи - повреда скочног зглоба и шетња по бетону!? На шта мислиш под термином дубоке патике (који су модел)?
По мени првенствено, приоритет ове зиме ти је да се вратиш у нормално стање... за кондицију и дефиницију мишића ће бити времена, али све у своје време!

Кардио у кући - имаш неколико варијанти, а најјефтинија je "slim steper" (око 3000 дин) или "air climber" (око 9000)... бајс никако, а неки озбиљнији степер је око 300 европских новчаница...

Поздрав
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
natanbe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #1 poslato: Decembar 04, 2008, 11:58:39 pre podne »

Moram vam izneti kompletnu problematiku da biste mogli da me posavetujete (vidim iz postova da ste strucni)>

Imam 43 godine i uvek sam bila aktivna (u mladosti gimanstika 9 godina), skijanje ceo zivot,plivanje,setnja,planinarenje. Zadnjih dve godine sam zbog posla (sedeci 10h dnevno, 6 dana u nedelji) zapostavila svakodnevne setnje a FA se svela na skijanje 7 dana godisnje i 1-2 godinje planinarenje, te plivanje mesec dana leti. Telo posustaje, kilogrami idu gore (na visinu 162 dogurala do 59kg - ceo zivot imala max 54) i pusenje, 2 kutije na dan. Tako ja sve presecem i 12.09. ove godine batalim duvan. Odmah krenem sa intezivnim setnjama i trcanjem za pocetak i ambicoznim planom za dalje. Stanje 61,5kg - kondicija 0. Usled velikog pritiska moje tezine i nedostatka kondicije, prilikom trcanja padnem, povredim skocni zglob (nacet od gimanstike i povredjivan 3 puta do sada) i polomim ruku - podlaktica na tipicnom mestu. Noga - 10 dana mirovanja, ruka u gipsu 6 nedelja. Zahvaljujuci dr Milankovu, ruka mi je super, polako je ojacavam sada 3 nedelje posle skidanja gipsa, skoro da i nema posledica (bucice od 0,9kg su max sledecih 6 meseci). Noga je problem. Od 15.10. sam krenula sa setnjama. Pojacavam tempo jer zelim da skinem kilograme i nabijem kondiciju, te vratim moje misice. Dnevno je 6km - 2 umereni tempo (5km/h) a 4km brzi tempo (6- 6,3km/h) - moj kardio. Pri tome nemam bolove, malo oteknem, nosim ortozu dok vezbam, dobre duboke patike i moram da idem po betonu da ne kliznem. Kardio 6+1 (6 dana vezbe, 1 dan odmor). Vezbe snage 1+1 (zagrevanje, balans - za nogu, ruke,noge,guza i na kraju trbusnjaci, istezanje) sve oko 45 min u kucnoj varijanti. Ishranu sam korigovala jos u septembru - brojim sve kcal-UH-proteine-masti. Unosim oko1300kcal dnevno, odnos UH-proteina-masti je 40-30-30 i to fino funkcionise (trenutno sam na 58kg), znaci 3 kg manje za 1,5 mesec, bez gladovanja, 5-6 obroka dnevno, UH samo do 12h, uvece vlakna i proteini,jedna vocna uzina pre podne,vecera oko 19h,voda i samo voda.

Moj problem je sledeci - sta da radim kada je vreme ovakvo? Vezbe u kuci OK. Sta za kardio? Obozavam da sam napolju i puno mi znaci tih sat vremena setnje ali sada je klizavo i magla. Vremena za teretanu nemam a ni zivaca da cupkam sa klinkama.

Razmisljam o kupovini neke sprave ali koje? Posebno je problem moj zglob ali i lova (skupila sam nekih 60eura do sada a mislim da vise od 100-120 nema sanse da izdvojim ove zime). Bitna mi je kondicija i definicija misica a kile ce same dole (oko 54 - 55 ce biti idealno).

Steper, sobni bajs... - koja marka ,gde?


Ps. Svaki predlog koji doprinosi poboljsanju moje kondicije je prihvatljiv kao i vezbe za jacanje nesretne noge i skidanje sala
« Poslednja izmena: Decembar 04, 2008, 12:56:14 posle podne od strane natanbe » Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.059 sekundi sa 19 upita.