TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 11:07:49 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 17 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: riba u ishrani  (Pročitano 71389 puta)
Slavisa Djordjevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

« Odgovor #199 poslato: Avgust 27, 2009, 05:30:35 posle podne »

Sta se tice ribe u ishrani, ja licno koristim oslic naj vise ,i super mi se pokazao, ali zadnje dane kad sam na takmicarskoj djeti izbacujem ga iz ishrane.Eventualno, mogu da ga zadrzim kao jedan obrok dnevno.
Sačuvana
VARDARAC
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7


ja....2009..

« Odgovor #198 poslato: Avgust 27, 2009, 02:15:20 posle podne »

molio bih vas javno da kazete kada sam ja pravio haos i gde,,posto  svoju licnost i karakter branim cinjenicama,,izvolite pokazite cime sam ja to zasluzio vase banovanje....pozzzz...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #197 poslato: Avgust 19, 2009, 05:26:12 posle podne »

Coolic nemoj se truditi, banovan je... to je momak koji je pravio haos po forumu.

Toliko o tome, idemo dalje
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #196 poslato: Avgust 19, 2009, 05:17:52 posle podne »

Pa rezultati u ishrani se odlikuju dobrom gradjom, zar ne?  ;D
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
VARDARAC
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7


ja....2009..

« Odgovor #195 poslato: Avgust 19, 2009, 05:16:19 posle podne »

mislim na rezultate u ishrani.rekao sam da nemam veze sa teretanom ... ;D ;)
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #194 poslato: Avgust 19, 2009, 05:03:44 posle podne »

Postavi slike u temi "amateri", da vidimo te rezultate   ;)
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
VARDARAC
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7


ja....2009..

« Odgovor #193 poslato: Avgust 19, 2009, 05:02:07 posle podne »

na vasu zalost,,moj oslic se przi u ulju..tako da sam vas razocarao..kod mene ima rezultata... ;D
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #192 poslato: Avgust 19, 2009, 04:52:15 posle podne »

Ne razumem sta si ovim hteo da kazes, ali nema veze, tema je riba u ishrani... Ako je neki recept za kuvanje ili pecenje oslica, ispisi ga ovde, pomoci ces ljudima da promene malo ishranu, a ukoliko je neko przenje u ulju ili slicno, nemas potrebe pisati takav recept jer meni-nama nece biti od nikakve koristi, to sam hteo da kazem...  :)
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
VARDARAC
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7


ja....2009..

« Odgovor #191 poslato: Avgust 19, 2009, 04:47:31 posle podne »

pravila kod mene ne postoje..imam svoj zivotni recept,tek toliko da ti kazem da ni jedan dan nisam bio u teretani...sve sto postizem zahvalan sam samo sebi...
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #190 poslato: Avgust 19, 2009, 04:39:33 posle podne »

Pazi, ako je neko przenje u ulju ili valjanje u prezlu u pitanju, ne moras se ni truditi da pises, jer ga ja tako ne bih jeo... Samo ako je kuvanje ili pecenje u pitanju dolazi u obzir jer u suprotnom ima vise stete nego koristi...
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
VARDARAC
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7


ja....2009..

« Odgovor #189 poslato: Avgust 19, 2009, 04:36:57 posle podne »

moraces pitati moju zenu,,dobijem ga na izvolte...veruj mi da neznam,pitacu pa cu ti reci....
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #188 poslato: Avgust 19, 2009, 04:01:36 posle podne »

A kako ga spremas?
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
VARDARAC
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7


ja....2009..

« Odgovor #187 poslato: Avgust 19, 2009, 03:51:23 posle podne »

trenutno dnevno jedem 1 kg.oslica,i ima prelep ukus...treba ga znati spremiti...
Sačuvana
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #186 poslato: Avgust 02, 2009, 03:24:33 posle podne »

Ovo sam procitao u novinama pa mi se ucinilo zanimljivo.

Zubatac i oslić su čuvari srca



Leto je pravo vreme za riblje specijalitete. Pogotovu morske. Na visokim temperaturama ništa ne prija tako stomaku kao parče ribe. Za razliku od mesa, riba je lagani obrok koji ne opterećuje želudac, a sadrži mnoštvo važnih sastojaka koje utiču na rast, razvoj i zdravlje ljudskog organizma. Zbog toga je riba meĂ°u najzdravijim namirnicama.

Riblje meso je bogato visokovrednim, a lako svarljivim belančevinama, zdravim, višestruko nezasićenim omega-3 masnim kiselinama, vitaminima A, B-grupe, C i D, mineralima kalijumom, cinkom, fluorom i jodom. Zato ljude koji jedu mnogo ribe retko pogaĂ°a srčani i moždani udar.
I zato ćemo vas upoznati sa najpristupačnijim morskim ribama.
Tuna
Tuna je kraljica plave ribe, koja u Jadranu naraste i do pet metara, a teži i do 700 kilograma. Postiže brzinu i do 90 km/h, a živi u jatima na različitim dubinama. Hrani se plavom ribom i mekušcima pa ima vrlo ukusno, čvrsto, crvenkasto meso. Meso tune se uglavnom konzervira u ulju ili slanoj vodi. Odresci tune su posebno ukusni pečeni na roštilju. Meso tune se jede i sirovo, spremljeno kao suši, sašimi ili karpaćo.
Skuša
Skuša je vrlo proždrljiva grabljivica, koja naraste do 50 centimetara i teži do kilogram i po. Živi u velikim jatima koja su neprestano u pokretu, leti na površinskim, a zimi u dubljim delovima mora. Hrani se sitnom ribom, račićima i planktonom. Ima umereno masno, sočno i aromatično crvenkastosmeĂ°e meso. Njeno meso se najčešće konzervira ili peče na roštilju. Skuša je posebno ukusna sušena na dimu.
Palamida
Palamida je vretenasta riba koja naraste do 70 centimetara i teži do devet kilograma. Živi u jatima na pučini, ali zalazi i u zalive, uvale i kanale. Vrlo je proždrljiva i hrani se sitnom plavom ribom. Ima posebno ukusno meso zbog kojeg je vrlo cenjena i u svetu poznata pod nazivom bonito. Lovi se tokom godine, posebno u proleće i jesen, a najveći deo ulova preraĂ°uje se i konzervira. Sveža je najukusnija spremljena na roštilju.
Sardine
Sardina je vrlo rasprostranjena riba na koju otpada više od 50 odsto godišnjeg ulova na Jadranu. Hrani se planktonom, a naraste do 25 centimetara i teži do 0,5 kilograma. Živi u ogromnim jatima na pučini koja od proleća do jeseni prilaze obali, a zimi se povlače u dublje kotline. Sardine se tradicionalno usoljavaju u drvenim bačvama, a potom se mariniraju u ulju ili preraĂ°uju u pastu. Sveže sardine se najčešće prže u dubokom ulju.
Oslić
Oslić je najrasprostranjenija riba Jadrana koja naraste do jedan metar i teži do 15 kilograma. Živi najčešće u većim morskim dubinama na muljevitom i peskovitom dnu. Vrlo je proždrljiva i hrani se svim ribama i rakovima. Ima posebno meko, nemasno i ukusno belo meso. Najčešće se prži na ulju ili peče na roštilju. Koristi se i za pripremu brodeta ili supa, a vrlo je ukusan i sušen.
Zubatac
Zubatac je riba grabljivica koji naraste do jednog metra i teži do 16 kilograma. Živi sama ili u manjim grupama na grebenastom i morskim biljem obraslom dnu blizu obale duž celog Jadrana. Hrani se manjim ribama, školjkašima i mekušcima, ali i račićima pa zato njegovo belo, čvrsto meso ima posebno lagan slatkast ukus. Zubatac može da se sprema na različite načine, ali najbolji je kuvan, spremljen na roštilju ili dimljeni.
Škarpina
Škarpina je crvenkasta bodljikava riba koja naraste do 70 centimetara i teži više od pet kilograma. Živi na različitim dubinama uglavnom na grebenastom dnu, a svojom bojom može da se prilagodi okolini. Ima izuzetno ukusno belo meso, pa je prava poslastica za gurmane koji posebno vole meso s njenih obraza. Najčešće se sprema kuvana ili kao brodet, a koristi se i za pripremu riblje supe. Njeni odresci su najbolji pečeni na roštilju.
Grdobina
Grdobina naraste do 70 centimetara i teži do osam kilograma. Živi duž Jadrana na muljevitom dnu na različitim dubinama. Prava je grabljivca i vrlo je proždrljiva, a svoj plen lovi delimično ukopana u pesak. Pre spremanja mora da se oljušti jer je vrlo sluzava. Njeno belo, čvrsto meso je vrlo ukusno. Uglavnom se sprema kao brodet, dok se njeni odresci prže na ulju ili peku na roštilju. A njena ružna glava je odlična za pripremanje supe ili temeljca.

Autor: E.B. | Foto:Northfoto 
preuzeto sa www.blic.rs

[prilog je izbrisao admin]
« Poslednja izmena: Avgust 02, 2009, 03:27:37 posle podne od strane PANSPORT BEOGRAD » Sačuvana
   
Filip91
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 50


B0l je pr0lazna,a 0dustajanje vecn0!!!

« Odgovor #185 poslato: Jul 14, 2009, 12:56:00 posle podne »

ma nisu strasne te koscice zato sto ima jedna po sredini i to je to to odmah izvadis iz posle jedes kao meso...
Sačuvana
B0l je pr0lazna,a 0dustajanje vecn0!!!

Teretan0,teretan0 m0ja srec0 m0ja ran0,teg0va mi nikad d0sta ja zb0g tebe bilder p0sta... :D
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 17 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.134 sekundi sa 18 upita.