TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395109 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 23, 2024, 06:49:29 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: savet,sta mislite?  (Pročitano 1774 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #4 poslato: Januar 05, 2009, 10:07:09 posle podne »

obično preporučujem prvo jedno vreme samo dijeta pa tek onda početi sa treninzima..
Ipak ono što je NAJVAŽNIJE je da se pridržavaš dijete dok treninraš - mnogima se poveća apetit (posebno za UH) kad krenu sa teretanom...
zato je mislim da je bolje da se prilagodiš jednom načinu ishrane i onda počneš trening.. no naravno postoje individualne razlike.. uvek prvo procenim klijenta
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #3 poslato: Januar 04, 2009, 09:48:50 posle podne »

Teretana je odlicna...  rad sa tegovima radi odrzanja kvalitetne misicne mase sto moze da ubrza metabolizam i time smanjuje masti...

ali obavezno i kardio trening, eliptika, voznja bicikla, duge setnje ili lagani dzoging
Sačuvana
Jelena_Kresojevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 51

"You are very cute,but I am on diet":)

BodyBuildingBoard
« Odgovor #2 poslato: Januar 04, 2009, 09:47:33 posle podne »

Nece ti naskoditi ako pocnes da treniras,ne brini:)Ubaci lagani kardio za pocetak ujutro pre dorucka,na prazan stomak,
nisi na pisao u kakvoj si kondiciji ali pretpostavljam da ti vec i sam mozes proceniti sta i koliko mozes da pruzis...
Mozes da odredis da li ces trenirati samo jednu misicnu particiju u treningu ili dve misicne particije u jednom treningu.
U prvom slucaju treniras 6 puta nedeljno a u drugom samo tri puta nedeljno.Ako nemas mnogo vremena za gym,onda je bolji predlog No.2 ;)

Evo npr. predlog pod 1):
Ponedeljak-noge
Utorak-grudi
Sreda-odmor
Cetvrtak- ledja
Petak-ramena
Subota-ruke

Ili pod 2:
Ponedeljak-grudi,ramena,triceps
Sreda-ledja,biceps,trbusnjaci
Petak-kvadricepsi,zadnja loza, listovi

U oba slucaja bi koristio jedan odredjeni br.ponavljanja.Prvo zagrevanje normalno,par laksih serija za zagrevanje kako bi izbegao povredu,,i onda
izaberes 3 vezbe za svaku misicnu partiju,i odradis 2 serije svake vezbe.Recimo - prvu seriju odradis sa tezinom(ali nemoj sebe preceniti i preopteretiti) 8-15 pon.
,a u drugoj uzmes tezinu sa kojom mozes da uradis od 6-12 pon.
Koje vezbe-evo nekih predloga:Grudi-ravni benc , kosi benc sa bucicama ili letenje i kontra kosi benc letenje ili propadanja.Ledja-siroki zgibovi,veslanje u pretklonu i mrtvo dizanje.
Ramena-potisak iznad glave,lateralno dizanje bucica u stranu,lateralno dizanje bucica u stranu ali u pretklonu.Triceps-benc sa uskim hvatom,potisak za triceps za kablovima,potisak iza glave sa bucicom.
Biceps-prgib sa sipkom, pregib sa bucicama,pregib na Scott klupi.Noge-cucanj,hak cucanj(stopala spojena),nozni potisak(stopala odvojena),mrtvo sa ispravljenim nogama, pregib zadnje loze na masini,stojeci pregib zadnje loze),Listovi-stojece podizanje na prste, sedece podizanje na prste,podizanje na prste sa bucicom...


« Poslednja izmena: Januar 04, 2009, 09:49:04 posle podne od strane JelcY=) » Sačuvana
Why do I keep hitting myself in the head with the hammer??!Because it feels so goood when I stop 8)
http://www.bodybuildingboard.net/index.php?action=profile;u=1615
Doa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #1 poslato: Januar 04, 2009, 09:32:49 posle podne »

Pozdrav,
Ja sam pre 2 god imao 118 kg pa sam za 4-5 meseci smrsao na 84kg, koristio sam dijetu i bio kod nutrucioniste, a sada imam 98kg i opet sam poceo dijetu da koristim.
Sad dal je OK da ja krenem u teretanu i da dijetu istovremeno drzim, hocu sa 98kg sidjem na 80kg, jer sam visok 179-180cm , sta mislite.?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.101 sekundi sa 18 upita.