TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 18, 2024, 10:59:48 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana za masu...  (Pročitano 18243 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #49 poslato: Mart 04, 2009, 01:06:01 posle podne »

 127din je u Novom Sadu 450gr.
Na 100gr ima 12gr proteina 0.5 mm.
Sačuvana
jumer
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


« Odgovor #48 poslato: Mart 04, 2009, 11:31:05 pre podne »

znam koliko ima.... pa i ja pojedem pola kutije pa rekoh ako ste vi momci mozete i celu... ;)

koliko kosta taj ella sir :D i nesto mi nije jasno...

npr..

ELLA jogurt ima 0,5% mm

Mladost mlekara jogurt  ima min. 0,5%mm

ostali parametri su isti

pa u cemu je razlika :)
Sačuvana
clubbing web community [ www.nadji.rs ]
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #47 poslato: Mart 04, 2009, 11:26:34 pre podne »

znam koliko ima.... pa i ja pojedem pola kutije pa rekoh ako ste vi momci mozete i celu... ;)
Sačuvana
Nitro
Gost
« Odgovor #46 poslato: Mart 03, 2009, 09:13:49 posle podne »

cekaj ...jel ti znash kolko proteina ima u jednoj kutiji elle?ja predvece pojedem 200g ....a ella ima 450g...sta ce mu jos whey na sve to...pa da je kolman netreba mu tolko jbt...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #45 poslato: Mart 03, 2009, 06:51:06 posle podne »

OK,hvala :) ..
Inace,whey mora bas ujutru?Npr,meni bi vise odgovaralo pred spavanje nego ujutru..znam da je posle treninga obavezan,naravno...

pomesaj protein sa posnim sirom, npr jedna kutija ella sira
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #44 poslato: Mart 03, 2009, 01:45:36 posle podne »

OK,hvala :) ..
Inace,whey mora bas ujutru?Npr,meni bi vise odgovaralo pred spavanje nego ujutru..znam da je posle treninga obavezan,naravno...
Sto vie proteina bilo kroz ishranu ili prah je pozeljno,ako ne mozes ujutru idi pre i posle treninga
Sačuvana
Nitro
Gost
« Odgovor #43 poslato: Mart 03, 2009, 12:11:57 posle podne »

whey-samo posle treninga...ne treba ti ni u jednom delu dana vise...samo cvrsta hrana...bacanje praha
Sačuvana
alen101st
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 46


« Odgovor #42 poslato: Mart 03, 2009, 11:27:06 pre podne »

OK,hvala :) ..
Inace,whey mora bas ujutru?Npr,meni bi vise odgovaralo pred spavanje nego ujutru..znam da je posle treninga obavezan,naravno...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #41 poslato: Mart 02, 2009, 03:13:05 posle podne »

ako ti prija da tako jedes pirinac, zasto da ne, nema da brines...  mozes i malo da se igras sa prelivima i zacinima ako hoces za nijansu ukusnije jer tebi od 1 kasike pavlake nece biti nista... 

a sto se wheya tice, jedna merica ujutru i jedna nakon treninga, minimum... dekstroza samo nakon treninga
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #40 poslato: Februar 26, 2009, 09:04:00 posle podne »

za masu možeš da mešaš šta hoćeš :)
što se wheya tiče... ako si na masi trebaju to sve kalroije koje možeš da uguraš u sebe iz što kvalitetnijih izvora... uzmi whey bar dva puta na dan (samo posle treninga sa dekstrozom)
Sačuvana
alen101st
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 46


« Odgovor #39 poslato: Februar 25, 2009, 10:56:50 posle podne »

Nasao sam nacin da jedem pirinac :) ali ne znam dal` to valja..
evo ovako npr juce sam jeo piletinu,pirinac i kupus pa sam kupusom unistio ukus pirinca :)...
ali da li valja mesati skrob i vlakno?Znam da sam negde citao da ne valja,ali to sam citao za dijetu,a ne znam za masu dal je ok...
Imam jos jedno pitanje,whey pijem isto kao i dok sam bio na dijeti(1 i po merica whey i 30g dekstroze) ?
Hvala...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #38 poslato: Februar 23, 2009, 03:50:26 posle podne »

i ja sam pravila sama hleb - nije dobra ideja za nekoga ko ima veliku želju za hlebom a malu insulinsku oseltjivost
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #37 poslato: Februar 23, 2009, 09:01:21 pre podne »

Malo da skrenem sa teme kada je vec rec o hlebu...
Taj tezak mi je sumnjicav malo  :), mislim da je bolja varijanta naci neki pravi integralni obicni, t.j. onaj obicni "laki" jer na kraju ispadne manja pojedena gramaza jer je ovaj bas tezak tako da dva parceta kao 5 obicnih (jedino sto u obicnom ima vise kvasca, ali sto izgubis na mostu, dobijes na cupriji :))... Meni je mama jedno vreme pravila 100 % integralni sa jako malo kvasca i bez dodataka, i super je, ali bude bas stegnut, tezak, kao kamen... Trenutno mi je "mulino bianco" dvopek zakon - integralni i "raisin"... bukvalno ne moram uopste obican hleb da jedem...

nije losa ideja za samostalno pravljenje hleba :)  kupi se pravo integralno brasno, eventualno pomesa sa ovsenim i stvarno bude jako lepo, pogotovo sveze!
ja recimo volim stanglice od integralnog brasna sa raznim semenkama - suncokret, bundeva, susam...  kolicinu soli doziram sama i bas je zdrava uzina
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #36 poslato: Februar 23, 2009, 08:58:45 pre podne »

E,svaka cast za ovaj forum,znate kad bi ja toliko stvari naucio samo iz novina?Pa nikad...ne mogu da postavljam pitanja novinama kao ovde forumu :)

No ok,u svakom slucaju ubacicemo integralne testenine,leguminozu,taj pirinac cu probati nekako da ga jedem sa ellom,bas da probam to..
Meni je trening uvece u 20:30h,da li je ok posle toga da ubacim UH(npr ovsene,a?),ja sam mislio da ne bih smeo posle 17H da unosim UH...i mislio sam da posle treninga moram proteina da jedem...hmm,pogresno sam mozda mislio :)
Ubacicu za rucak krompir ili pirinac i integralni hleb...jescu taj pirinac nekako...:)
Inace,hleb od punog zrna :) ???
@nickey
Ako u radnjama i pekarama ne mogu da nadjem integralni hleb,pa gde onda da ga nadjem :) ?


drago mi je sto uspevamo da ti pomognemo, sto se ugljenih hidrata tice - nemoj biti skroman! ipak zelis da dobijes na tezini tj. na masi tako da ti svakako treba vise ugljenih hidrata, da li je previse ili ne - videces po sebi da li se mastis ili ne...
ako si na dijeti onda se izbegava svako potencijalno talozenje ugljenih hidrata kao mast, a to je vrlo verovatno u vecernjem periodu kada nismo toliko aktivni i kad je metabolizam prirodno spor...  ali cak i u tom slucaju, ako je u pitanju trening, smemo uneti odredjenu kolicinu UH jer oni nece otici u salo vec u obnovu rezervi ugljenih hidrata u misicima, tj. u glikogen, a tebi dok si na masi rezerve glikogena moraju biti konstantno pune!!!

Sto se tice crnog hleba, ja uzimam svremena na vreme u Merkatoru, ne treba da ti to bude glavni izvor UH jer ima i aditiva i nikad ne znas jel stvarno integralan ili ne, ali s obzirom da si na masi i da prepostavljam tesko dobijas na tezini, ubaci slobodno jer ti je ishrana siromasna ugljenim hidratima...

dakle samo klopa, klopa, klopa!!
Sačuvana
Johnny Bravo
Jonathan "Johnny" Bravo
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3776


Baby,I can tell we both love the same things,ME

Pansport
« Odgovor #35 poslato: Februar 22, 2009, 11:03:35 posle podne »

 8) 8) 8)

Kad se bas uzeli m hleba,kupim taj,sto danijela kaze,mali,crni,teski i skupi :)
I ja sam prvo pomislio da cu ga pojesti iz dva zalogaja,ali nema sanse,to je tako jako
da vas i zapreminski veoma mala kolicina bas zasiti :)
I kao sto kaze zoli,morate dobro da citate sastav svakoga hleba :)
Sačuvana

NEKADA...


I SAD..
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.057 sekundi sa 17 upita.