TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 06:42:34 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitanje od pocetnika  (Pročitano 5025 puta)
Obradovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 94


« Odgovor #2 poslato: Mart 08, 2009, 08:35:48 posle podne »

Vidi ovako...kao prvo lepo je sto si resio da se sredis,ali prvo sto sam primetio da ne valja jeste ISHRANA.Sto se tice suplementacije to ce ti najbolje objasniti(Pedja,Zoltan,Bravo...).Kardio je obavezan,jer ti dok se SIRIS ti moras i da razvijas pluca jer sta ti znaci da se siris i pumpas a da ti se na razviju pluca i grudni kos(Zato i kad se gleda NEKO u ogledalo udahne pa izgleda lepse sa punim plucima...:))Ali da se vratimo na ishranu.Trebas da obratis paznju na unos tri stvari,a to su PROTEINI,UH i KALORIJE. Masno moras da smanjis da najnizi nivo.Dnevno je najbolje imati 6 obroka znaci:

DORUCAK
Medjuobrok
RUCAK
Medjuobrok
VECERA
Medjuobrok

Ja sam bar za sebe tako sredio ishranu i DOSTA znaci,bez toga nista neces da uradis.Nisam ni video da si napisao da u fazi punjenja koristis 4x dnevno po 5gr,jel tako radis?Nije ti sigurno tesko da hranu poneses u skoli ja tako radim u uklopio sam se.Eto od mene,a neko drugi ce ti objasniti nesto u vezi suplemenata mada i tu mislim da nesto ne radis pravilno.Pozzz
Sačuvana
outlaw91
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #1 poslato: Mart 08, 2009, 08:11:26 posle podne »

Pozdrav svima. 91 sam godiste i pre dva meseca sam resio da batalim stalno nagomilavanje sala sedeci pred TV-om i kompjuterom, time sto cu krenuti u teretanu. Posle par prvih treninga sam imao totalno nerealne ciljeve i hteo sam rezultate - odmah. Kasnije sam shvatio da to ipak ne moze tako kako sam zamislio, posto nisam bas bio upucen u celu ovu pricu, ali sam se dosta informisao, i ozbiljno usao u celu BB pricu i zadovoljan sam svojim napretkom.

Za ova dva meseca sam totalno promenio radne navike koje se ticu treninga i osecam se mnogo prijatnije, zdravije i mnogo sam manje nervozan s obzirom da sav visak energije potrosim na spravama, tegovima i vreci za udaranje i zadovoljan sam sa svojim napretkom za ovih 2 meseca koliko treniram. Udvostrucio, skoro sam cak i utrostrucio svoju snagu od 16.1., kada sam odradio prvi trening u GYM-u. Dobio sam dobrih 4,5 kg zahvaljujuci vasim savetima za ishranu i suplementaciji - i to koliko mogu sam da procenim, ciste misicne mase, posto mi se salo nije povecalo, naprotiv. Obim ruke mi se dosta puno povecao (nazalost nemam mogucnosti da vam kazem razliku od pocetka do sad, jer nemam s cime da izmerim).

Ipak, ostajem pri cilju koji sam postavio sebi na pocetku treninga, zelim do leta da postignem dobre rezultate, zelim da dodatno povecam obim ruke, da se izdefinisem koliko mogu, tako da se svaki misic koliko toliko ocrtava, a najveci problem trenutno mi je stomak. Imam salo na donjem stomaku, ne nesto preterano, ali dovoljno da me neverovatno nervira. Osecam napredak kod svojih trbusnih misica za ova dva meseca, osete se na dodir, dosta su ojacali, gornji su cak i poceli da se ocrtavaju, ali me uzasno nervira taj visak sala u donjem delu stomaka koje se siri i prostire do kraja ledja, kao slauf.

Po poslednjem merenju, visok sam oko 177, tezak 67,5. I veoma sam cudne gradje, jer kad god preteram sa slatkisima, ili nekom fast food jacom tezom masnijom hranom, sve mi se hvata na taj "slauf".
Od suplemenata sam koristio Prostar Whey od Ultimate Nutritiona, sada sam presao na Twinlabov 100% Whey Fuel. Uzeo sam pre par dana i ultimatov kreatin monohidrat, sada sam na fazi punjenja, a pored njega pre i posle treninga uzimam po kasicicu glutamina, od pre par dana (firma API).

Jedem dosta dobro, jedini problem mi je sto mozda unosim previse UH, ali pokusavam da smanjim i to. Imam isto veliki problem jer jednom ili dvaput nedeljno dobijem neopisivu zelju da jedem cokoladu, i onda moram da pojedem po par stanglica Milke, a nekad i celu sabijem. Isto tako, pusim vec oko dve godine, i otkako sam krenuo u teretanu trudim se da prestanem, i smanjio sam broj cigara dnevno, ali nekako ne mogu da se "skinem" skroz. Nije da se ne trudim.
Tkdje, ne mogu da podelim ishranu na vise od 3,4 obroka. A najtezi mi je ovaj treci obrok, izmedju rucka i vecere, jer tad sam stalno u skoli i ogranicen sam na izbor izmedju bureka, pice i pljeskavice
Isto tako, ogranicen sam dosta sto se tice ishrane, posto ne mogu da mnogo izvoljevam oko dnevnog menija... Ali trudim se da izbegavam junkfood i masnu hranu, i forsiram belo meso, kad sam u mogucnosti.

ovako bi izgledao moj jedan dan sto se tice ishrane:
ustajem u 9:00
- kasicica kreatina sa djusom
- dorucak: mlevena plazma u mleku
- merica wheya sa kasicicom glutamina

trening u 10:00
gotov negde oko 11:30
- PWM (merica wheya, 2-3 supene kas. Dex-a, kasicica glut. i kreatina)
gajbi sam oko 12:00
tusiranje, spremanje za skolu

rucak u 13:00
- napisao bih sta sve moze da dodje u obzir ovde, ali jedem sve, od graska do konjskog mesa.

palim u skolu u 13:30, u skoli u 14:00
veliki odmor oko 15:35
- ovde uglavnom pojedem parce pizze i(ili) jednu,dve jabuke ili pomorandze.

sad nista ne jedem do oko 19:30 kada se vracam gajbi iz skole, eventualno sabijem neku cokoladicu ili neku grickalicu
vecera oko 20:00
- sendvic u kifli sa nemasnim sirom, pecenicom i krastavcicima (menja se recept svakodnevno, al primera radi )

krevet oko 23-24-01:
merica wheya u mleku pred spavanje

Moje pitanje vama, jel mozete da mi pomognete, da mi date neki savet oko toga kako da sredim ishranu, kako da sredim to salo, taj slauf oko stomaka... (nije to nesto preterano, moze se zahvatiti sa dva prsta... nije bas da kipti) I kako da dodjem do svog zacrtanog cilja do leta?

U teretanu idem 3 dana, pa pravim dan pauze, pa 2 dana pa opet pauza. Kardio ne radim. ( Mada planiram da krenjem na trcanje kada malo otopli )
P.S. Ovoliko se nisam nikada u zivotu ispisao, ako sam nesto zaboravio da kazem, pitajte
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.057 sekundi sa 17 upita.