TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396304 Teme od strane 25013 Članovi Poslednji član: Dule2812

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 23, 2024, 03:34:42 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 11 12 [13] 14 15 16 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: PRE U TOKU I POSLE TRENINGA - SUPLEMENTACIJA  (Pročitano 72120 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #51 poslato: Maj 15, 2009, 04:33:01 posle podne »

pre treninga NO Xplode...  nakon treninga cell tech i ON whey protein i glutamin, aminokiseline u toku treninga, u toku dana kao zamena obroka Myoplex i gejner
Sačuvana
culturismo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #50 poslato: Maj 14, 2009, 10:58:28 posle podne »

Stanite malo, ako ja imam cell-tech, amino kiseline, glutamin, whey protein (gold-optimum),NO-EXPLODE i (MASS-TECH od BSN-a i gainer poput EAS MYOPLEX a to je isto dvoje (zamjena obroka), pa nemogu sve uzeti odjednom.Kako cu zajedno 100gr cell techa + 150 gr gainer pa to je puno?A i nemoze se sve iskoristiti. Kakvu bi vi konbinaciju uradili? NO-EXPLODE znam da ide samo prije treninga, ali ostalo?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #49 poslato: Maj 13, 2009, 03:04:08 posle podne »

a sto se tice ugljenih hidrata u toku treninga... zavisi kakav je trening... i koji sport, cilj je u pitanju... generalno bolja opcija je izotonicni napitak od ciste dekstroze iz poznatih nam razloga...
Sačuvana
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #48 poslato: Maj 13, 2009, 01:13:36 posle podne »

Meni deluje to odlicno,ali se moram sloziti sa ostalima,odmah posle treninga,sa
Amino Kiselinama,Glutaminom i Kreatinom treba uzeti i taj Whey.A tu bi trebalo da
bude isto neki prostiji hidrat,dekstroza,maltodekstrin ili nesto kvalitetnije,kao sto
su Vitargo ili Carb Slam
« Poslednja izmena: Maj 13, 2009, 01:37:45 posle podne od strane PANSPORT BEOGRAD » Sačuvana
   
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12815


Never give up!

« Odgovor #47 poslato: Maj 10, 2009, 08:41:10 pre podne »

Dakle, da li bi moglo ovako da ide:
2-2,5h prije treninga obrok,
1h prije treninga protein ili kombinacija glutamina, amino kiselina i kreatina (zavisno da li si na kreatinu ili ne, tj.jesi li na masi ili definiciji)
u toku treninga naptak sa prostim ugljiko hidratima.Meni je super ledeni caj.
Odmah nakon treninga tecne amino kiseline sa glutaminom i kreatinom
30 min. nakon treninga protein whey
90 min nakon treninga obrok.

Molim komentare...?

Ovo sto si sve naveo je vise pitanje sta kome,kako i kada odgovara.Samo jedna stvar je sigurna a to je da je posle treninga odmah obavezan protein a idealno bi bilo pojacati ga sa glutaminom,amino i kreatinom (u tvom slucaju).
A za ostalo ces morati malo i sam da eksperimentises i vidis vremenom kako i sta odgovara.Ja na primer kada radim masu isto uzimam secere u vreme treninga jer mi tako prija,mnogima smete i izbegavaju.Nije greska ni jedna ni druga opcija jer sve moras uskladjivati svom organizmu.
I evo recimo ja ne mogu da imam samo taj obrok kao ti 2-3h pre treninga,mora biti oko 1h a suplemente uzimam oko 30min pre vezbanja jer meni licno tako odgovara.
Sačuvana
Johnny Bravo
Jonathan "Johnny" Bravo
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3776


Baby,I can tell we both love the same things,ME

Pansport
« Odgovor #46 poslato: Maj 10, 2009, 05:58:11 pre podne »

 8) 8) 8)

Ja nisam za trpanje hidrata tokom treninga,i onako ih unosimo previse kroz ishranu :)
Bolje povecati unos kvalitetnih hidrata u obroku pre treninga,nego trpati secere tokom treninga :)
To je bar moje misljenje :)
A kako smo zakljucili da su tecne amini vecinom losijeg kvaliteta,ili prejake cene ako su kvalitetne,onda bi posle treninga
umesto njih uzeo pre bcaa,sa glutaminom i wheyom,pa 45min nakon toga neki konkretni obrok :)
Sačuvana

NEKADA...


I SAD..
Nitro
Gost
« Odgovor #45 poslato: Maj 09, 2009, 10:39:13 posle podne »

ne 30 min posle treninga whey...whey sa glut amino itd odma posle treninga sve zajdno
Sačuvana
culturismo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #44 poslato: Maj 09, 2009, 08:34:57 posle podne »

Dakle, da li bi moglo ovako da ide:
2-2,5h prije treninga obrok,
1h prije treninga protein ili kombinacija glutamina, amino kiselina i kreatina (zavisno da li si na kreatinu ili ne, tj.jesi li na masi ili definiciji)
u toku treninga naptak sa prostim ugljiko hidratima.Meni je super ledeni caj.
Odmah nakon treninga tecne amino kiseline sa glutaminom i kreatinom
30 min. nakon treninga protein whey
90 min nakon treninga obrok.

Molim komentare...?
Sačuvana
MAXX
POČASNI ČLAN
Zainteresovan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 413

« Odgovor #43 poslato: April 24, 2009, 01:18:39 posle podne »

Muscletech ima veoma jaku reklamu,kada kazem jaku pretezno mislim na to kako hvale svoje proizvode u nebesa.Naravno daleko je to od stvarnosti ali proizvodi im rade.Bar ja sto sam probao mislim da je ok,ali da sada cuda cine to vec ne.Za na primer cell tech je reklama kako je 36 puta jaci od svih ostalih preparata tog tipa i da daje bog zna sta...jeste jak i radi dobro ali bas 36 puta e to vec ne.
Nitrotech je ok,nisam ga jako dugo pio ali protein kao i svaki drugi dobrodosao je svakako.Isto to vazi i za twinlab protein.A volumas 35 je geiner po meni jedan od boljih ali samo za one koji zele telesnu masu.Sve zavisi sta je kome cilj.I sve je to naravno dzaba bez dobre ishrane!

Ovo zaista moram da pohvalim! Redak primer gde jedan moderator foruma ne pribegava neobjektivnom i pristrasnom hvaljenju proizvoda koje uvozi vlasnik foruma.
« Poslednja izmena: April 24, 2009, 01:56:44 posle podne od strane MAXX » Sačuvana
Joker*
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 144

Ko nece kad moze,nece moci kad bude hteo!

« Odgovor #42 poslato: April 24, 2009, 11:46:36 pre podne »

moze da ubaci i dekstrozu zajedno sa tecnim...vidim da mnogi i tako piju...
usput recimo cher amino twinlab 2 kasike imaju 15g p. u koliko vode razmutiti to?da nebih bio prezasicen rastvor :D
Sačuvana
Nitro
Gost
« Odgovor #41 poslato: April 24, 2009, 08:01:15 pre podne »

Pa kao sto kazem nemogu da osetim da me ''radi'' kao recimo sto sam osetio od blue up ili green mag-a ...posto koristim jos dosta stvari....ali ne sumnjam da radi jer uvek sam osvezen maximalno na treningu i kao sto sam rekao ranije firma je definitivno medju prvima sto se kvaliteta tice tako da ,bash kao sto kazem ako se u buduce imalo para bicju okrenut njima :)
Sačuvana
Johnny Bravo
Jonathan "Johnny" Bravo
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3776


Baby,I can tell we both love the same things,ME

Pansport
« Odgovor #40 poslato: April 24, 2009, 05:51:43 pre podne »

 8) 8) 8)

Da li si zadovoljan sa PPW?  :)
Sačuvana

NEKADA...


I SAD..
Nitro
Gost
« Odgovor #39 poslato: April 23, 2009, 08:47:03 pre podne »

zabunio sam se...2 kasike su 26g tecnosti odnosno oko 13 g aminos....meni to dodje 20g ukupno jer uzimam mericu PPW u kojoj ima7g aminos
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12815


Never give up!

« Odgovor #38 poslato: April 23, 2009, 07:30:38 pre podne »

Ja se u potpunosti slazem da je moguce da ce vise kasika biti mozda prvise za nekoga od te dve.Ali moramo uzeti u obzir da svako od nas drugacijim intezitetom trenira,hrani se,uzima druge suplemente itd...  mislim da je odrdjivanje doze uvek veoma diskutabilno i da nikako ne moze biti fiksno za sve   a evo i zasto.
Ako uzmemo u obzir da niste natural logicno je da ce se vise ak iskoristiti kao i ostale suplementacije koje koristite u tom periodu.
A opet ako ste recimo na reaktoru onda isto par sati posle njegovog uzimanja unos svih suplemenata bice bolje iskoriscen nego da ga ne uzimate.Znaci, treba sve ove stvari uzeti u obzir i prema njima odredjivati sta,koliko i kada se uzimaju odredjeni suplementi.
Sačuvana
Johnny Bravo
Jonathan "Johnny" Bravo
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3776


Baby,I can tell we both love the same things,ME

Pansport
« Odgovor #37 poslato: April 23, 2009, 06:01:18 pre podne »

 8) 8) 8)

Idi 2pune supene ,odnosno 26 grama aminos(naravno ako govorimo o istim,tj dym liquid)...ako si natural...vise ti nece  trebati....

Nesto si se zbunio :)
Ili ti lose ide matematika :)
Na preporucenu porciju od 52ml ima 23000mg ak  :)
A ako ti uzmes dve supene kasike,nase domace,koje su po nasem standardu
15ml,ti onda imas 30ml,sto ti daje nesto preko 13g amino  :)
Sačuvana

NEKADA...


I SAD..
Stranice: 1 ... 11 12 [13] 14 15 16 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.153 sekundi sa 18 upita.