TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 04:54:50 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: BIOSIGNATURE MODULATION  (Pročitano 5905 puta)
mikiveliki
Gost
« Odgovor #8 poslato: Avgust 21, 2007, 08:43:31 pre podne »

Ako to ne predstavlja neki veliki trosak siguran sam da bi ti mogli uciniti uslugu i jednu uzewti za tebe?

moglo bi zasto da ne, nisam cula ni za jedno drugo resenje osim ovog yohimbina ???

Bicemo u kontaktu...
Sačuvana
bb
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 303

« Odgovor #7 poslato: Avgust 21, 2007, 06:05:58 pre podne »

Ako to ne predstavlja neki veliki trosak siguran sam da bi ti mogli uciniti uslugu i jednu uzewti za tebe?

moglo bi zasto da ne, nisam cula ni za jedno drugo resenje osim ovog yohimbina ???
Sačuvana
mikiveliki
Gost
« Odgovor #6 poslato: Avgust 19, 2007, 06:37:17 posle podne »

Ako to ne predstavlja neki veliki trosak siguran sam da bi ti mogli uciniti uslugu i jednu uzewti za tebe? ostaje da vidimo kako ce se stvari odvijati nakon sto se mojklijent vrati sa GO i nakon sto pokrenemo ovu inicijativu u pravcu realizacije
Sačuvana
bb
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 303

« Odgovor #5 poslato: Avgust 19, 2007, 05:57:57 posle podne »

Verovatno ce da naruci iz inostranstva (npr.  http://www.worldclassnutrition.com/yohimburn.html)
 ili ce joj neko poslati. Nisam se nikada bavila time pa me zanimala ova jednostavna opcija odlazak u prodavnicu kod nas.
Sačuvana
mikiveliki
Gost
« Odgovor #4 poslato: Avgust 19, 2007, 05:09:04 posle podne »

Koliko mi je poznato nigde u Srbiji ne moze da se kupi yohimbine krema.
Da li je neko iz pansporta razmisljao da je uveze?

Izvesna gospodja koju treniram je na tragu iste pa eto cim je nabavi javljam!
Sačuvana
bb
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 303

« Odgovor #3 poslato: Avgust 19, 2007, 04:50:31 posle podne »

Koliko mi je poznato nigde u Srbiji ne moze da se kupi yohimbine krema.
Da li je neko iz pansporta razmisljao da je uveze?
Sačuvana
mikiveliki
Gost
« Odgovor #2 poslato: Avgust 15, 2007, 04:59:35 posle podne »

VERZIJA NA SRPSKOM...

BIOSIGNATURE MODULATION
 
Dragi Miloše,
Gospodin iz moje lokalne teretane mi je ispričao o satu privatnih konsultacija koje je skoro imao sa Vama, i da budem iskren, bio sam iznenaĂ°en sa tim što ste mu rekli. Vi ste pomenuli nešto što ste nazvali Biosignature Modulation, kao i načine za redukciju tjelesnih masti u tijelu. Nikada ranije nisam čuo da govorite o lokalnoj redukciji masti. Da li mi možete objasniti tu teoriju, jer me zaista intrigira, a takoĂ°e bih jako volio znati koja naučna osnova stoji iza toga?
 
Miloš Šarčev:
 
Tokom mnogo godina sam svoje klijente savjetovao da uvijek budu sigurni da njihova potrošnja energije (unošenje hrane) bude jednaka njihovim specifičnim ciljevima. Ako je neko želio da smanji svoju tjelesnu težinu (tjelesne masti), jedino je logično da njihov kalorijski unos bude značajno niži od utroška energije.
U normalnim okolnostima da bi se postigla kalorijska razlika (deficit) mi možemo ili da povećamo svoje fizičke aktivnosti, ili da smanjimo svoj dnevni kalorijski unos. Svakako, ako je potrebno možemo uraditi i oboje.
Ali, potpuno si u pravu, da nisam nikada koristio tehnike lokalne redukcije. Godinama sam vjerovao da svi mi imamo genetski predodreĂ°ena mjesta u našim tijelima, gdje se višak kalorija koje unosimo taloži i pojavljuje u obliku depozita masti.
Ipak, prije četiri ili pet godina, moj dobar prijatelj, i najpoznatiji svjetski trener za snagu (po mojem mišljenju), Charles Poliquin, mi je skrenuo pažnju da može precizno (mjereći moje tjelesne masti sa caliperom) znati šta se dogaĂ°a u mom tijelu.
Od 1997. je periodično mjerio moje tjelesne masti i onda me informisao da li imam nadbubreznu iscrpljenost (adrenal exhaustion), visok cortisol ili pak probleme sa thyroidnom žlijezdom i sl.
U početku sam mislio da su njegovi nalazi obične špekulacije, ili samo slučajnosti, ipak poslije promatranja velikog broja njegovih klijenata (meĂ°u kojima sam bio i ja) počeo sam da shvatam da su te slučajnosti uvijek tačne.
Zar vi jednostavno ne mrzite, kada se tako nesto desi?
Ipak, da bi dugu priču učinio kratkom počeo je da mi govori o Biosignature Modulation metodama koje je koristio na svojim klijentima. U osnovi on je počeo da koristi ovu metodu na specifičnim oblastima gdje su te individue imale tendenciju da skladište mast.
TakoĂ°e bih želio da naglasim da Charles radi sa vrhunskim sportistima, koji su već u sjajnoj fizičkoj formi i na vrhu su u oblastima u kojima djeluju. On je, sa velikim uspjehom postigao pozitivne promjene tjelesne kompozicije, jer je prepoznao sve karakteristike svake oblasti gdje se skladištila mast njegovih klijenata.
Od kada me uputio u svoje istraživanje, našao sam mnogo argumenata za njegove tvrdnje. Kao prvo sam počeo pratiti sve medicinske izvještaje koji su isticali zdravstvene rizike koje imaju gojazni ljudi. TakoĂ°e sam pronašao čvrste dokumentovane dokaze da lokalno skladištenje masti može biti izazvano hormonskim poremećajima (pored genetike). Hormonalne promjene i nejednakosti kao što su visoki cortisol, visoki insulin, niske vrijednosti hormona rasta, kao i varijacije u količini testosterona kod muškarca (niskog) i kod žene (visokog) kao i estrogena. Svi ovi faktori mogu determinisati proces tjelesne raspodijele masti.
Brojne studije su potvrdile tu direktnu vezu depozita masti, a pogotovo hormonskih promjena, uključujući produkciju i eliminaciju. Prva studija je raĂ°ena na ljudima koji su nosili većinu svojih masti u abdominalnoj regiji. PronaĂ°eno je da najveći rizik za zdravlje kod gojaznih ljudi je stres. Gojazni ljudi koji su pod stresom izlučuju više cortisola, što aktivira povećanje enzima masti u skladištnim prostorima.
Tek kada su odraĂ°ene studije na ne-gojaznim ženama (koje su dobile mast u predjelu stomaka uslijed stresa) dovedeno je u vezu podizanje cortisola i abdominalne gojaznosti.
Charles je vrlo sistematičan i čuva zabilješke sa fotografijama, programima, body-fat mjerenjima, dijetnim i saplementacionim protokolima od svakog sportiste sa kojim radi. Pokazao mi je desetine primjera gdje su stresirani sportisti skladištili većinu masti u abdominalnom dijelu (stomaku).
Nažalost, tokom 2001. godine, postao sam jedan od njegovih klijenta sa tačno tim problemima. Gledajući moje fotografije sa Night of Champions 2001. mogao sam vidjeti da moji trbušnjaci nisu definisani kao inače i da je mjerenje kožnog omota na Charlesovoj karti pokazao povećanje abdominalne masti.
Sjećajući se ovog perioda, mogu reći da sam bio ekstremno pod stresom, zbog ozbiljnih poslovnih problema kroz koje sam u to vrijeme prolazio.
Onda sam se sjetio da sam par godina prije toga poveo ličnog prijatelje (takodje IFBB profesionalca) da se vidi sa Charlesom, i nakon kratkog mjerenja tjelesnih masti dijagnosticirao mu je visok nivo cirkulirajuceg insulina! Ipak odustao je od te dijagnoze jer je mast mog prijatelja bila smještena u supra-iliac regiji.
Nepotrebno je naglasiti da je bio u pravu (opet) jer je moj prijatelj usao u fazu insulinske rezistencije.
Najzad još jedan moj prijatelj, IFBB fitness takmičarka i model imala je probleme u gluteus regiji, što je u stvari značilo da njene noge nikada nisu bile izdefinisane kao njen gornji dio tijela. Charles joj je priredio specifican program saplementacije, koji joj je omogućio u samo nekoliko mjeseci da se jako dobro izdefinise bas na tim problematičnim mjestima.
Mogao bih da nastavim sa još primjera, jer ih se sjećam, ali ipak, ovo je dovoljno za mene da uzmem u obzir njegovu Biosignature Modulation teoriju i sitem, kao vrlo koristan alat za svakog nutricionistu.
Tako da ako me sada pitas da li vjerujem u lokalnu redukciju ja cu definitivno odgovoriti DA!
Znajući biosignature odreĂ°ene osobe mi možemo optimizirati njihovo zdravlje i popraviti kompoziciju njihovog tijela, prateći protokole za karakteristične oblasti.
Evo vam četiri primjera:
(1.) Visoka mjerenja masnog tkiva u donjem dijelu tijela (zadržavnje masnih naslaga u gornjem dijelu butina i gluteus regiji) indiciraju visoke vrijednosti takozvanih Alpha-2-receptora (češći su kod zena) kao i visoke nivoa estrogena.
Preporučena terapija za ovo bi bio yohimbine koji možete naći u svakoj prodavnici zdrave hrane. Yohimbine je ekstrakt iz kore yohimbe drveta i on je selektivni alpha 2 antagonist.
Sa lokalnim blokiranjem alpha-2 receptora maksimiziramo potrošnju masti, a minimiziramo akumulaciju masti.
Yohimbine krema je svakako bolji izbor, jer oralno unošenje yohimbina može uzrokovati sistematična povećanja krvnog pritiska koji mogu imati opasne propratne efekte na srce i CNS (centralni nervni sistem).
Yohimbine krema bi takoĂ°e pospješila perifernu cirkulaciju (jer masno tkivo ima vrlo lošu vaskularnost) koja može snažno pospješiti pojačanu lipolizu (mobilizaciju masnih kiselina prouzrokujući gubljenje masti). Ovu kremu sam vrlo uspješno koristio na Kris Dimu za NPC nacionalno prvenstvo.
Charles je takoĂ°e predložio upotrebu saplementa indole-3-carbinol (koje se može naći u povrću tipa brokoli) kao estrogenski detoksifikator, kao i isoflavoni (diadzein i genistein) koji se nalaze u grašku.
Iako ovi isoflavoni pokzauju estrogenske osobine (pa zbog toga su i klasifikovani kao phytoestrogeni) u ovom slučaju oni ce dijelovati kao anti-estrogeni. Iako je ovo zbunjujuće, ali da pojednostavim, ako nema dovoljno estorgena u tkivima, diadzein i genistein će se povezati sa estrogenskim receptorima proizvodeći estrogenski odgovor (nije dobro!). Ipak ako postoji višak estrogena (što je poznata karakteristika za ovu grupu) oni će se povezati sa receptorima i kreirati anti-estrogeni efekat.
(2.) Visoka mjerenja masnog tkiva u abdominalnoj regiji je alarmirao medicinske radnike jer je istraživanje koje je obuhvatilo 30.000 žena u periodu od 12 godina otkrilo da žene sa visokim iznosima masnog tkiva u abdominalnoj regiji (abdominalna akumulacija masti) mnogo ćešće oboljevaju od bolesti srca nego li ordinarno gojaznih žena. Kao što sam ranije napomenuo, ova grupa ima problema sa visokim stresom i hronično podignutim cortisolom. Popularni saplement phosphatydylserine je pokazao dramatične redukcije cirkulirajuceg cortisola (uz poboljšanje raspoloženja, memorije, i motivacije za borbu protiv stresa i depresije)
Charles je takoĂ°e preporučio riblje ulje bogato esencijalnim omega-3 kao i korijen zlatića koji reguliše produkciju cortisola. Glycerrhizin je komponenta zlatića, i on sposoban da deaktiviše cortisol.
TakoĂ°e dobra ideja za sve ljude iz ove grupe je da limitiraju (smanje) unos kofeina i prostih šećera. Ovo su naime faktori koji mogu povećati nivoe cortisola u tijelu.
(3.) Osobe koje pokazuju visoka mjerenja iznosa masti u mid-axillari regiji (gornja-spoljna lat regija), najčešće imaju neki problem sa tyroidnom žlijezdom. U godini kada sam se spremao za New York Night of the Champions i MaĂ°arski GP imao sam odreĂ°ene probleme sa svojom thyroidnom žlijezdom što je dovelo do toga da se na ovim takmičenjima pojavim sa leĂ°ima koja su bila mekana. Saplemente koje preporučujem da upotrijebite u ovom slučaju su: Guggulsteronei (sastvaljena od biljke Guggul) koja stimuliše sintezu T3, aktivne forme tyroidne hormonske produkcije. Najzad, Ashwaganda (withania somnfera) i korijen coleusa (iz porodice nane) koji su odgovorni za stimulaciju thyroidne zlijezde.
(4) Ako se mjerenjima utvrdi visok iznos masti u supra-iliac regiji ("šlauf") onda osoba može imati problem sa cirkulacijom insulina, tako da je ovdje preporučena dijeta na bazi niskih ugljenih hidrata. Uzimajte manje obroke, koji se sastoje od esencijalnih masti i visoki u vlaknima. Saplementi poput fenugreek i lanenog ulja kontrolisati će nivoe šećera i insulina.
Pa, sada ga imate. Nadam se da će te naći neku logiku iza svega ovoga, jer ja sam prvi koji priznaje da nije mnogo razmišljao o Biosignature modulation, sve dok moja lična iskustva se nisu podudarila sa teorijom.

Prevod: Big Vlad
http://www.x3mforum.com/smf/index.php/topic,3014.0.html
« Poslednja izmena: Avgust 16, 2007, 08:25:40 pre podne od strane Miki VELIKI » Sačuvana
mikiveliki
Gost
« Odgovor #1 poslato: Avgust 15, 2007, 04:55:27 posle podne »

“BIOSIGNATURE MODULATION”

Q.  Dear Milos,
A gentleman at my local gym, told me about a one hour private consultation telephone call he had with you recently, and to be honest, I was astonished at what you told him.
You mentioned something called Biosignature Modulation, and ways to reduce body fat in certain areas of the body.  I have never ever heard you talk about spot reduction before.
Can you explain this theory to me, because it really intrigues me, and I would love to know the scientific logic behind it?

A. For many years I have been advising my clients to always make certain that their energy consumption (food intake) matched their specific goals.  If someone wished to reduce their bodyweight, (body fat) then it’s only logical that their caloric intake, should be considerably lower than their energy expenditure.
Under normal circumstances to create this caloric difference (deficit) we can either increase our amount of physical activity, or reduce our daily intake of food.  However, we can, if need be, do both.
But, you are absolutely right, about the fact that I have never endorsed spot reduction techniques.  For years I believed that most of us had genetically determined spots in our bodies, where excess calories that we consume, appear in the form of fat deposits.
However, four or five years ago, my good friend, and worlds greatest strength coach, (in my opinion) Charles Poliquin,  pointed out to me that he could tell precisely, (by measuring my bodyfat with calipers) what was  going on in my body.
Since 1997 he has periodically measured my body fat, and would then inform me that I had either  adrenal exhaustion, high cortisol or even a thyroid problem etc.
At first I felt that his findings were simply speculation, or coincidence on his part, however, after observing many of his clients, (myself included) I began to realize that he was coincidently always right.
Don’t you just hate that, when this happens?
Anyway, to cut a long story short he began telling me about Biosignature Modulation methods, that he used on his clients.  Basically he started to apply this method to specifically target these particular areas, where those individuals had a tendency to store fat.
I would like to point out that Charles is working with super star athletes, who are already in great physical shape, and at the top of their particular fields of endevour. He has, with great success accomplished favorable body composition changes, because he recognizes the characteristics of each and every fat storage site, of his clients.
Since he turned me onto his research, I have found a lot of ground for his claims. First of all I started reading medical journals which outlined all the health risks of obese people.  Plus I discovered clear documented evidence, that site-specific fat storage could be attributed to hormonal imbalances (besides genetics). Hormonal changes and imbalances such as high cortisol, high insulin, and low growth hormone levels, including variations of the amounts of testosterone in man, (low) and women, (high) as well as estrogen. All these factors could determine the process of regional fat distribution.

 Numerous studies confirmed a direct connection of localized (site specific) fat deposition, and in particular hormonal changes, including  production and elimination. The first studies were done on people that carried most of their fat in their abdominal region. It was found that the most common health risk of obese people is stress. Obese people under stress secrete more cortisol, which activates an increase in fat-storage enzymes.
But, it wasn’t until studies were done on non-obese women, (who gained excess abdominal
fat due to stress) which linked the elevation of cortisol to midsection obesity.
Charles is very systematic and keeps documented journals, (with photos, programs, body fat
measurements, diet and supplementation protocols…) of each and every athlete that he works with.
He has shown me dozens of examples where some of his stressed athletes accumulated most fat in their
umbilical region (stomach). Unfortunately, during the 2001 contest season, I became one of his clients with the exact same kind of problem. Looking at the photos from the 2001 Night of Champions I could see that my abdominals were definitely not as lean as usual, and the skin fold measurement on Charles’s chart showed an increase in abdominal fat.
Looking back over that period, I can remember that I was extremely stressed, due to serious business problems, which I was going through at the time.
Then I remembered a couple of years before taking a personal friend (also an IFBB professional) to see
Charles, and after only one brief body fat test he diagnosed him with high levels of circulating insulin! He backed up this diagnosis because of the fat that my friend carried in his supra-iliac region.
Needles to say he was right on the money, (again!) because my friend had entered a state of insulin resistance.
Finally, another friend of mine, an IFBB fitness competitor and model, had problems in her gluteal area, which meant that her legs were never as lean as her upper body.  Charles put her on a specific supplementation program, and within just a couple of months she managed to considerably lean out,
in those exact areas.
I could continue with more examples, as I remember them, however, this was enough for me to consider his “Biosignature Modulation” theory and system, as a very valuable tool for any nutritionist.
So if you ask me now if I believe in “spot reduction” I would have to definitely say –YES!
By knowing a person’s “Biosignature”, we can possibly optimize their health and improve their body
composition, following site-characteristic protocols.
Here are four examples:
(1.) High - lower body (upper thigh skin fold and gluteal fold) fat measurements, indicate high amounts of so-called Alpha-2-receptors, (more common in women) plus high levels of estrogens.
The recommended treatment for this would be yohimbine which is available at any health food shop. Yohimbine is extracted from the bark of yohimbe  trees and it’s a selective alpha –2 antagonist.
By locally blocking alpha-2 receptors we maximize fat loss, and minimize fat accumulation.
Yohimbine cream is definitely a better choice because oral delivery of yohimbine could result in systematically high blood levels that could have dangerous side effects on the heart and the CNS (central nervous system).
Yohimbine cream would also increase peripheral blood flow, (adipose tissue has very poor vascularity)
which would greatly increase lipolysis (mobilization of fatty acids…causing fat loss). I used this cream very successfully on Kris Dim for this year’s NPC Nationals.
Charles also suggested the supplement indole-3-carbinol, (found in Broccoli type vegetables) as an estrogen detoxifier, as well as isoflavones (diadzein and genistein) found in soy beans.
Even though these isoflavones show estrogenic properties, (therefore classified as phytoestrogens) in this instance they would act as anti-estrogens. It is somewhat confusing, but simply put, if there is not enough estrogens in the tissues, diadzein and genistein would bind to estrogen receptors producing an estogen-like response (not good!). However, if there is a presence of excess estrogens, (a known characteristic for this group) they would bind to its receptors, creating an anti-estrogenic effect.


(2.) High umbilical (abdominal) skin fold measurements alarmed health care professionals because one study consisting of 30,000 women over a period of 12 years discovered that women with higher umbilical fat measurements, (abdominal fat accumulation) were more likely to develop heart disease than other ordinary overweight women. As I mentioned before, this group had to deal with high stress and chronically elevated cortisol. The popular supplement phosphatydylserine has shown a dramatic reduction of circulating cortisol, (as well as improved mood, memory, and motivation – to fight stress and depression).
Charles also recommends fish oils rich in essential omega-3 oils and Licorice Root which helps the regulation of cortisol production. Glycerrhizin is a component of licorice, which is capable of inactivating cortisol.
Another good idea for any person belonging to this particular group is to limit (reduce) their caffeine and simple sugars consumption. These are factors that could impact (increase) their levels of cortisol in the body.
(3.) People with a high, mid-axillary ( upper outer lat region) fat measurement, usually have some form of thyroid problem.
This year during my contest preparation for the New York Night of the Champions, and Hungarian GP, I experienced certain thyroid problems myself which resulted in me turning up at these shows with a “softer looking back”.
The supplements that I recommend to treat this particular problem are: Guggulsterones (a compound of herb  Guggul) which stimulates synthesis of T3, active form of thyroid hormone. Also a good choice would be a Bladerwrack a natural source of Iodine, Zinc and Selenenium – all responsible for thyroid hormone production..Finally, Ashwaganda (withania somnfera) and  Coleus root( a member of the mint family) both used frequently to stimulate the thyroid gland.
(4)  If a supra iliac (love handles) skin fold is high, then the person could have a circulating insulin problem, so a low carbohydrate diet is recommended here. Take frequent smaller meals, consisting of essential fats and high fiber. Supplements such as fenugreek and flax seeds will control levels of blood sugar and insulin.
So, there you have it. I hope you find some logic and rationale behind all this, because I would be the first one to admit that I didn’t think much of Biosignature Modulation, until my own personal experiences, coincided with the theory.

CHARLES POLIQUIN has many great articles on his:
http://www.charlespoliquin.net
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 18 upita.