TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 03:01:41 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: ORASI  (Pročitano 7199 puta)
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #12 poslato: April 30, 2009, 08:36:41 pre podne »

E da,da brazilski orah je extra,ne jedem ga bas nesto cesto,ali kad ga kupim bukvalno uzivam u njemu...Ma obozavam svo kostunjavo voce zaista

A sto kazes Ognjene taj mix je stvarno super,ali ja uzivam u njemu kad mi jedan tip donese iz CH,ovde ih ne nalazim,ili bar ne onako lep i svez...tako da kada postim to mi bude glavna poslastica
Sačuvana
Be Happy!!!
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #11 poslato: April 30, 2009, 08:35:06 pre podne »

i obratite paznju...  ja uglavnom kupujem velike kolicine tih kostunjavih i onda mi dugo traje... kupila sam 1 kg badema sirovih, super izgledaju spolja ali je ukus takav da je to uzasno, kao da su stojali 2 godine...
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #10 poslato: April 30, 2009, 08:30:53 pre podne »

Najvise volim "mix"-eve, t.j. kada su pomesani brazilski, indijski i normalni orah, badem, lesnik, i suvo voce... Obozavam... kod nas mislim da ima samo jedna vrsta tog mixa ali je katastrofa...
Inace su bas preskupi, ali nema nista bolje  :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #9 poslato: April 30, 2009, 08:17:27 pre podne »

kod mene postoji novi hit.. brazilski orah :)

e od toga ne mogu da se odvojim :)

btw pun je selena...
« Poslednja izmena: April 30, 2009, 08:20:35 pre podne od strane PANSPORT UREDNIK » Sačuvana
The Mickey
Only rage gives me strenght!!!
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3817


Oculus ex Inferni

eXplode FORUM!!!
« Odgovor #8 poslato: April 29, 2009, 03:28:54 posle podne »

...pa da, posto sam na poslu 8 sati, rasporedio sam tako obroke da jedem uglavnom na svaka 3 sata maximum. Ujutru pre posla, pa obrok na poslu za koji imam vremena i onda taj treci obrok za koji nazalost nemam mnogo vremena, pa sam morao da izmislim nesto sto bih na brzinu magao da uzinam.
E sad najbolje bi bilo da u tom periodu uzmem kazein + neko kostunjavo voce, ali posto nemam kazein nadam se da cu bar malo usporiti taj whey sa ovim dobrim mastima :)
Sačuvana
"In Nomeni Patri Et Fili Spiritus Sancti"
Dark Angel....Maybe dark but still Angel
       
     
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #7 poslato: April 29, 2009, 07:35:00 pre podne »

Srecom pa me i orasi i lesnici kao i svo ostalo kostunjavo voce nekako brzo zasite pa i ne mogu da ih pojedem vise od 30-40gr inace bi bila bruka obzirom da ih jako volim...takodje ih koristim povremeno kao uzinu,cisto onako da pregrizem nesto da zavaram glad
Ali ovo sto je Mickey napisao je jako primamljiv predlog i pogodan za posao i slicno...probacu obavezno ;)
Sačuvana
Be Happy!!!
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #6 poslato: April 28, 2009, 08:42:32 posle podne »

Ja svako vece izmerim 40-50 g i to je to inace da ne merim mogla bih da pojedem ko zna koliko  :)
Super stvar za zamenu slatkisa  ;)
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #5 poslato: April 28, 2009, 06:04:31 posle podne »

Mora da je brutalno :)... Mada cinjenica je da je tesko zaustaviti se kada se pocnu jesti... treba imati meru, previse kaloricno...
Sačuvana
The Mickey
Only rage gives me strenght!!!
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3817


Oculus ex Inferni

eXplode FORUM!!!
« Odgovor #4 poslato: April 28, 2009, 05:56:47 posle podne »

Ja nosim na poslu kao neku uzinu pred rucak...50g oraha, badema, lesnika sitno samlevenih + merica whey-a pomesanih sa vodom.
Sačuvana
"In Nomeni Patri Et Fili Spiritus Sancti"
Dark Angel....Maybe dark but still Angel
       
     
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #3 poslato: April 28, 2009, 05:20:17 posle podne »

Nema nista bolje (mislim i na ukus, ne samo na koristi) od badema, orasa i lesnika :)
Najbolji mix... ja u poslednje vreme uvece stavim u cinijicu i bas dugo moze "da traje" samo saka svega toga, t.j. moze se opusteno pola sata jesti ako se normalno polako jede... super stvar za zamenu junk-a, a najbolje od svega kao sto sam rekao je 20-30 minutno uzivanje :D
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #2 poslato: April 28, 2009, 03:02:03 posle podne »

ne znam da li si ovo sam napisao ili prepisao ali jedan mastan obrok ne može da ukruti arterije..

ali slažem se da je koštunjavo voće dobro za krvne sudove - osim ako ga se jede previše i akd ne treba pa onda kao i sve drugo dovede ustavri do povišenja amsti u rkvi.. daklen sve sa merom ;)
Sačuvana
Milan Kresojevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 49

« Odgovor #1 poslato: April 28, 2009, 01:50:46 pre podne »

Orasi ublazavaju stetno dejstvo masti.
Jedan jedini mastan obrok moze da ukruti arterije,dok varite i preradjujete masti i moze da ima fatalne posledice kod srcanih bolesnika.
Previse zasicenih masti u svakodnevnoj ishrani moze dovesti do infarkta ili do mozdanog udara i bolesti arterija...Orasi pomazu arterijama da se opuste i cine ih manje sklonim plocama koje uzrokuju infarkt.
Orasi popravljaju profile lipida u krvi(masti).
Tri nedelje uzimanja orasa po jednu salicu dnevno,smanjuje nivo triglicerida u krvi za 20%,a povecava nivo lipoproteina(dobrog holesterola)za 10%.
Orasi sprecavaju dobijanje infarkta i mozdanog udara.
Nisu samo orasi dobri za krvne sudove,svo kostunjavo voce pomaze...KIKIRIKI NAROCITO,on je jako dobar ako drzite dijetu sa mastima koja je bogata OMEGA3 masnim kiselinama.I to je jedna od najucinkovitijih dijeta za skidanje masnog tkiva(doktor Atkinsonova dijeta),ali uz to naravno treba konzumirati svakodnevno neke vrste salata tipa:kupus,paradajz,zel. salata...
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.107 sekundi sa 17 upita.