TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394572 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 03:45:17 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Sa treadmill-a (trake) napolje  (Pročitano 11114 puta)
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #55 poslato: Mart 24, 2009, 03:12:53 posle podne »

Treba svakako i ubaciti razgibavanje (obavezno) i kratko staticno zagrevanje i krenuti veoma lagano da bi se metabolizam "podigao"
Sačuvana
honda83
Gost
« Odgovor #54 poslato: Mart 24, 2009, 10:58:41 pre podne »

Evo sad sam se vratio sa trcanja, i idem malo na traku. Moj pas kada sam ga vratio u dvoriste nije moglo ni vodu da popije koliko je bio umoran :(. Gledao me i samo sto mi nije rekao "da li si ti normalan?" Bas mi ga zao... Ali je osecaj bio super...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #53 poslato: Mart 24, 2009, 09:38:49 pre podne »

meni su najteži prvih 15 minuta.. onda dalje sve ide lako... i ako se ne pterećujem vreneom mogu da trčim duuuugo... i što duže to bolji osećaj
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #52 poslato: Mart 23, 2009, 04:55:58 posle podne »

To je o.k., 150 bpm, okvirno mislim da ti to taman odgovara... Skocice u pocetku t.j. pred trening, ali nakon nekog vremena (kada se zagrejes i dostignes uobicajenu telesnu temp. tokom trcanja) ukoliko i ima odstupanja, ono je malo... Mada bitno je samo da smo utvrdili da ipak nije tacno "da ne prelazi 135", to je najvaznije, od sada ne moras ni gledati puls... Trci po osecaju i bice super. Glavni zadatak ti je sada da steknes kontinuitet i da pokusas sto duze da trcis
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #51 poslato: Mart 23, 2009, 04:41:15 posle podne »

od dyma burna će ti još više skočiti puls... samo da i to uzmeš u obzir
Sačuvana
honda83
Gost
« Odgovor #50 poslato: Mart 22, 2009, 11:07:12 posle podne »

Juce sam merio rucno puls, imao sam 50 otkucaja na 20 sekundi :). Ako sutra bude bilo lepo vreme, idem da trcim sa svojim psom, pa da vidimo ko ce vise da izdrzi :). Inace, kupio sam Dyma Burn, neverovatno je koliko sam vise motivisan i nekako mi je lakse kada trcim. Mozda mi se samo tako cini, ali ne bih rekao.
Sačuvana
honda83
Gost
« Odgovor #49 poslato: Mart 19, 2009, 07:30:30 posle podne »

Da, probacu i tu varijantu. Povecacu jutarnji kardio na pola sata, uzeo sam neke sagorevace, i videcu za mesec dana sta ce da se izdesava...
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #48 poslato: Mart 19, 2009, 06:14:11 posle podne »

Mislim da to pod obavezno treba da uradis, ako mozes i duze, uopste nije problem da ubacis hodanje tako da mislim da ti ne bi trebao biti problem... Jer pretpostavljam da ti je jedan od ciljeva naravno skidanje masti, a mali problem je sto mast pocinje "da se topi" u normalnoj meri tek nakon sto se zagrejes, t.j. posle najmanje 10-15 minuta, stoga sto duzes uspes da odrzavas kakvu - takvu konstatnu aktivnost to ces veci deo masti sagoreti u toku tog treninga, plus pojacaces aerobnu sposobnost odnosno produzices period u kome mozes konstantno da trcis...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #47 poslato: Mart 19, 2009, 05:18:12 posle podne »

mislim da bi video napredak i da povećaš kardio za samo 10 min tj da traje 30 minuta... videćeš biće rezultata
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #46 poslato: Mart 18, 2009, 02:51:56 posle podne »

Mozes kao sto ti Monika kaze, ali ja mislim da ti nisu potrebni u toku kardia uopste tog jutarnjeg, pre i posle je sasvim dovoljno jer je u pitanju samo 20 min... Pokusaj ako mozes postepeno da produzujes trcanje, slobodno ubacuj hodanje kada ti je teze ali gledaj kao sto kazem da produzujes, dobices dosta sa tim, t.j. izgubices ono sto zelis ;)...
Vazi, nadamo se pomaku za koji mesec ;)
Sačuvana
honda83
Gost
« Odgovor #45 poslato: Mart 18, 2009, 02:34:16 posle podne »

Radim ujutru kardio 20 minuta i pridvece teretana pa kardio.
Poslusacu tvoj savet :). Hvala!!
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #44 poslato: Mart 18, 2009, 02:27:22 posle podne »

da, probacu to ujutru, kada budem bio na traci... Da li je pozeljno da koristim BCAA dok sam na traci? Planiram da ga kupim posto ga nisam koristio, pa bih da uklopim sa tecnim amino. Dakle, da li mogu da koristim BCAA dok sam na traci? Mislio sam da pre tegova i posle tegova koristim tecne amino, za vreme trake BCAA i nakon trake whey ili whey + BCAA.
I jos jedno pitanje, da li je neophodno da pravim pauze sa kardiom? Obicno svakog dana sam na traci ili mini steperu, da li to moze da ima negativnih posledica?

nisam razumela jel radis odvojeno kardio i teretanu? 
whey sa bcaa obavezno nakon svakog treninga,  tecne amino sa bcaa pre i u toku treninga... bilo kog...
ako radis zajedno tegove i trcanje, onda izmedju ta dva...
mozda ja nisam u pravu, ali ja bih tako :)

Sačuvana
honda83
Gost
« Odgovor #43 poslato: Mart 18, 2009, 09:29:14 pre podne »

Ok, hvala na savetima pa za par meseci stavljam slike da komentarisete  ;D
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #42 poslato: Mart 18, 2009, 09:10:42 pre podne »

Mislim da ti je to nepotebno... sasvim je okej pre i posle...
Ne moze ti nista biti od svakodnevnog trcanja, jedino sto bi bilo ok da napravis barem jednom nedeljno odmor, t.j. bilo bi pozeljno
Sačuvana
honda83
Gost
« Odgovor #41 poslato: Mart 18, 2009, 12:06:58 pre podne »

da, probacu to ujutru, kada budem bio na traci... Da li je pozeljno da koristim BCAA dok sam na traci? Planiram da ga kupim posto ga nisam koristio, pa bih da uklopim sa tecnim amino. Dakle, da li mogu da koristim BCAA dok sam na traci? Mislio sam da pre tegova i posle tegova koristim tecne amino, za vreme trake BCAA i nakon trake whey ili whey + BCAA.
I jos jedno pitanje, da li je neophodno da pravim pauze sa kardiom? Obicno svakog dana sam na traci ili mini steperu, da li to moze da ima negativnih posledica?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.129 sekundi sa 19 upita.