TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 11:19:46 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kreatin u ulozi sagorevača masti  (Pročitano 2685 puta)
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #9 poslato: Jun 21, 2009, 12:02:57 posle podne »

Vrlo je moguce da je ovo tacno, jer sam se ja na zalost izuo previse za ostale suplemente i za kredzu mi nije ostalo love, a tacno osecam kako mi fali, tj, kako bi trening bio potpuniji i bolji sa njim nego kao sto sada radim bez njega... Ali ce sledece godine kada radim definiciju biti neizostavan deo suplementacije, samo sto ga necu koristiti na pocetku dijete, vec negde u sredini cu poceti, pa cu ici sve do kraja jer mislim da bi tako bilo najbolje, ustvari, MOJE telo je tako reagovalo i na sredini dijete sam tacno osecao nedostatak snage...  :)
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #8 poslato: Jun 21, 2009, 11:34:09 pre podne »

Upravo o toj ulozi kreatina se i govorilo. On sam drugačije i ne može uticati na sagorevanje.
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #7 poslato: Jun 20, 2009, 10:18:52 posle podne »

Pozdrav!
Ja mogu da potvrdim na svom primeru da sam na osnovi koriscenje Krealkalyna gubio na masnoci.
Ali ne verujem da je to direktna posledica kreatina nego cinjenice da mi se povecala snaga i izdrzljivost, time sam povecao
tezine i smanjio pauze a to je direktno uticalo na bolje topljenje masnoce a ne sam kreatin!
Sačuvana
MarK3
Flamer
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1637

« Odgovor #6 poslato: Jun 19, 2009, 01:52:35 posle podne »

Druga studija, koja je odraĂ°ena od strane Ministarstva odbrane SAD,  pokazala je da su vojnici koji su koristili kreatin za samo nedelju dana povećali snagu u benč presu, izgradili 4-7 funti mišića i istovremeno sagoreli 1-2 funte masti


Jest, kako da ne...
ko ti je kriv sto kreatin ne deluje na tebe :D
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #5 poslato: Jun 19, 2009, 01:45:34 posle podne »

Verovatno u Flexu. :D :D
Sačuvana
bosko97
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 166


« Odgovor #4 poslato: Jun 18, 2009, 11:37:39 posle podne »

Bravo Robi~extra clanak...citala sam ga negde
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #3 poslato: Jun 16, 2009, 08:51:10 posle podne »

hm, interesantno :)

mada mislim da se svodi na to da imas kvalitetniji trening sa tegovima, misicna masa a veca misicna masa - manji body fat
Sačuvana
oktagon
Hero Member
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2037


« Odgovor #2 poslato: Jun 16, 2009, 12:59:04 posle podne »

Druga studija, koja je odraĂ°ena od strane Ministarstva odbrane SAD,  pokazala je da su vojnici koji su koristili kreatin za samo nedelju dana povećali snagu u benč presu, izgradili 4-7 funti mišića i istovremeno sagoreli 1-2 funte masti


Jest, kako da ne...
Sačuvana
I don't give a fuck
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #1 poslato: Jun 16, 2009, 12:48:14 posle podne »

Kreatin u ulozi sagorevača masti

9.jun 2009.
Flexonline


Dosad je kreatin zauzeo takvu popularnost u krugu onih koji treniraju u teretanama da je gotovo rame uz rame stao uz whey protein. Ono što većina znaju je to da kreatin doprinosi većoj mišićnoj snazi. No, manje poznata je i njegova uloga u sagorevanju masti.  Postanite vitki uz kreatin! Deluje malo čudno, zar ne?

Jedna studija je pokazala da su ljudi koji su mesec dana koristili kreatin ne samo dobili na snazi, već i ubrzali stopu metabolizma u fazi mirovanja/odmora. U prevodu, momci koji ne treniraju. a redovno koriste kreatin, mogu da pospeše metabolizam, i dnevno u fazi mirovanja potroše dodatnih 50 kalorija. Oni koji suplementaciji kreatinom dodaju i redovne treninge, tu potrošnju dižu na 100 kalorija. Ove brojke možda deluju smešno, ali kod ljudi koji su samo trenirali a nisu koristili kreatin nije zapaženo povećanje stope metabolizma u fazi mirovanja.

Druga studija, koja je odraĂ°ena od strane Ministarstva odbrane SAD,  pokazala je da su vojnici koji su koristili kreatin za samo nedelju dana povećali snagu u benč presu, izgradili 4-7 funti mišića i istovremeno sagoreli 1-2 funte masti. Kod vojnika koji su mislili da uzimaju kreatin a zapravo nisu, nije došlo do bilo kakvih pozitivnih promena, a uz to su još i dobili malo masnih naslaga. Dakle, isključeno je dejstvo placebo efekta.

Dakle, nemojte više sebe smatrati ludim ako se možete zakleti da ste uz kreatin izgubili i nešto na telesnim mastima. Zapravo, dok ste na "low carb" dijeti, odlično je koristiti kreatin dok ste u fazi skidanja masti - povećavate snagu, povećavate mišićnu masu, a istovremeno gubite masti.

Za one koje u ovo ne veruju, u dane kada trenirate uzmite 5g kreatina 30 min pre treninga i 5g odmah nakon treninga, a u dane kada odmarate uzmite samo 5g pre prvog obroka.


Izvor: www.flexonline.com
Prevod: Robert
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.099 sekundi sa 18 upita.