TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395295 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 01, 2024, 02:21:12 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Konzumiranje ribe (Omege 3) održava mentalnu svežinu  (Pročitano 15960 puta)
tozaNS
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 516

« Odgovor #13 poslato: Jul 12, 2009, 05:37:09 posle podne »

Pa lanene semenke se ne jedu cele, nego se samelju i i tada telo moze da iskoristi masti iz lana...  ;) A da li to onda znaci da se i GL menja, tj. da je veci kod samlevenih, posto ih ja tako jedem?
ne menja se... ;)
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #12 poslato: Jul 12, 2009, 05:15:23 posle podne »

Pa lanene semenke se ne jedu cele, nego se samelju i i tada telo moze da iskoristi masti iz lana...  ;) A da li to onda znaci da se i GL menja, tj. da je veci kod samlevenih, posto ih ja tako jedem?
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #11 poslato: Jul 12, 2009, 05:03:51 posle podne »

problem je u tome što čovek nema enzime da bi razgradio laneno seme i iskoristio ulje... zato lan i ima GL 0
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #10 poslato: Jul 10, 2009, 11:50:57 pre podne »

Pa to je nista... vise od toga bi izazvalo lanene snove  :D
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #9 poslato: Jul 10, 2009, 11:31:29 pre podne »

Pa moze se pojesti 50gr. po obroku...  ;D
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #8 poslato: Jul 10, 2009, 08:34:39 pre podne »

Da, ali gubi odredjeni deo samo koliko ja znam...

A sto se lana tice, i da nije low gl, sta moze biti od njega, kao da se moze pojesti kg lana  ;D
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #7 poslato: Jul 09, 2009, 08:24:23 posle podne »

zamrzavanje odmrzavanje , to ubija omega 3

lan je low GL , GL 0 ima
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #6 poslato: Jul 09, 2009, 08:11:48 posle podne »

Ne znam sta tu ima da se pakuje, ovo je najobicnija zamrznuta skusa u komadu... Ne znam zasto bi i kako bi mogla da izgubi bilo sta od svoje hranljive vrednosti ako se samo zamrzne? Nisam dobio odgovor na pitanje da li je laneno seme low GL ili ne? Interesuje me zato sto bih ga ubacio kao izvor masti pre treninga zajedno sa kostunjavim...
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #5 poslato: Jul 09, 2009, 08:01:09 posle podne »

ne mozes omega 3 uneti iz ribe ako si u Srbiji , tesko da se neka pakuje kako treba da bi zadrzala omega 3 u sebi
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #4 poslato: Jul 09, 2009, 06:39:43 posle podne »

Xexexe, ja pojedem dnevno 3 ili 4 cele skuse (kada se ocisti ima jedno 200gr. mesa po komadu), znaci mene ove boljke tesko da zakace... :D ;D
Ja ne vidim potrebu za ubacivanjem Omega 3 kapsula u moju suplementaciju jer jednostavno jedem i vise nego dovoljno ribe koja je dobrano jeftinija od tih kapsula i rekao bih bolji izvor masti jer je ipak iz same ribe... Razmisljam da ubacim i mlevene lanene semenke u ishranu koje su pune omega 3 i da ga kombinujem sa kostunjavim vocem koje vec jedem uz ribu, samo ne znam kakav je GL lanenih semenki, da li je low GL ili ne, jer mi je to jako bitno, pa ako neko zna neka mi ispise ovde bio bih mu zahvalan...
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #3 poslato: Jul 09, 2009, 04:24:32 posle podne »

ja licno verujem u to, jer non stop na svih strana citam o novim dobrobitima omega 3 ribljeg ulja...  vise ne znam ni da nabrojim sve redom :)  samo ga pijem 3 g dnevno u vidu suplementa... i hrana naravno
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #2 poslato: Jul 09, 2009, 08:47:29 pre podne »

Kako su oni to ustanovili zivo me zanima :)... ali naravno da stoji da je jedenje ribe redovno esencijalno za opste zdravlje, samo sto to oni objasnjavaju na malo smesan nacin... 4 - 5 godina odlaze bolesti, stvarno su precizni :)
Omega 3 zakon
Sačuvana
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #1 poslato: Jul 09, 2009, 12:12:51 pre podne »

  Konzumiranje ribe održava mentalnu svežinu


Jedenje ribe bar jednom nedeljno je izuzetno korisno za mozak, ono usporava za
najmanje četiri do pet godina oboljenja koja dolaze sa starošću, posebno čuva mentalnu svežinu
 - zaključak je iznet u jednoj američkoj studiji.

Najnovije istraživanje samo je dodalo nove dokaze da konzumiranje ribe čuva i održava mentalnu svežinu,
 a neka prethodna istraživanja pokazala su da osobe koje jedu ribu bar dva puta nedeljno značajno smanjuju
 rizik da obole od Alchajmerove bolesti ili da dožive moždani udar.
Ribe kao što su losos i tuna ali i takozvane "plave ribe" (skuša, sardela, haringa) bogate su omega-3 masnim kiselinama za koje je dokazano da sprečavaju srčana obolenja.
U najnovijem istraživanju naučnici su ispitivali s koliko uspeha je 3.718 dobrovoljaca u stanju da proĂ°u najjednostavniji test poput, na primer, da se sete detalja neke priče.
Anketirani žitelji Čikaga starih 65 i više godina testirani su tri puta u toku šest godina. TakoĂ°e su popunjavali i upitnik u kome su bila i pitanja šta su jeli sa liste od 139 vrsta hrane.
"Ustanovili smo da osobe koje konzumiraju samo jedan riblji obrok nedeljno za 10 odsto godišnje sporije imaju teškoće sa pamćenjem i mentalnom svežinom dok je taj procenat viši od 13 kod onih koji ribu jedu dva puta nedeljno" - saopštila je neurolog dr. Marta Klere Moris, šef istraživačkog tima Medicinskog fakulteta Univerziteta Raš.
Istraživači ipak nisu uspeli da ustanove vezu izmeĂ°u masne kiseline omega-3 i sprečavanja pogoršavanja funkcije mozga iako se tvrdi da su neka ranija istraživanja pronašla takvu vezu.
Profesorka Moris smatra da je moguće da prilikom konzumiranja riba nešto drugo mozak ljudi drži svežim i gipkim. Ili, kao što misli doktorka Paskal Barberže-Gato, koja je slična istraživanja obavljala na Univerzitetu u Bordou, u Francuskoj, moguće je da su pitanja u upitniku bila preširoka da bi omogućila istraživačima da precizno utvrde zasluge omega-3.
U upitniku, "uključene su samo četiri vrste morske hrane što nije omogućilo da se odredi pravi uticaj" - ocenila je dr. Gato.
U upitniku su uključene četiri najrasprostranjenije vrste morske hrane: sendviči od tunjevine, riblji štapići spremni za pohovanje, sendviči od paštete "plavih riba" i neki od morskih specijaliteta kao glavni obrok - jastog, kraba ili rakovi.
Testiranje krvi dobrovoljaca u istraživanju na omega-3 trebalo bi naučnicima da pruži meritornije pokazatelje - tvrdi dr. Vilijam Konor, klinički nutricionista sa Medicinskog fakulteta Univerziteta Oregon koji, inače, nije učestvovao u upravo završenom istraživanju.


Autor: FoNet | Foto:AP  |
Preuzeto od BLIC -a sa www.blic.rs

[prilog je izbrisao admin]
« Poslednja izmena: Jul 09, 2009, 12:14:43 pre podne od strane PANSPORT BEOGRAD » Sačuvana
   
Stranice: 1 ... 3 4 [5] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.108 sekundi sa 17 upita.