TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 08:35:18 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc  (Pročitano 6084 puta)
dusan93xiz
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #11 poslato: Jul 16, 2009, 10:54:52 posle podne »

U pravu si
Sačuvana
Idu momak i devojka , momak je muva a devojka je pcela ;)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #10 poslato: Jul 16, 2009, 12:19:05 posle podne »

Samo polako vreme je pred tobom i nema razloga za zurbu.Ali prvenstveno slusaj savete od ljudi koji su nesto uradili u sportu a ne od onih koji misle da sve znaju a pojma nemaju (pune su ih teretane).
Sačuvana
dusan93xiz
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #9 poslato: Jul 15, 2009, 11:41:01 posle podne »

Hehe,hvala,mozda i krenem :)
Sačuvana
Idu momak i devojka , momak je muva a devojka je pcela ;)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #8 poslato: Jul 15, 2009, 10:03:53 posle podne »

Haha, hvala svima , pa ovaj bilding ne samo da je skup nego je i mnogo komplikovan...u teretanu ne idem jer jednostavno zelim da jos porastem a od bendza se ne raste koliko sam cuo ostanes toliki koliki si,za teretanu ima vremena nego mora malo vise da jedem i da pijem nesto i tako...Sve u svemu hvala na pomoci

Ja ti savetujem da se ti malo bolje raspitas kod ljudi koji imaju vise iskustva od tih nekih od kojih si cuo slobodno da kazem (gomilu gluposti) neces rasti od benca? pa ja bih onda bio veoma nizak jer to forsiram 16god.A gle cuda imam 190cm.Ali ok mlad si i pretpostavljam da ti mnoge stvari nisu jasne,ali na pravom si mestu.Ovde ima nas koji imamo dugogodisnja iskustva sto se tice ishrane,suplementacije i vezbanja.I rado cemo ti pomoci sta god da ustreba.
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #7 poslato: Jul 15, 2009, 01:29:06 posle podne »

Znala sam da su neke od predrasuda u pitanju zbog cega izbegavas teretanu,ali sve jedno.Izbor je na tebi pa kad dovoljno izrastes kreni dalje ;)
Sačuvana
Be Happy!!!
dusan93xiz
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #6 poslato: Jul 14, 2009, 07:02:23 posle podne »

Haha, hvala svima , pa ovaj bilding ne samo da je skup nego je i mnogo komplikovan...u teretanu ne idem jer jednostavno zelim da jos porastem a od bendza se ne raste koliko sam cuo ostanes toliki koliki si,za teretanu ima vremena nego mora malo vise da jedem i da pijem nesto i tako...Sve u svemu hvala na pomoci
Sačuvana
Idu momak i devojka , momak je muva a devojka je pcela ;)
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #5 poslato: Jul 14, 2009, 08:52:46 pre podne »

Sve te vezbe mozes raditi sa opterecenjem tako sto ce ti ploca biti na ledjima (kod sklekova) a kod zgibova i propadanja ces nogama drzati teg.
E sad ne znam zbog cega u sirokom luku izbegavas teretanu (osecam da su neke predrasude u pitanju),ali u svakom slucaju to je tvoja odluka i OK.Imas dosta varijanti da radis te vezbe sa sopstvenom tezinom i one su jako dobra varijanta za mladji uzrast i za pocetnike jer daju dobru osnovu za dalji rad u teretani ili nekom sportu uopste.
Kad radis te vezbe sa sopstvenom tezinom pokusaj najpre sa varijacijama broja ponavljanja ili broja serija,kombinuj razne hvatove (uzi,siri hvat kod sklekova i zgibova,podhvat i nathvat kods zgibova,izbacene laktove i laktove uz telo kod propadanja) i tako ces uspeti da pogodis vise misicnih partija...Mozda si ti sve ovo i prevazisao,ali pokusaj sa raznim varijantama pa tek predji da sve to radis sa opterecenjem.

Sto se ishrane tice,suvise malo obroka imas,Monika ti je sve fino objasnila pa se potrudi oko toga

Za sada ti geineri mogu odgovarati (i da,Mass power jeste geiner sa 25% proteina,ostalo ugljeni hidrati) jer ti je ishrana losa,ali pokusaj ako mozes finansijski da ispratis,neku kvalitetniju varijantu tipa SCI Volumass 35,DYM Mega gainer isl koji imaju i vise proteina i kvalitetniji izvor proteina.A kasnije bi vec trebalo preci na cistije Whey proteine i ostale suplemente
Sačuvana
Be Happy!!!
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #4 poslato: Jul 13, 2009, 07:01:54 posle podne »

Pre početka udubljivanja u priču pročitaj sledeće članke koje sam napisala upravo za početnike...

tema o ugljenim hidratima
http://forum.pansport.rs/index.php?topic=80715.0

tema o proteinima
http://forum.pansport.rs/index.php?topic=80735.0

Drugo,
ovakvih pitanja je bilo jako puno na forumu... tako da se opet nadam da nećeš biti lenj da malo prelisaš forum... 
ali dobro, za to ovaj podforum i služi pa će se vremenom izdvojiti najaktuelnije teme i najčešća pitanja.

Ovo sve što si naveo - mogu da zaključim sledeće...

jako mala težina na tvoju visinu...

o ishrani nisi rekao ništa, sem da jedeš 3 puta dnevno što je dovoljno da uočim da praviš najveću grešku bez koje jednostavno nećeš napredovati... dakle bez ishrane nema ništa... 
ako hoćeš da se ugojiš jednostavno moraš da jedeš na svaka 2 sata....

a šta...
ugljene hidrate - žitarice, krompir, pirinač, integralne testenine, povrće, voće, leguminoze...
proteine - piletina, riba, govedina, konjsko meso... jaja, posni sirevi...
zdrave masti - koštunjavo voće tipa bademi, orasi, lešnici... maslinovo ulje, laneno ulje...
zatim mlečni proizvodi sa ne baš najvećim procentom masti.

trening
ne idem u teretanu i neću da planiram - nemam šta da komentarišem... jednostavno neće biti napretka sem u početku od sklekova, zgibova i sl... ali samo privremeno...

suplementacija
da li je mass power ugljeni hidrat ili protein pogledaj sastav... lepo piše... pa onda pogledaš ove prve dve teme koje sam navela i biće ti jasno šta piješ...

dakle u većem sastavu je mass power ugljeni hidrat i zato je možda malo lošija opcija, zatebe i ne toliko jer se loše hraniš, ali opet nije ovo rešenje trajno...

dakle, ishrana, trening a od suplementacije najbolje bi bilo whey protein, kreatin, aminokiseline, vitamini, minerali...
ili neki od gejnera sa većim sadržajem proteina kao što su mega gainer dymatize, scitec volumass 35

Sačuvana
dusan93xiz
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #3 poslato: Jul 13, 2009, 03:13:06 posle podne »

Visok sam 171 cm , 56 kg hranim se ne zdravom hranom i slabo jedem,kupio sam mass power i zelim da se razvijem onako da imam lepu gradju...
Sačuvana
Idu momak i devojka , momak je muva a devojka je pcela ;)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: Jul 13, 2009, 10:57:34 pre podne »

reci nam najpre nesto vise o tebi, visina, tezina, koji je tvoj cilj, sta zelis da postignes, kako se hranis, da li si dosad trenirao nesto...
Sačuvana
dusan93xiz
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #1 poslato: Jul 11, 2009, 05:04:12 posle podne »

Ovako imam nekoliko pitanja posto sam krenuo da radim vezbe...Kako da radim sklekove,zgibove i propadanja sa opterecenjem ? I da li mogu da vezbam svaki drugi dan ? Jer citao sam da treba da se pravi pauza pa bih ja pravio svaki drugi dan ? ;D
Sačuvana
Idu momak i devojka , momak je muva a devojka je pcela ;)
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.101 sekundi sa 17 upita.