TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395146 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 04:51:42 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: koliko rada za 1kg misica?  (Pročitano 8546 puta)
bb
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 303

« Odgovor #19 poslato: Avgust 27, 2007, 03:42:16 posle podne »

Problem je verovatno u nedovoljnom unosu tečnosti uz verovatno i nedovoljan unos povrća
Evo nalivam se vodom Mivela, ta voda narocito pomaze, valjda zbog  332mg magnezijuma po litru.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #18 poslato: Avgust 27, 2007, 02:47:59 posle podne »

Problem je verovatno u nedovoljnom unosu tečnosti uz verovatno i nedovoljan unos povrća
Sačuvana
bb
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 303

« Odgovor #17 poslato: Avgust 27, 2007, 11:16:30 pre podne »

Dugo nisam mogla da poverujem u tu teoriju endo, ekto...Zapravo nisam mogla da poverujem mrsavim osobama kada kazu da puno jedu a ne mogu da se ugoje, sve dok nisam provela 2 dana sa koleginicom sa posla koja je pravi ektomorf. Sta sve ona moze da pojede i opet je kost i koza.
Ugljeni hidrati - tesko mi pada da ih spustim ispod 40% kalorija dnevno. Pa ljudi, ja ne znam kako je vama, ali ja dobijem zatvor obavezno i onda sam vrlo nervozna.


Ako se u ishrani unosi mnogo vlaknastog povrca(brokoli, karfiol, kupus, spomenusmo i pecenu pariku itd) koje je male kalorijske vrednosti, takvi problemi bi trebalo da izostanu, a moguce je smanjiti unos UH. Ovo je sve niskokalorijsko povrce.
Te i unosim, pa opet imam problema. Mada nisu to bas neki veliki problemi. Mozda je problem i u malom unosu masti.
Sačuvana
jovo18
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1145

« Odgovor #16 poslato: Avgust 27, 2007, 10:20:40 pre podne »

Dugo nisam mogla da poverujem u tu teoriju endo, ekto...Zapravo nisam mogla da poverujem mrsavim osobama kada kazu da puno jedu a ne mogu da se ugoje, sve dok nisam provela 2 dana sa koleginicom sa posla koja je pravi ektomorf. Sta sve ona moze da pojede i opet je kost i koza.
Ugljeni hidrati - tesko mi pada da ih spustim ispod 40% kalorija dnevno. Pa ljudi, ja ne znam kako je vama, ali ja dobijem zatvor obavezno i onda sam vrlo nervozna.


Ako se u ishrani unosi mnogo vlaknastog povrca(brokoli, karfiol, kupus, spomenusmo i pecenu pariku itd) koje je male kalorijske vrednosti, takvi problemi bi trebalo da izostanu, a moguce je smanjiti unos UH. Ovo je sve niskokalorijsko povrce.
Sačuvana
bb
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 303

« Odgovor #15 poslato: Avgust 26, 2007, 09:44:08 posle podne »

ne bih zeleo da idem u off ... ali razlozi protiv ??? mislish skuplje je , odlazak u teretanu i nazad .. ili neshto shto se odrazava na vezbanje .. ??
odgovorila na PM tj. licnu poruku kako se to vec zove
Sačuvana
Lokk1
Gost
« Odgovor #14 poslato: Avgust 26, 2007, 08:18:50 posle podne »

ne bih zeleo da idem u off ... ali razlozi protiv ??? mislish skuplje je , odlazak u teretanu i nazad .. ili neshto shto se odrazava na vezbanje .. ??
Sačuvana
bb
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 303

« Odgovor #13 poslato: Avgust 26, 2007, 03:55:37 posle podne »

Miki je zaista stručnjak za treninge tako da kad budeš spremna za ozbiljniji trening onda je verujem njegov predlog najbolji način da iskoristiš vreme koje ćeš ionako provesti u teretani.
Ja i ne idem u teretanu. Vezbam kuci sa tegovima. Po internetu sam nasla kako se izvode vezbe. Ima razloga za i razloga protiv vezbanja u teretani, razlozi protiv su kod mene prevagnuli.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #12 poslato: Avgust 26, 2007, 03:18:20 posle podne »

Nikote ovde neće napasti ni za šta jer kao što vidiš obzirom na mali broj žena koji učestvuje u forumu momci su više nego spremni da pomognu :)
Miki je zaista stručnjak za treninge tako da kad budeš spremna za ozbiljniji trening onda je verujem njegov predlog najbolji način da iskoristiš vreme koje ćeš ionako provesti u teretani.
Što se vremena tiče.. najviše zavisi od klope, prema tome kad se osetiš spremnom a ti navalli :)
Ne brini mišići kod žena posebno tvoje graĂ°e se ne vide kao nabildovan mišić već kao zategnuta zadnjica ili stomak tako da nema bojazni od nabildovanog izgleda :)
Sačuvana
bb
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 303

« Odgovor #11 poslato: Avgust 25, 2007, 03:36:56 posle podne »


Naravno sve ove vrednosti su promenjivog karaktera a merene su na specijalizovanoj vagi  koja bi i tebi mogla pojasniti tvoju trenutnu kompozziciju sto se telesnoig sastava tice. Bila bi to svakako korisna informacija za pocetak "plana bitke"
Ovo kazem iz razloga sto dobitak 1kg misica u tvom slucaju nece odmah biti primetan na telu, barem ne vizuelno upecatljivo kao kod momaka i devojaka koji vezbaju bodi bilding u svoj svojoj "najsurovijoj" varijanti. Ovo nikako ne zanci da njega nema i da je izmena u telesnom sastavu vise nego izvesna. Naravno najlaksi nacin za pracenje ovakvih dogadjaja jesu bas iz gore navedenih razloga upravo ovakve i sl. vage.    [/color][/b]

Kako radi ta specijalizovana vaga? Moze da se kupi negde?
Sačuvana
bb
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 303

« Odgovor #10 poslato: Avgust 25, 2007, 03:35:11 posle podne »

Dugo nisam mogla da poverujem u tu teoriju endo, ekto...Zapravo nisam mogla da poverujem mrsavim osobama kada kazu da puno jedu a ne mogu da se ugoje, sve dok nisam provela 2 dana sa koleginicom sa posla koja je pravi ektomorf. Sta sve ona moze da pojede i opet je kost i koza.
Ugljeni hidrati - tesko mi pada da ih spustim ispod 40% kalorija dnevno. Pa ljudi, ja ne znam kako je vama, ali ja dobijem zatvor obavezno i onda sam vrlo nervozna.
Sačuvana
mikiveliki
Gost
« Odgovor #9 poslato: Avgust 25, 2007, 11:44:28 pre podne »

Postavila sam pitanje kako da zenska osoba dobije 1kg misica. Navela sam visinu kao jednu poznatu jer sigurno da nije isto 1kg za osobu visine 153cm i za neku visoku osobu. Ne pitam kako ja to sada da uradim. Prema tome, nemojte uzimati u obzir moje sadasnje stanje a to je dijeta za skidanje masti.
Ako je covek jako mastan, mozda dijetom i treningom uspe da pored skidanja masti dobije i misice, ali ako nije jako mastan to je malo teze. Ne znam u koliko masne spadam (153cm/48kg-49kg, a verovatno da nije neka imponzanta masa misica u tim kilogramima). Cak ne znam ni koliko tacno kg imam (zeza me vaga), a kamoli koliki mi je bf.
Mrzi me da pisem o svojoj ishrani sada, ako budem imala pitanja pitacu u delu foruma nutrition.


Metabolizam nema direktne veze sa telesnom visinom i dobitak od 1kg misica je potpuno isti problem i za onu sa 180 i za vas od 153.

Ono sa cime ima veze je TELESNI TIP: 

ENDO-
EKTO-
MEZOmorfni tip

ENDOMORFNI tip kome ti ocito pripadas ima sporiji metabolizam sklon talozenju masnoca. Dobra vest je da takav tip organizma  mnogo lakse dobija na misicnoj masi kako su procesi sinteze u nadmoci u odnosu na fizioloske procese resinteze. Ovo vazi i za funkcionalni sistem misica u tvom telu.

Tipicna "mrsavica" ce mnogo teze dobiti misicnu masu jer je EKTOMORF a oni imaju veliki problem dobijanja misine (opste) mase.

Kljuc tvog uspeha lezi u treningu sa tegovima, redukciji unosa zasicenih masti, kontrolisanom unosu UH i neogranicenom unosu Proteina

I jos malo brojki za kraj...

% telesne masti izmedju 20-25% je ono sto je prihvatljivo za zenski rod. Preostali deo mase treba da je rasporedjen u micnu masu najvecim delom, vodu i naravno kosti koji cine zanmarljiv procenta u odnosu na ovu nasu pricu.

Radi poredjenja u mom slucaju situacija stoji ovako:

100kg TM
% masti 15,5%
Voda je u granicama normale oko 56%
Nivo misicnog tkiva 81 kg

Naravno sve ove vrednosti su promenjivog karaktera a merene su na specijalizovanoj vagi  koja bi i tebi mogla pojasniti tvoju trenutnu kompozziciju sto se telesnoig sastava tice. Bila bi to svakako korisna informacija za pocetak "plana bitke"

Ovo kazem iz razloga sto dobitak 1kg misica u tvom slucaju nece odmah biti primetan na telu, barem ne vizuelno upecatljivo kao kod momaka i devojaka koji vezbaju bodi bilding u svoj svojoj "najsurovijoj" varijanti. Ovo nikako ne zanci da njega nema i da je izmena u telesnom sastavu vise nego izvesna. Naravno najlaksi nacin za pracenje ovakvih dogadjaja jesu bas iz gore navedenih razloga upravo ovakve i sl. vage.   
« Poslednja izmena: Avgust 25, 2007, 11:54:36 pre podne od strane Miki VELIKI » Sačuvana
bb
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 303

« Odgovor #8 poslato: Avgust 24, 2007, 03:18:35 posle podne »

Postavila sam pitanje kako da zenska osoba dobije 1kg misica. Navela sam visinu kao jednu poznatu jer sigurno da nije isto 1kg za osobu visine 153cm i za neku visoku osobu. Ne pitam kako ja to sada da uradim. Prema tome, nemojte uzimati u obzir moje sadasnje stanje a to je dijeta za skidanje masti.
Ako je covek jako mastan, mozda dijetom i treningom uspe da pored skidanja masti dobije i misice, ali ako nije jako mastan to je malo teze. Ne znam u koliko masne spadam (153cm/48kg-49kg, a verovatno da nije neka imponzanta masa misica u tim kilogramima). Cak ne znam ni koliko tacno kg imam (zeza me vaga), a kamoli koliki mi je bf.
Mrzi me da pisem o svojoj ishrani sada, ako budem imala pitanja pitacu u delu foruma nutrition.
Sačuvana
Lokk1
Gost
« Odgovor #7 poslato: Avgust 24, 2007, 02:44:46 posle podne »

da i da... :D

kada kazesh dijeta ... ljudi cete napasti ovde ;)
aj napishi tip dijete tj shta to ne jedesh ... u sushtini cela mudrost je u izbacivanju masti i veceg dela UH ... ne znam da li si to sredila ..ako jesi odlichno ... ako ne u ishrana ima 200 topica o tome ;)

a prvi Kg je stvarno relativan ... +posebno ako se uzima kreatin onda ni ne znash da li si dobio vodu u oku    ;D ;D ili kg mishica .. :D ako napishem 2 nedelje .... to sam ja i to je moj sluchaj .. ti uopshte ne morash da se poklopish sa njim ..chak ni ja nisam siguran ...

al nece ti trebati godinu dana sigurno ... naravno uz pravu ishranu + trening +odmor
Sačuvana
bb
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 303

« Odgovor #6 poslato: Avgust 24, 2007, 11:44:35 pre podne »

Nazalost nisam jos spremna za prvi kg misicne mase. Ja sam na dijeti ???
Mogu da procenim koliko vremena ce mi trebati, sa odredjenim kalorijskim deficitom da skinem 1kg, ali nemam pojma koliko bi vremena trebalo za stvaranje 1kg misica. To mi je skroz nepoznat teren.
Iz svega sto ste napisali sam zakljucila da stvaranje 1kg misica zavisi od mnogo faktora i ne moze se dati neki precizan odgovor. 
Cak mislim da je uspeh odrzati misicnu masu iz mladosti u kasnijim godinama.
Sačuvana
mikiveliki
Gost
« Odgovor #5 poslato: Avgust 23, 2007, 08:26:49 posle podne »

Izvuceno iz neke druge teme (autor Miki VELIKI)
1 kg misine mase za odrzavanje u nasem telu trosi 140ccal u toku 24h. Zamislite cinjenicu da imate "cistih" barem 50kg misica na sebi. Ovo automaski znaci da svakodnevno odrzavanje ove misicne mase vas kosta 700ccal!!!? Znaci radili ili ne radfili nista svakog dana vi cete potrositi 700ccal! samo na ovajnacin vase telo cete pretvoriti u fabriku za topljenje masnih naslaga.

Znaci ako dodam 1kg misicne mase automatski moja dnevna potrosnja skace za 140ccal /24h. Recimo da je ovo tacno, nalazila sam razne podatke o tome koliko trosi 1kg misica tako da ne znam kome da verujem.
Moja pitanja su:
Koliko i kakvog rada treba jednoj osobi zenskog pola visine 153cm da dobije taj kg misica?
Da li dodavanje tog kg misica podrazumeva i dodavanje 2kg masti, pa onda na dijetu da se skine ta mast, pri cemu se izgubi i nesto misica pa nemam ni ceo kg misica?

"Igre" ciframa mogu biti zanimljive i drago mi je da sam te svojim txt pokrenuo na razmisljanje. Jos draze mi je cuti da si spremna krenuti u bitku za prvi kulogram misicne mase.

Za pocetak ti je potreban doabr trening plan koji ce stimulisati misicno tkivo na rast a to je trening sa opterecenjem. Predlazem rad po sistemu AB AB.
Polovinu tela radices na trening A a drugu polovinu na treningu B. Nakon sto si zavrsila ciklus od 2 dana za redom vezbanja sledi dan odmora. Nakon njega ponovi vezbe za dan A i B. Ovo je cetiri treninga nedlejno i sa tri dana slobodna za odmor. Ceo vikend koji predvidja odmor u kasnijoj fazi moze biti obogacen nekom od jutarnjih kardio aktivnosti (plivanje, trcanje, steper, bike, traka...) U trecoj fazi mozes poajacati atack na masti i uvrstiti po jedan kardi otrening u dane treniga sa tegovima.

U slucaju da nakon sto si profitirala sa nesto dobijene misicne mase zelis ici dalje u promenu telesnog sastava ( u korist misica) predlzem izmenu programa treninga sa opterecenjem po sistemu ABC, no o tome kad dodje vreme....

Nisam za verziju  +2kg koju cini kombinacija masti i misica. Za tako mali misicni rast nije potrebno rizikovati sa povecanjem kalorija  u stilu BB koji u vansezoni zele uci masivniji kako bi u takmicarskom delu skinuli nepotrebnu masnu masu i dobili zeljeno povecanje u "cistoj" misicnoj masi. U tvom slucaju je dovoljno uci zustrije u trening sa tegovima i srazmerno tome povecati unos proteina i dobrih masti dok UH trebas drzati pod kontrolom.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.109 sekundi sa 20 upita.