TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 11:11:08 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: MRŠAVLJENJE  (Pročitano 6266 puta)
OnimenoKyo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24


« Odgovor #28 poslato: Oktobar 01, 2009, 10:05:29 pre podne »

Ne radi se o postepenom odvikivanju. Nisam na to mislio. Nego on uvlaci neke druge u svoj 'rat'. Pa sam samo hteo reci, da spremiti hranu uopste nije tako strasno.
Sačuvana
sasa037
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 350


« Odgovor #27 poslato: Oktobar 01, 2009, 02:28:08 pre podne »

Zasto bi trazio od keve da ti kuva ?

Sipas u serpu vode, ubacis meso, ukljucis ringlu, pokrijes serpu i vratis se za 75min. Izvadis meso, stvais je u plasticnu kutijicu/posudu. U istoj vodi u kojoj si kuvao meso, sipas pirinac i skuvas ga. Kad je to sve gotovo, meso u jednu, pirinac u drugu posudu, i eto ti generalno hrane za ceo dan.

p.s. Stavi vegete u vodu, josh kad kuvas meso.
Jeste to tacno ali on mora postepeno da izbaca junk a to sto ti kazes ne verujem da moze da isprati jer neko ko jede 2,3 vekne hleba i pljeskavice i pice svaki dan ne moze da predje na kuvano meso i pirinac zato sto smo mu mi napisali to i rekli da tako treba da se hrani.Znaci samo postepeno korigovanje i tu lezi caka i BEZ DIJETA jer treba staz i volja da ne dodje do jo-jo efekta.
Sačuvana
OnimenoKyo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24


« Odgovor #26 poslato: Septembar 30, 2009, 09:54:02 posle podne »

Zasto bi trazio od keve da ti kuva ?

Sipas u serpu vode, ubacis meso, ukljucis ringlu, pokrijes serpu i vratis se za 75min. Izvadis meso, stvais je u plasticnu kutijicu/posudu. U istoj vodi u kojoj si kuvao meso, sipas pirinac i skuvas ga. Kad je to sve gotovo, meso u jednu, pirinac u drugu posudu, i eto ti generalno hrane za ceo dan.

p.s. Stavi vegete u vodu, josh kad kuvas meso.
Sačuvana
Gdin_denMla
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25


x]

Facebook
« Odgovor #25 poslato: Septembar 30, 2009, 07:59:21 posle podne »

tome se i ja nadam. x]
proshli put nisam isrtrajao dugo da bi primetio neke promene. xD
Sačuvana
sasa037
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 350


« Odgovor #24 poslato: Septembar 30, 2009, 07:56:04 posle podne »

Rucak jedi,ako to izbacis sta ostade  :) samo zameni beli sa integralnim i uopste smanji testa i bice nekih rezultata sigurno.
Sačuvana
Gdin_denMla
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25


x]

Facebook
« Odgovor #23 poslato: Septembar 30, 2009, 07:40:36 posle podne »

ma meni je problem da se odviknem hleba i testa, i tih ne bash zdravih namirnica jer svi u kuci jedu mnogo toga.. :/
i onda mi je jadno da trahzim od keve da kuva 2 ruchka, dve vechere....ono za mene sve posebno, pa se trudim sam nekako, i uspevao sam chak jedno vreme. x]
Sačuvana
Viljuska
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 270

« Odgovor #22 poslato: Septembar 30, 2009, 07:28:02 posle podne »

Ја се баш лако "натрипујем",па то све што не ваља лако оставим. :) ;)
Sačuvana
'''Оћу ја да изјавим нешто за дневник.Ономад сам гледао на телевизору,је л' знаш бре ти несрећо да су Срби најстарији народ?Док су Шваба и Енглез и Американац пре 600 година јели свињу с рукама,ми смо имали ово.Па лепо виљушком боц,на српском двору ми с виљушком боц а Шваба с рукама уста га ..бем''
Gdin_denMla
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25


x]

Facebook
« Odgovor #21 poslato: Septembar 30, 2009, 07:07:48 posle podne »

pa ja kad sam bio na raspustu, znao sam da pojedem i po 2-3 dnevno. :/
sad pojedem 1-2..al' opet ni to ne valja. xD
kazhem pokushao sam odjednom skroz da prestanem, i nije mi bio problem...moracu opet. :D
Sačuvana
Viljuska
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 270

« Odgovor #20 poslato: Septembar 30, 2009, 06:52:05 posle podne »

inache, ja jedem jako velike kolichine hleba, i uopshte testa.. :/
Уф,сећам се кад сам ја знао да поједем и по 2 векне белог хлеба на дан....;D..Избаци бели хлеб,то ти је највеће зло,од њега  само  добијаш масне наслаге које се тешко скидају.Замени га интегралним хлебом(спремљен кући),а и са њим немој претеривати.
Sačuvana
'''Оћу ја да изјавим нешто за дневник.Ономад сам гледао на телевизору,је л' знаш бре ти несрећо да су Срби најстарији народ?Док су Шваба и Енглез и Американац пре 600 година јели свињу с рукама,ми смо имали ово.Па лепо виљушком боц,на српском двору ми с виљушком боц а Шваба с рукама уста га ..бем''
Gdin_denMla
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25


x]

Facebook
« Odgovor #19 poslato: Septembar 30, 2009, 04:22:14 posle podne »

nisam ni mislio odjednom, nego postepeno..
inache, ja jedem jako velike kolichine hleba, i uopshte testa.. :/
probao sam jedno vreme da ne konzumiram, i uspeo sam jedno 20-ak dana, nije mi bio neki problem, ali sam se onda vratio starim navikama.. :/
videcu to ponovo da izbacim..
Sačuvana
sasa037
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 350


« Odgovor #18 poslato: Septembar 30, 2009, 03:54:35 posle podne »

kao prvo, nisam rekao da kuci jedem junk, vec u shkoli, kuci se trudim shto zdravije. :)
inache, hvala na savetima, pokushacu da napravim neki plan i program, pa da pokusham da skroz izbacim junk. ;)

Da izbacis skroz ne verujem da je moguce a posebno jer ti je organizam navikao na junk,ali gledaj postepeno da smanjujes.
Sačuvana
Gdin_denMla
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25


x]

Facebook
« Odgovor #17 poslato: Septembar 30, 2009, 03:41:55 posle podne »

kao prvo, nisam rekao da kuci jedem junk, vec u shkoli, kuci se trudim shto zdravije. :)
inache, hvala na savetima, pokushacu da napravim neki plan i program, pa da pokusham da skroz izbacim junk. ;)
Sačuvana
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #16 poslato: Septembar 30, 2009, 08:03:47 pre podne »

sve je to lepo, ali ja sam u shkoli od pola 8 ujutru do 3 popodne. :/
tako da shto se tiche 6-7 obroka dnevno-nishta od toga.
najvishe 2-3, ako stignem i to, i to junk. :/

Mislim da si nasao pogresno mesto da tako nesto izjavis,
jer je vecina nas i u skoli treniralo i redovno jeka svoje obroke,
a da nepricam da je vecina zaposlena i da cradi puno radno vreme
uz sve lostale licne,kucne i poorodicne obaveze koje postoje,pa opet
postizu mnogo vise od tvojih 2-3 junk obroka.

Znaci,cist primer sa pocetka ove teme,pod stavkom broj 1  :D :D
Sačuvana
   
OnimenoKyo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24


« Odgovor #15 poslato: Septembar 29, 2009, 10:37:56 posle podne »

@ Gdin_denMla

Ja sam na fakultetu utorkom od 8 do 17:45.

3 plasticne kutijice:
1-meso 400gr
1-pirinac oko 800gr kuvano
1-salata

Problem resen. Jasno ?

p.s. Moras kasiku poneti, i minimum jednu flasu vode od 2l.
Sačuvana
drokavec
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

forum integralni-trening
« Odgovor #14 poslato: Septembar 29, 2009, 10:33:34 posle podne »

upravo tako- svatko od nas ima neku aktivnost kojom se bavi. Pa ne hrane se kvalitetno samo oni koji po cijeli dan sjede kod kuće i odbrojavaju sate izmeĂ°u obroka, dapače takvi obično imaju najgore navike kako prehrambene tako i životne općenito.
Problem je u organizaciji- ja sam se u ovom poslu naslušao svakakvih isprika i opravdanja zašto ovo ili zašto ono , ali uvijek se na kraju svelo na to da isprika i opravdanja zapravo nema.
Postoje ljudi koji nažalost trpe bolesti koje se mogu kontrolirati samo pravilnom, discipliniranom i kvalitetnom prehranom- i znate što- svi ti ljudi imaju  vremena, uz sve što rade, za pravilnu i kvalitetnu prehranu.
Pitanje je zašto se pobogu uvijek mora dogoditi nešto loše da bi se disciplinirali i počeli mijenjati navike na bolje??
Meni nije jasno da ljudi traže isprike i izgovore za situacije koje im škode i narušavaju njihovo vlastito zdravlje- i to mi nikada neće biti jasno. Da si netko može dopustiti da ne može normalno hodati, funkcionirati i obavljati svakodnevne životne aktivnosti, a zna da rješenje postoji i da ovisi o njemu samome.
Ja sam malo otišao u ekstrem s ovim objašnjenjima, ali samo želim naznačiti koliko je važna ta psihička strana i vlastiti karakter.

dakle molim vas lijepo, prestanite tražiti izgovore tamo gdje ih nema jer danas je to škola, sutra će biti fakultet, preksutra posao, obitelj , djeca, ... za one koji traže izgovore uvijek će biti nešto, dok za one kojima izgovori ne trebaju oni će se potruditi organizirati bez obzira na situaciju i uvjete u kojima se nalaze
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.099 sekundi sa 17 upita.