TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394948 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 16, 2024, 09:11:10 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Koje meso?i jos ponesto  (Pročitano 4859 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #8 poslato: Septembar 18, 2009, 07:00:27 posle podne »

svako meso koje nema vidljivih masti je bolje... svako meso koje je od mlaĂ°e životinje je bolje (jagnjetina od ovčetine npr).. svako meso životinje koja je uzgajana prirodno a ne tovljena je bolje... :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Septembar 18, 2009, 03:23:17 posle podne »

Napomena o brisanju postova u podforumu za pocetnike
http://forum.pansport.rs/index.php?topic=87845.0
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #6 poslato: Septembar 18, 2009, 11:31:17 pre podne »

Pretpostavila sam da tako stvari stoje,I mislim da ne trebas da se opterecujes vec samo budi umeren tog danabez nekog preterivanja i prezderavanja,i posle nastavi sa svojim rezimom ishrane  (znam da bi me sada verovatnoo mnogi sa foruma pojeli zbog ovakvog razmisljanja,ali to je i moj stav u ovom slucaju ::) )
Sačuvana
Be Happy!!!
filip85
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 284

« Odgovor #5 poslato: Septembar 18, 2009, 11:14:40 pre podne »

Naravno da sam karakteran, ako kažem da sam poslenje parče pice pojeo u aprilu prošle godine, da sam karakter toliko istrenirao da sam naučio da ignorišem omiljenu tortu koja danima stoji u frižideru, da sam poslenji put provirio u pekaru pre godinu i po dana, da su jedini "slatkiši" koje sam u poslednjih godinu dana jeo bili Natreen i Coca Cola Zero, veruj mi da je tako... ;D

Ishrana mi je full sreĂ°ena i tu nemam problema, ovim sam počeo da se zanimam pre svega iz nekog "hobija", da tako kažem, i nemam neke ambicije da se ovime profesionalno bavim već sam samo rešio da ne budem debelo krme, ali opet, ne mogu da budem rob pravilne ishrane i da recimo propustim svadbu brata sad u oktobru ili poneku slavu.


Zato pitam, šta je najbolje u takvim situacijama jesti, odnosno šta je manje zlo, jer je malo glupo doći na slavu i tražiti tunjevinu i integralni pirinač, ili Ella sir i laneno ulje... ;D
« Poslednja izmena: Septembar 18, 2009, 11:16:49 pre podne od strane filips_85 » Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #4 poslato: Septembar 18, 2009, 11:04:56 pre podne »

Znas kako sve zavisi koliko si u tome sa ishranom karakeran i  profesionalan i uopste ako su ti potrebe profesionalne mozes zaboraviti i na slave i na zimske radinosti slobodno,ili ako zelis neku definiciju besprekornu jer je ipak slava malo previse da bi se to zanemarilo ::) ...

Ali ako si vec rekreativac,i nemas toliko nesto problematican %BF niti juris neki prenizak %BF,smatram da ne moras ici u tu krajnost i opterecivati se izgladnjivanja po tim svadbama i slavama...Ali opet treba imati i kontrolu sa svim tim stvarima,a ne izivljavati se sa hranom po tim veseljima kao sto mi Srbi to odlicno znamo ::)
Sačuvana
Be Happy!!!
filip85
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 284

« Odgovor #3 poslato: Septembar 18, 2009, 10:39:04 pre podne »

e, samo da se nadovežem sa pitanjem, pošto ide period svadbi, slava i ostalih jesenjih i zimskih radosti...  ;D

znam da ni jedno ni drugo nije baš poželjno, al šta je generalno bolje u takvim situacijama - jagnjeće ili praseće pečenje?
mislim, glupo je otići na slavu i tražiti tunjevinu i integralni pirinač, jel...  ;D

jel bi recimo jagnjetina ili prasetina mogla da se računa kao neki P+M obrok?
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #2 poslato: Septembar 18, 2009, 10:22:30 pre podne »

1.Imas mogucnost i da jedes junece,telece meso,kao i curetinu (curece grudi) i naravno konjetina ako si u mogucnosti...

2.Sto se svinjetine i prasetine tice nije pozeljno zato sto sadrzi veliki procenat nepozeljnih masnoca,holesterola,pa pored toga sto bi uneo kvalitetnog sa timm mesom uneo bi i dosta nekvalitetnog.Ali naravno nece te bas ni ubiti ni unistiti ako nekad pojedes parce svinjskog mesa

3.Za pocetak je OK,mozes ubaciti i NAT Omega 3 i Dextrozu za uz protein nakon treninga...Kasnije vec kad udjes u trening i sve to ozbiljnije mozes ubaciti BCAA,glutamin i sve sto ti vec bude trebalo od suplemenata.

Naravno sve zavisi i od ciljeva koje zelis da postignes i od svega
Sačuvana
Be Happy!!!
Djuka88
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #1 poslato: Septembar 17, 2009, 04:25:03 posle podne »

1)Sem pileceg belog i ribljeg zanima me koje meso je najbolje za bodybuilding,da ima dosta proteina a manje masti? znaci vrsta i tip mesa i cena po mogucnosti otpri samo bez filozofiranja o fazanima i prepelicama :-) cena do 700 din najvise.

2)Totalno sam zbunjen u vezi svinjskog(praseceg)mesa? jedni kazu ne nislucajno!drugi kazu ma ok je svinjesko tako da ako neko moze da odgovori dali je svinjsko meso ok,a ako jeste koji deo mesa svinjskog ili praseceg je dobar?

3)Krecem upravo na Bodybuilding pa sam hteo da kupim optimum nutrition 100 whey gold standard 2,34KG pakovanje,i Natrol INC
Take One dali je to dobra kombinacija,imam 74kg visok sam 175 bio sam debeo pa sam smrsao sa 87 na 74 tako da nisam sav u misicima nego u normal varjanti,.ako nije dobra gore navedena kombinacija vi mi recite koja je najbolja za mene,pare nisu problem za suplemente posto bi uzeo srebrnu karticu.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.082 sekundi sa 17 upita.