TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 08:00:30 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Aerobni trening kasno uvece, ima li smisla?  (Pročitano 6390 puta)
mikibre
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15


« Odgovor #11 poslato: Decembar 16, 2009, 12:46:25 posle podne »

Kafu ne pijem, nisam je popio u zivotu... Jedini unos kofeina bio bi iz crnog ili zelenog caja, ujutu... Ipak, ne bih uzimao sagorevace na bazi kofeina, ali ne vidim razloga zasto ne bih uzimao L-Carnitin uvece?!  i OK, znam da bi bolje bilo da kardio radim ujutru ali ako si citao postove dole koje sam ostavljao video si da nemam izbora. Ili da radim aerobni uvece ili da ga ne radim! Sad mi kazi zasto nema smisla raditi aerobni uvece? I ko pominje uopste ogroman broj kardio treninga?! Radio bih 3 puta nedenjno po 30 do 35 min... jel to previse?
I imao bih jos jedno pitanje... Kakav bi obrok trebao da imam nakon tog vecernjeg treninga (sa tegovima+aerobni)? Da li bi to trebao da bude cisto proteinski obrok ili bi trebalo da ubacim i koliko ugljenih hidrata? Naravno ne racunem 3 kasike dextroze koje bih obavezno uzeo odmah nakon treninga, sa mericom proteina... znaci, da li bih uz te 3 kasike dextroze trebalo da jedem jos ugljenih hidrata nakon toga ili da se oslonim iskljucivo na protein? Ne bih imao problema sa ovakvim pitanjima da mogu da treniram u normalno vreme, ovako vas molim da mi date neki savet... hvala
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #10 poslato: Decembar 13, 2009, 09:38:11 posle podne »

carnitine ne uvece , aerobni ne uvece   a drugo ne vidim zasto bi uopste radio toliko aerobnog treninga
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #9 poslato: Decembar 13, 2009, 08:18:53 posle podne »

Da, ako se ne unistavas od silne kafe, sigurno ces teze zaspati, zaboravih da napomenem. Mada mislim da kasiki carni techa nema neka neznam koje kolicine kofeina i ekstrakata...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: Decembar 13, 2009, 08:04:52 posle podne »

bojim se da će ti smetati carnitech, ako piješ kasno uveče....  bolje dymatize tečni l karnitin, odličan je
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #7 poslato: Decembar 10, 2009, 08:52:45 posle podne »

Onda nemas izbora, nismo mi svemoguci da izmislimo nesto nemoguce :) salim se malo, ali to ti je jedina opcija, svakako bolje ista nego nista...

Probaj CarniTech. I vidi da li ces moci da spavas...
Sačuvana
mikibre
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15


« Odgovor #6 poslato: Decembar 10, 2009, 08:48:12 posle podne »

Nisam hteo da ulazim u razloge zbog kojih ne mogu da treniram ujutru ali `ajde. Kao prvo, mogu da se slozim da je trcanje mozda najefikasniji nacin aerobnog vezbanja. Medjutim, pomenuo sam da sam imao tezak udes u kome sam izmedju ostalog doziveo i dvostruki otvoreni prelom butne kosti, i prelom karlice. Trcanje mi je jos uvek zabranjeno, a i ne bih mogao dovoljno dugo da istrcim jer mi je to jos uvek preveliko opterecenje. Tako da mi je jedina solucija voznja trenaznog bicikla. Malo steper, malo vijaca, malo dzak... Trenazni bicikl nemam kuci, (niti planiram da ga kupim ako ste to hteli da me posavetujete), a moja teretana radi od 10h. Tako da mi ta opcija otpada.

Ja sam rekao da cu se i ubuduce truditi da imam slican tajming ishrane kao i dok nisam radio. I naravno da cu jedan obrok nositi sa sobom u taperveru. Ako doruckujem pre posla, recimo u 8:30h, taj obrok bih jeo na primer oko 13h. Posao zavrsavam u 17h, kuci sam oko 17:15, i naravno da cu odmah da jedem i malo odmorim, a ne pravo u teretanu. A i u mojoj teretani je aerobik od 18:30 do 20:30 tako da... (samo nemojte da mi predlozite da menjam teretanu :) ). Ostaje mi jedino da tad, oko20:30 odradim trening snage a odmah iza toga aerobni... Samo me zanima ima li ikakvog smisla raditi aerobni tako kasno.

Sto se tice predloga da aerobni trening radim utorak, cetvrtak, subota, pa mogao bih i tako, ali opet ne mnogo ranije i onda ne vidim svrhu toga osim sto vise vremena gubim u teretani.

I jos nesto. Sta mislite o nekom klasicnom topljacu na bazi sinefrina, kofeina i bele vrbe? Mada znam da nije najbolje resenje da uzimam to ako treniram tako kasno. Mozda L-Carnitin?
Sačuvana
bebac
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 934


« Odgovor #5 poslato: Decembar 09, 2009, 09:55:51 pre podne »

Veruj mi nikakva katastrofa nije ako ustaneš rano ujutru da istreniraš.
Ja evo ne treniram 2-3 nedelje i jedva čekam da ponovo ustajem u 5:30h da treniram, jer kad ne vež
bam nisam ni za k...c. Inače sam znao da ustajem i u 4-5h ujutru da treniram ali sam malo spavao pa sam sad pomerio u 5:30h.
Sačuvana
Pain is temporary, Pride is forever
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #4 poslato: Decembar 09, 2009, 09:44:43 pre podne »

To nam bas i ne znaci mnogo kako si se hranio kada nisi radio, jer je cilj sada srediti i uskladiti sve kada radis.

Najbolje bi ti bilo da isto to nosis na posao skuvano i spremljeno?

A sada sto se treninga tice, moja preporuka, t.j. najbolja varijanta bi svakako bila da odradis pred posao, jer kao radis u 9 h, komotno mozes odraditi trcanje npr ujutru. Naravno kao bas ne mozes da se nateras da se probudis onda ti ostaje samo uvece... sto i nije bas toilika katastrofa jer nista predugacko i prejako ti neces raditi pretpostavljam... pisao sam vec da u zapadnim zemljama ljudi koji rade, cak i u 7 h, bude se recimo u 5, 5 i 30, odrade trening i idu na posao... i uvece lezu manje vise rano... To je najbolja i najzdravija varijanta. Nakon jutarnjeg aerobnog treninga ceo dan ce te se osecati fenomenalno...

Takodje, nije nikako moguce da ides u teretanu recimo u 18 h, ako radis do 17 h? Ima li imas ista nesto u rasporedu, kada ides tako kasno u 20:45 h?

Takodje, da li si razmisljao mozda da uto, cet i sub. radis aerobni? taman imas Nedelju slobodnu, a od pon do sub. kombinujes tegove i trcanje? (spominjem trcanje, jer smatram da ti je to najefikasnije da radis, dovoljno je 30 min. i ako bi uspeo 3 puta nedeljno, na konju si)
Sačuvana
mikibre
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15


« Odgovor #3 poslato: Decembar 08, 2009, 03:46:17 posle podne »

Da ne ulazim dublje u razloge, jednostavno trenutno nije izvodivo da treniram pre 20:30h uvece. Iako sam svoje treninge najcesce izvodio od 12h, bilo je perioda kada sam trenirao od 21h, ali to se odnosi samo anaerobni trening, odnosno trening sa tegovima. Znam da je aerobni trening najproduktivniji ujutru, na prazan stomak, ili posle proteinskog dorucka, bez ugljenih hidrata, koji mi nece previse podici secer. Medjutim, trenutno ne mogu trenirati tako i zato me zanima ima li smisla raditi aerobni trening kasno uvece, nakon treninga sa tegovima.

Inace, Ustajem oko 8h, retko kad legnem posle 00h (najcesce i ranije, osim ako izlazim uvece). Poceo sam da radim od 9h do 17h. Nikakav fizicki napor nemam u toku dana, osim treninga naravno. Proteine uvek imam, ali ih ne pijem previse. Posle treninga obavezno, sa 3 kasike dextroze i recimo pre spavanja. Znaci retko kad vise od 1 doze dnevno, a ako dobro klopam onda i ne popijem. To je svakako jako malo ali cisto malo da doprinesem ukupnom unosu proteina. Kreatin pijem recimo mesec dana u tri meseca. Punjenje 5 dana, i narednih 30ak dana po 5g do 10g dnevno. Svako jutro 5 g sa 1 kasikom dextroze, a u danima treninga pijem i nakon treninga 5 g, sa tri kasike dextroze i mericom proteina.

Opisacu vam kako je izgledao moj dan kada nisam radio. Ustajem ujutru oko 8h i pijem kreatin ili solju crnog ili zelenog caja sa malo meda (ako ne pijem kreatin). 20 min posle toga pojedem neku vocnu salatu (npr. banana+kivi+mandarina) Do 9h doruckujem. Primeri dorucka: makarone sa sirom i tunjevinom; spagete sa mesom; kuvani ili peceni krompir sa piletinom; pirinac sa oslicem; ovsene pahuljice u jogurtu i nekoliko kuvanih jaja; sendvic od razanog hleba sa tunjevinom, kuvanim jajima, i kiselim krastavcima npr. Proteine i hidrate se trudim da drzim u odnosu 25%/75%. 3 sata nakon toga, oko 12h, treniram. Pre treninga popijem energies ako ne pijem kreatin. Trening mi traje izmedju 45min i 1h15min. Nakon toga pijem 3 kasike dextroze sa kreatinom (ako ga pijem) i dozu proteina. Dok dodjem kuci i istusiram se, oko 14h, vreme je za sledeci obrok. Primeri: bilo koja vrsta mesa, u svakom obliku (tunjevina, piletina, junetina, oslic, ne bezim ni od svinjetine, konjetina redje) opet sa nekim povrcem na primer pirinac, krompir, grasak, boranija. Uz to ide neka salata tipa cvekla, tursija ili sl. i jedna tableta oligovita. Proteine i hidrate se trudim da drzim u odnosu 50%/50%. Oko 17:30h jedem isto to ali u odnosu 75%/25% za protein, Vecera je oko 21h, cisto proteinska, neko meso, sir, jaja, jogurt... Eventualno ako se duze zadrzavam budnim pre spavanja popijem mericu protein sa mlekom.

Eto to je to otprilike. Slican tajming ishrane bi mi bio i prilikom novog rezima treninga od 20:30 stim sto ne bih pio kreatin, protein bih pio odmah nakon tog vecernjeg treninga oko 22h ali sa vodom. I poslednji obrok bi mi bio do 23h opet cist proteinski mozda malo obilniji.
uh... Ala sam se raspisao, nadam se da mi ne zamerate :)
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #2 poslato: Decembar 07, 2009, 08:17:15 posle podne »

Rano ujutru ti nikako ne odgovara?

Najbolje da napises kada se budes sta radis u toku dana i kada uvece lezes, jer npr ako lezes u 2, taj kardio je O.K.

Inace stoji misljenje da kasni kardio moze da dovede da ne mozes da zaspis, mada ja smatram da je to individualno jer ja npr posle treninga mogu i nakon sat vremena da zaspim bez vecih problema...

Najbolje bi bilo, opet kazem ako imas mogucnosti, da npr ako ujutru radis, odradis kardio pred posao, to je totalno ne karaktiristicno kod nas, ali osecases se super tokom celog dana, a onda umesto tog karida uvece mozes ranije da legnes, tako da ti ne bude problem da ustanes ranije. To je moj predlog, a sacekacu da odgovoris kada se budis, kako radis i kada lezes, tako cemo ti konrektnije moci dati preporuku...

Poz
Sačuvana
mikibre
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15


« Odgovor #1 poslato: Decembar 07, 2009, 07:54:34 posle podne »

Veliki pozdrav svima! Imam jedno pitanje... Ima li smisla raditi aerobni trening u 22h? Zbog prirode svog posla nisam u mogucnosti da treniram ranije... Inace, imam 27 godina, 86kg, 182cm. Treniram od svoje 20te godine, manje vise redovno. U aprilu 2008. sam doziveo sam tesku saobracajnu nesrecu koja me je odvojila od teretane poslednjih godinu i po dana. U periodu neposredno posle udesa izgubio sam preko 10kg. U periodu oporavka koji je trajao godinu i po dana povratio sam kilazu i dobio par kg vise,  uz naravno uzasnu formu. Treningu sa tegovima sam se vratio pre nepuna 2 meseca. Forma mi se polako popravlja, ali mislim da mi je kardio trening ipak neophodan. Trening sa tegovima radim ponedeljkom, sredom, i petkom od 20:45 do 22h nako cega sam planirao da ubacim 30 do 35 min aerobnog treninga. Ima li smisla? Potrebni su mi dodatni saveti... Hvala unapred...
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.11 sekundi sa 20 upita.