TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 04:43:39 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 10 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: tečne amino ili u tabletama?  (Pročitano 30248 puta)
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #118 poslato: Decembar 24, 2009, 12:00:07 posle podne »

Samo jedno pitanjce, ako hrani koju pojedem pre treninga treba nekih sat i po - dva da stigne u krvotok, wheyu treba nekih 45-60 min. za isto, zar nije logicnije da se ide sa wheyom ~10 min pre treninga jer cu ja na sam pocetak treninga imati dobru koncentraciju AK iz hrane koja ce taman tada stici, taj whey pre treninga (10 min.) stize u krvotok negde u periodu sredine i kraja treninga i taman daje podrsku kada je najpotrebnije, pa onda dalje pwm i sve ostalo i onda nema nikakve "rupe" u celoj prici. Ne vidim razlog za uzimanje wheya sat vremena pre treninga jer po meni za to ce biti zaduzeni proteini iz hrane. NO cu nekih 20-30 min. pre treninga u zavisnosti koji uzmem.
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #117 poslato: Decembar 23, 2009, 08:57:15 posle podne »

Slazem se sa ovim delom vezano za arginin,mnogo bolja opcija.
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #116 poslato: Decembar 23, 2009, 08:56:17 posle podne »

Ja sam razmisljao o svemu ovome i meni se nekako cini da bi sledeca varijanta bila skroz o.k. 2 sata pre treninga obrok, 20-30 min. pre treninga NO (Horse ili Nano to cu jos videti, cena im je ista, kvalitet odlican kod oba), ~10 min pre treninga merica wheya + 5gr. bcaa, u toku treninga nista, posle treninga merica i po wheya, 5-10gr. bcaa, 5gr. monohidrat, 30-40gr. maltodextrin. Mislim da je ovo bolja i jeftinija varijanta koja ce i vise nego dobro odraditi posao i nece mi opterecivati zeludac u toku treninga, jer taj whey koji popijem pre treninga ce stici tamo gde treba otprilike pred sam kraj treninga (jer moji treninzi traju 40-50 min.) tako da mislim da nema potrebe za amino u toku, a za te pare koje sam hteo da uzmem amino, uzecu kazein koji mi je pri kraju.
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #115 poslato: Decembar 23, 2009, 07:57:42 posle podne »

Uz Nano Vapor mislim da nema potrebe ici sa dodatnim kofeinom,osim ako ne zelite tahikardiju ;D.Sto se whey proteina tice moze pre treninga i naravno tecne amino ili u tbl,uz bcaa.
Sačuvana
vožd2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 37


« Odgovor #114 poslato: Decembar 23, 2009, 05:48:23 posle podne »

Dym Xpand je najprodavaniji NO kod nas u Nišu već godinama.Nema kofeina u njemu tako da ti preporučujem njega.Kao što kažeš Coolic-u lako ćeš dodati kofein ako bude bilo potrebe.Najbolje je kad sam sebi možeš da napraviš kombinaciju koja ti odgovara sa ili bez.
Sačuvana
Belance
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 163

« Odgovor #113 poslato: Decembar 23, 2009, 03:11:59 posle podne »

To da ne sme da se uzima whey i No jer NO nece raditi je totalan APSURD...ja sam o tome ranije ,osetice i nemora da se oseti ono sto se desava a to je da dok traje vazodilacija imas priliv amino u krv...ono sto mozda ne osetis pa svi kazu NE RADI Me je KOFEIN KOFEIN i samo KOFEIN,nista drugo a on ne znaci nista....

Whey ti je brz protein,lako se vari i imaces BURST odnosno snop AK dok treniras koji ce trajati izvesno vreme..cvrsta hrana ide u ko zna koje zapecke itd i tek ako imas 3 obroka a plasis se da ne dobijes taj kik bi ja pre o tome mislio nego o wheyu.. whey ne opterecuje zeludac u toj meri a i sam po sebi je pun leucina i bcaa ,pa ako jos gledas postoje i neka istrazivanja da sam whey ima neke ''anabolicke''odlike mada ja to ne bi gledao,ali iz prakse svoje znam da ako probas tako i to bas ne trpas previse hrane pre treninga -u roku od mesec -2 ces mnogo bolje napredovati nego samo ovako
Ma ok, ja samo kazem da oni svi preporucuju da se NO uzima na prazan stomak radi boljeg ucinka.
Sad si i meni pomogao, kada uzmem neki NO lepo sibnem sa wheyom pre treninga i nema da lomim glavu koje amino valja pazariti.
Nisam do sad pio NO bustere, mislim ono da ispijem celo pakovanje...probao jesam nekoliko i jedino sam osetio Xpand tako da cu njega da uzmem verovatno i kombinujem ga sa proteinom i nadam se potvrdim da moze da se uzima sa necim sto se vari i opet isto sljaka.
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #112 poslato: Decembar 23, 2009, 02:09:16 posle podne »

Nista me ne kosta da probam jer wheya fala bogu imam dosta. To za kofein znam, ja sam razmisljao o NO bez kofeina ali sa vise onih potrebnijih stvari. Ako mi je do kicka, uzecu kofein uz NO i kraj price. Sveo sam izbor na Horse power i na Nano vapor (ima kofeina ali je dobra roba) sto se tice NO-a, ubacicu i taj whey pre treninga zajedno sa NO, samo me interesuje da li ja onda imam potrebu za AK u toku treninga ako popijem whey pre, i u tom slucaju cu malo smanjiti bcaa na 5gr. pre treninga jer mislim da nema potrebe da idem sa 10gr?
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #111 poslato: Decembar 23, 2009, 02:02:32 posle podne »

Upravo tako !
Sačuvana
MarK3
Flamer
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1637

« Odgovor #110 poslato: Decembar 23, 2009, 11:46:59 pre podne »

Fazon je u tome sto COOLic planira da roka amino uz NO, a kako se NO uzima pola sata pre treninga na prazan stomak ne vredi mu taj whey pre treninga.  ;)
e pa sad... :D
Sačuvana
Belance
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 163

« Odgovor #109 poslato: Decembar 23, 2009, 09:23:59 pre podne »

Fazon je u tome sto COOLic planira da roka amino uz NO, a kako se NO uzima pola sata pre treninga na prazan stomak ne vredi mu taj whey pre treninga.  ;)
Sačuvana
MarK3
Flamer
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1637

« Odgovor #108 poslato: Decembar 23, 2009, 08:43:44 pre podne »

pa sta se brze vari, prasak ili hrana?
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #107 poslato: Decembar 22, 2009, 10:47:47 posle podne »

Pazi, ja pre treninga imam 3 obroka, i u svakom od tih obroka imam ~40gr. proteina. Neposredno pre treninga idem sa 10gr. bcaa, posle treninga merica i po wheya, 10gr. bcaa + secer. Posle N.G. uzimam NO i amino, kreatin imam ali pravim pauzu trenutno i njega cu da pocnem da trosim kada uzmem NO i AK. E sad, koja je poenta te merice wheya pola sata pre treninga, ako ja imam stalan priliv AK u krvotoku iz hrane + svi ovi suplementi koje sam nabrojao?
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
Belance
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 163

« Odgovor #106 poslato: Decembar 22, 2009, 09:36:11 posle podne »

a za amino bolic ni ja nemogu da nadjem source ,ali posto ulty za sve koristi hidro whey pretpostavio bih da su i te..mada opet onda sa druge strane mozda bas namerno stavljaju shit izvore na ''staru slavu'' i to onda kada se uporedi odnos ak u suplementu izaziva potraznju bez da se sumnja u to....ako nista drugo papreno su skupe ,tako da bi uvek pre isao amino gold

Za Amino Bolic nema izvora jer je mesavina EAA + GLM...kao sto nema izvora ni za neki BCAA ili npr. slicne eaa proizvode:
http://www.bodybuilding.com/store/univ/eaa.html
http://www.bodybuilding.com/store/univ/eaa.html
...
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #105 poslato: Decembar 22, 2009, 08:13:59 posle podne »

Ma ne opterecujem se toliko ja oko suplemenata, meni je hrana na 1. mestu, ali kada vec uzimam nesto namenski, tj. u ovom slucaju mi je bitna brzina tih AK jer cu da ih pijem u toku treninga, onda gledam da uzmem sto bolju varijantu. Ja njih uzimam najvise zbog NO-a, i prvi put cu da imam bas sve suplemente koje ja smatram bitnima skupa da trosim, pa cu pratiti stanje...
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #104 poslato: Decembar 22, 2009, 07:01:48 posle podne »

Za tecne znam da su shit sve do jedne na nasem trzistu... Kao sto rekoh, nesto od ovoga ce biti, znam da necu pogresiti koje god od te 3 da uzmem...
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 10 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.072 sekundi sa 17 upita.