TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395224 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 30, 2024, 02:07:55 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Koštunjavo voće  (Pročitano 23485 puta)
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #48 poslato: Novembar 22, 2009, 03:18:19 posle podne »

Upravo tako... Najbolje je jesti u toku celog dana osim u pwm, obroka nakon pwm-a i za dorucak. Ali tada se ne sme ici sa hidratima vec pojacati unos masti (maslinovo i laneno ulje, omega 3, masna riba...) e to je dobitna kombinacija, ali ja na zalost nemam uslova da ispostujem takvu ishranu, pa radim "klasicnu" ishranu za nabacivanje mase sa povecanim unosom hidrata. Ali posto je jako bitno da unesemo u telo sve nutritijente, a posebno masti koje su esencijalne, za svakog ko ne trenira kasno uvece (a treniranje u kasnim vecernjim satima smatram velikom gluposcu osim u slucaju kada obaveze ne dozvoljavaju drugacije) kostunjavo kao izvor masti, i ostale zdrave masti je najbolje jesti pred spavanje. Tacka.
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #47 poslato: Novembar 22, 2009, 03:09:35 posle podne »

... Bojane nemoj me zezati da stvarno mislis da ti nesto znaci uh i secer iz kostunjavog, zaboravi to i opusti se, to su notorne gluposti u smislu da ce ti nesto naskoditi... sve do 100 gr je ne podnosljivo, nego obavezno :)

I predlazem orahe, lesnike i bademe zajedno... pomesate samo npr u jednu kutiju i sipate svako vece

I posle podne, uvece, svejedno, i jedno i drugo ima razloge da se obrazlozi kao bolji tajming

Sačuvana
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #46 poslato: Novembar 22, 2009, 02:45:08 posle podne »

Ti radi kako mislis da je najbolje za tebe, ja cu idalje jesti bademe pred spavanje jer smatram da je tako najbolje...  8)
Naravno...Svako ima pravo na svoje misljenje....Ovo je bila razmena istih....
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #45 poslato: Novembar 22, 2009, 02:29:27 posle podne »

Ti radi kako mislis da je najbolje za tebe, ja cu idalje jesti bademe pred spavanje jer smatram da je tako najbolje...  8)
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #44 poslato: Novembar 22, 2009, 02:22:46 posle podne »

Pa to sa prolongom je fina komb.....A sto se badema i ostalog voca tice oni imaju u sebi po 20 i vise g uh od kojih je konkretno kod badema 12g vlakana koja ne dizu insulinske nivoe....Ali kao sto sam rekao tu je i 4-5g prostih secera i to 90 i vise procenata tih secera je saharoza.....Drugo vec sam ti napisao koliko ces grama masti i prostih secera uneti iz sira tako da se na kraju dobija ta brojka od oko 10g zasicenih masti i 20g prostih secera.....
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #43 poslato: Novembar 22, 2009, 02:08:56 posle podne »

Ja jedem bademe, ne orahe... Dalje, UH u kostunjavom vocu NE DIZU INSULIN i oni su zanemarljivi, kostunjavo je i low GL, tako da nema nikakve frke oko konzumiranja uvece. Ellu jedem celu ili pola nje (zavisi kakav sam sa kintom) i tu ima beznacajno malo masti i secera... Trenutno je ne jedem, jer pijem pro long kao poslednji obrok zajedno sa 50gr. badema. A kao kalorijski suficit je badem IDEALNA stvar, ne znam samo gde bunaris tako lose informacije...
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #42 poslato: Novembar 22, 2009, 01:59:36 posle podne »

Pa zato sto u sebi sadrze 4 i vise g zasicenih masti kao i 4 i vise g prostih secera(na 100g) plus ako na to dodas sir(koji sam negde procitao da jedes 300g uvece) dobices jos nekoliko grama zasicenih masti(u zavisnosti koji sir jedes) i 10 i vise g secera.....Sve zajedno bice to oko 10g zasicenih masti i 20g prostih secera(u zavisnosti od kost. voca i sira koji se unose)...Ako na to dodamo i kalorijski suficit koji ces tada kao sto si rekao napraviti dobijamo poprlilicno losu kombinaciju......
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #41 poslato: Novembar 22, 2009, 12:24:22 posle podne »

Obrazlozi zasto?
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #40 poslato: Novembar 22, 2009, 08:53:07 pre podne »

Ja se ne bih slozio da je najbolji period uzimati kostunjavo voce uvece.....Pogotovo ne zbog kal suficita....Ovo za usporavanje stoji donekle....Mislim da je najidealniji trenutak iskoristiti ga kao drugu uzinu u toku dana ....negde oko 14-15h....Pod uslovom da trenirate uvece....
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #39 poslato: Novembar 21, 2009, 10:52:20 posle podne »

mislim da ste obojica izneli svoja mišljenja na temu, pa nek ljudi probaju i vide šta im prija..

PS ima nešto i u tome što su vama dvojici treninzi (pa time i sam pojam) potpuno RAZLIČITI...
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #38 poslato: Novembar 21, 2009, 08:32:01 posle podne »

Ogi brate, NE MOZE da bude ODLICNO gorivo ako se ubaci suvo voce i TACKA. Nemoj molim te da se ubedjujemo jer to sto ti pricas nije dobro. A posebno sto to suvo voce iritira pankreas ko blesavo, pa jos i dodamo masti u tu pricu i eto sala + sto ces na pola treninga zevati i traziti gde je krevet da dremnes jednu partiju... NE VALJA i nemoj da nastavljas sa necim i biti tvrdoglav kad nisi upravu i ajde da ne zasipamo temu vise ovim, ja sam izneo sta mislim i kako je najispravnije...
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #37 poslato: Novembar 21, 2009, 07:57:44 posle podne »

Znamo mi sve to, ne moras da ponavljas, nego kada te je pitao rekao si da se koriste za energiju a pre toga si spomenuo pre spavanja, pa ispadne da se koriste za energiju pred spavanja... ali opet nebitno, zasto ste se stalno vrtimo oko izmesljenih nesporazuma...

Naravno da se uvece nakon vecere, ne zajedno, mogu uzimati i to je verovatno i najbolje vreme, kao sto i sam kazes...

Kazes da mogu i pred trening kao energiju sto svakako stoji, ali sam ja bio napomenuo i da uz nesto susenog voca moze da bude odlicno gorivo... i to je to...

Necemo za dzabe sada da zakukuljimo temu pa kada neko dodje da mu nista nije jasno. Svi vrlo jasno umemo da citamo, ali mozda ne preneses svoje misli kako valja  ;)
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #36 poslato: Novembar 21, 2009, 07:49:12 posle podne »

Cek, jel vi ne umete da citate? Pa vec sam na to pitanje odgovorio... Pre treninga masti se koriste kao gorivo za trening i bolje su od UH jer ne dizu insulin a daju stabilnu energiju. Mozda i najidealnija ishrana za nabacivanje ciste misicne mase je "nutritijent timing" i ne radi se samo sa kostunjavim vocem jer fala bogu ima i drugih kvalitetnih izvora masti. Dalje, vec sam napisao, ali ajde posto vi ne umete da citate, napisacu jos jednom, pre spavanja se koriste da bi usporile protein, a mogu da sluze i kao kalorijski suficit ukoliko ste imali slabiji kcal unos tog dana
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #35 poslato: Novembar 21, 2009, 07:29:15 posle podne »

Ja bih kada ste na masi preporucio i do 100g oraha jer sa sobom nose 2g omega 3! :)
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #34 poslato: Novembar 21, 2009, 07:26:45 posle podne »

To je i meni malo cudno ali ajd... uglavnom u normalnim kolicinama, t.j. saka dnevno bilo kada da se uzme ne moze da skodi, moze samo da korsiti... to je citava poenta...
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.091 sekundi sa 18 upita.