TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 08:02:28 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 4 5 [6] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kriva kicma  (Pročitano 37538 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #14 poslato: Novembar 28, 2009, 11:50:21 pre podne »

plivanje ni u kom slučaju ne može da škodi, a vežbe u teretani - sa ogromnom dozom opreza ako uzmemo u obzir da neki ljudi imaju totalno pogrešnu tehinku vežbi...

a za koliko ćeš moći da ispraviš kičmu, nije realno očekivati rezultat za par nedelja, meseci... trebaće tu dosta vremena da proĂ°e ako je deformitet u pitanju

mi možemo da nagaĂ°amo, ali da li si ti bio kod doktora...

Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #13 poslato: Novembar 28, 2009, 11:10:53 pre podne »

Moguce, ali ja koliko znam kod deofrmiteta kicme ona ne bi smela da se opterecuje...
Sačuvana
MarK3
Flamer
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1637

« Odgovor #12 poslato: Novembar 28, 2009, 11:07:06 pre podne »

Sto se mene tice to ne da je opasno, ali ajd, neka objasni COOLic da ne ispadne da pametujemo. Raditi sa tegovima sa deformisanom kicmom ako je moja logika O.K., se samo moze pogorsati stanje zbog velikog opterecenja, samo ce i dalje nastaviti da se krivi jer je na tom mestu najslabija i to je linija manjeg otpora
Ja sam imao blag deformitet kicme u prvoj godini srednje skole... I posle jedno godinu dana sam poceo da radim sa tegovima i totalno sam  ispravio kicmu... Ne znam koji je deformitet u pitanju... Inace imao sam izbacene prsljenove u gornjem delu kicme... A sada nemam ni jedan...
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #11 poslato: Novembar 28, 2009, 10:03:14 pre podne »

Sto se mene tice to ne da je opasno, ali ajd, neka objasni COOLic da ne ispadne da pametujemo. Raditi sa tegovima sa deformisanom kicmom ako je moja logika O.K., se samo moze pogorsati stanje zbog velikog opterecenja, samo ce i dalje nastaviti da se krivi jer je na tom mestu najslabija i to je linija manjeg otpora
Sačuvana
honda83
Gost
« Odgovor #10 poslato: Novembar 28, 2009, 01:35:57 pre podne »

Ne znam kako moze olimpijsko dizanje tegova tu da pomogne. Molim te objasni to malo... Pricao sam sa dzudistima koji rade u beogradu kao menadzeri jakih teretana, sa difovcima, doktorima sportske medicine, i svi su mi rekli isto... Niko od njih ne preporucuje podizanje velikih tezina u tom slucaju vec povecanje misicne mase kako se taj problem ne bi toliko primecivao. Ako covek vise ne raste, tesko da moze kicmu da ispravi, samo moze da ucini da se manje primecuje taj problem. Nije stvar samo u pravilnom vezbanju, nego i u pravilnom istezanju koje mora da bude svakog dana i po vise od 15 minuta...
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #9 poslato: Novembar 28, 2009, 01:23:14 pre podne »

Kreni ti u teretanu u kojoj radi neki dobar instruktor koji ce te nauciti da vezbas pravilno. Ili jos bolja varijanta je kao sto sam rekao olimpijsko dizanje tegova i ispravices se sigurno...
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
honda83
Gost
« Odgovor #8 poslato: Novembar 28, 2009, 12:06:09 pre podne »

Koliko imas godina? Tesko da ces moci da ispravis kicmu ali mozes da je ucinis da ti se to ne primecuje ili da se primecuje samo u nekom polozaju. Imam i ja problem sa kicmom, ali se ne primecuje dok hodam, primecuje se kada sednem jer ne mogu lepo da je ispravim. Pricao sam o tome sa ljudima koji se bave deformacijama tj. rade sa ljudima koji imaju takvih problema i tako su mi i rekli. U svakom slucaju, vredi probati da se do sredi...
Sačuvana
majmungubavac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #7 poslato: Novembar 27, 2009, 11:54:27 posle podne »

Samo mi recite el cu moci to da izlecim nameravam da se potrudim bas maximalno vezbe+plivanje.
Sačuvana
majmungubavac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #6 poslato: Novembar 27, 2009, 11:04:20 posle podne »

Ja mislim da je kifoza ili skolioza.Kazu imam grbu sad neznam sta je tacno pisalo.Visok sam 183 imam 64kg sve misicna masa nema sala  samo me zanima da li ce mi pomoci te vezbe i plivanje jer bi zeleo da se posvetim izgledu da posle tih vezbi i plivanja krenem u teretanu.Hvala unapred!
« Poslednja izmena: Novembar 27, 2009, 11:08:30 posle podne od strane majmungubavac » Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #5 poslato: Novembar 27, 2009, 09:59:03 posle podne »

Ne podrazumeva se nista, jer ti si mu rekao da jaca misice ledja, a zamisli da momak ima lordozu? Znaci potpuno pogresno  ;) I ima puno boljih stvari od plivanja za ispravljanje kicme... Ja bih uvek preporucio klasicno dizanje tegova (olimpijski sport) za takav problem jer je daleko efikasnije od svih drugih metoda i sportova
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #4 poslato: Novembar 27, 2009, 09:55:18 posle podne »

Pa je plivanje je super za bilo sta... podrazumevao sam da je skolioza, ali ajd...
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #3 poslato: Novembar 27, 2009, 09:47:24 posle podne »

Ognjene, kao PRVO se pita da li je u pitanju kifoza, skolioza ili lordoza, pa se onda daju saveti koje vezbe i kako...  ;) Dakle, koji je deformitet u pitanju?
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #2 poslato: Novembar 27, 2009, 08:51:36 posle podne »

Plivanje je odlicna stvar... kao i jacenje misica ledja. Koliko si visok i tezak, obicno mrsaviji imaju vecih problema
Sačuvana
majmungubavac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #1 poslato: Novembar 27, 2009, 08:09:20 posle podne »

Evo danas sam otisao kod doktora koji je ustanovio da mi je kicma deformisana imam dosta jaka ledja ali su kriva.Prepisao je mi da treba da idem na vezbe za kicmu-istezanje. Pa sam mislio da pocnem i sa plivanjem. El imao neko iskustva sa ovim problemom i dali je uspeo da ga resi zanima me jer zelim da ispravim kicmu i krenem u teretanu.Inace imam 16god! Da li imam sanse da ispravim kicmu i koliko bi vremena trebalo.
« Poslednja izmena: Novembar 27, 2009, 08:17:58 posle podne od strane majmungubavac » Sačuvana
Stranice: 1 ... 4 5 [6] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 18 upita.