TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 01:17:19 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Trcanje zimi - sve sto treba da znate  (Pročitano 26283 puta)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #18 poslato: Decembar 21, 2009, 08:04:30 posle podne »

O, pa leti se i po ledu. :D
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #17 poslato: Decembar 21, 2009, 07:04:39 posle podne »

Naravno... Ali treba i rizikovati, dok smo mladi  :D

Inace trcati po snegu i ledu samo tako zna da "napuni" noge tako da se i te kako moze odraditi odlican trening...

Posle nekog perioda trcanja na snegu kada se trci na betonu, leti se
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #16 poslato: Decembar 21, 2009, 01:00:22 posle podne »

Neka, hvala. Dosta sam se nagledao silnih padova i lomova na ledu. Kad ti uĂ°e u uho onaj bolni jauk čoveka ispred tebe i čuješ ono krckanje polomljene kosti prilikom pada,  otrezniš se za ceo život i po ledu hodaš pažljivo.  Uostalom, šta znači ona izreka "hodaš kao po ledu"? :)
Samo pažljivo i lagano po ovom vremenu(govorim o šetnji gradom), stići će se na vreme. ;)
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #15 poslato: Decembar 21, 2009, 12:31:34 posle podne »

Brzim hodanjem po klizavom ledu se jacaju zapostavljeni "sporedni" misici, tetive i pripoji na nogama zbog ceste promene centra ravnoteze  :D !
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #14 poslato: Decembar 21, 2009, 12:14:17 posle podne »

Brže da hodam pa da se razbijem na onom ledu. :D :D Govorim o hodanju gradom. Duvao vetar, nosio onaj sneg na sve strane, pravi kijamet se stvorio... Kad sam stigao kući i slučajno se video u ogledalu ormana, nisam mogao da verujem. :D
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #13 poslato: Decembar 21, 2009, 12:01:59 posle podne »

Moras brze da hodas  :)
Ja uvek kazem, bolje i sada ovako nego u Februaru...
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #12 poslato: Decembar 21, 2009, 10:59:26 pre podne »

Meni u subotu zamrzle trepavice i obrve od hladnoće, a samo sam hodao. :D :D
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #11 poslato: Decembar 20, 2009, 06:53:33 posle podne »

Od utorka do danas svaki dan, u sre. i cet. spajanja posle bike-a... Sto bi mi smetalo, prvih 5 minuta je kao hladno ali kasnije je super, jedino faca malo trne... I juce sam na Fruskoj Gori sat i po, i bio je vetar cak i u sumi i pada sa drveca sneg pa bocka facu, to je problem (uz dubok sneg :D)... I malo je problem posle duzeg trcanja sto se uhvati led na carapama - http://img64.imageshack.us/img64/2181/spa0460.jpg  :D
Sačuvana
Viljuska
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 270

« Odgovor #10 poslato: Decembar 20, 2009, 05:39:39 posle podne »

Cak stvise, ovo vreme je predobro za trcanje :) Sto se motivacije tice, zaista se moze uzivati negde u parku i trcati po utabanom snegu, sto je super podloga...

I ako je koji stepen ispod nule, nikakav problem, kada je sneg moze se najnormalnije distati, iz iskustva znam da nema nikakvihy problema, veci je prob kada nema snega a kada je hladnije... Subjektivni osecaj je drugaciji... Npr ja sam danas i juce posle voznje trenazera od 1:40 i 1:45 h odmah nakon sto sam se presvukao isao da trcim 40 juce i 45 min danas, i uopste mi nije bilo ni hladno, niti tesko za disanje, a izasao sam iz tople garaze (gde sam vozio bike na trenazeru) poptpuno mokar i pregrejan...

Sto se odece tice, ja svakako preporucujem helanke, recimo dvoje tanjih carapa cisto da se zglob malo bandazira vise jer se lako moze iskrenuti po snegu ili gde je led, a gore npr ja nosim atlet maijicu bez rukava, obicnu majicu, jednu tanju sa dugackim rukavima i tanki suskavac. To je sve, uz jos rukavice i kapu za trcanje... Mozda ce malo biti hladno u pocetku ali nakon 5 - 10 min ce vam biti i toplo :)
И шта кажеш, не смета ти ово време за трчање, јеси ли трчао у протекла два дана?
Sačuvana
'''Оћу ја да изјавим нешто за дневник.Ономад сам гледао на телевизору,је л' знаш бре ти несрећо да су Срби најстарији народ?Док су Шваба и Енглез и Американац пре 600 година јели свињу с рукама,ми смо имали ово.Па лепо виљушком боц,на српском двору ми с виљушком боц а Шваба с рукама уста га ..бем''
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #9 poslato: Decembar 17, 2009, 03:19:45 posle podne »

Radi on to uvek, ali samo nisu prikazivali uvek  :D

http://www.youtube.com/watch?v=1SXP1JNNesU (ima i drugi deo, to je I) - Prosle godine sa Fruske Gore sa trcanja, mislim da lupam neke gluposti dok trcim i snimam ali nebitno :) Uglavnom, bilo je fantasticno trcati gore - dole u Blizini Popovice po snegu...
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #8 poslato: Decembar 17, 2009, 03:10:20 posle podne »

Ne, ne, to je radio samo u prvom delu. Ovo je slika iz poslednjeg dela(2006. godina) kada se dozvao pameti. :D :D
Inače, bilo mi je fantastično za gledati ono trčanje po snegu sa psom. :)
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #7 poslato: Decembar 17, 2009, 03:07:59 posle podne »

Super slika roberte :), ali njegovi uslovi tu su bolji, haha... A i treba uzeti u obzir da je odmah nakon sto se probudio pojeo 8 zivih jaja, hahaha
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #6 poslato: Decembar 17, 2009, 03:05:48 posle podne »

Cak stvise, ovo vreme je predobro za trcanje :) Sto se motivacije tice, zaista se moze uzivati negde u parku i trcati po utabanom snegu, sto je super podloga...

I ako je koji stepen ispod nule, nikakav problem, kada je sneg moze se najnormalnije distati, iz iskustva znam da nema nikakvihy problema, veci je prob kada nema snega a kada je hladnije... Subjektivni osecaj je drugaciji... Npr ja sam danas i juce posle voznje trenazera od 1:40 i 1:45 h odmah nakon sto sam se presvukao isao da trcim 40 juce i 45 min danas, i uopste mi nije bilo ni hladno, niti tesko za disanje, a izasao sam iz tople garaze (gde sam vozio bike na trenazeru) poptpuno mokar i pregrejan...

Sto se odece tice, ja svakako preporucujem helanke, recimo dvoje tanjih carapa cisto da se zglob malo bandazira vise jer se lako moze iskrenuti po snegu ili gde je led, a gore npr ja nosim atlet maijicu bez rukava, obicnu majicu, jednu tanju sa dugackim rukavima i tanki suskavac. To je sve, uz jos rukavice i kapu za trcanje... Mozda ce malo biti hladno u pocetku ali nakon 5 - 10 min ce vam biti i toplo :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #5 poslato: Decembar 17, 2009, 03:00:23 posle podne »

 ;D ;D
Sačuvana
peyton
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11


« Odgovor #4 poslato: Decembar 17, 2009, 11:45:40 pre podne »

Bas me je ohrabrio ovaj post. Trcala sam redovno sve do subote,kada je pao sneg,a i temperatura.
Dosta korisnih stvari pise u ovom tekstu, mnogo ti hvala.
Npr. ovo za sinteticke carape. Mene je,ustvari, najvise plasilo to sto je ispod nule temperatura, pa se sve nesto
tripujem da cu teze disati,tj. da ce me boleti pluca.
A sto se tice garderobe, jel bi mogao da mi das neke smernice,npr. kakva trenerka(pamucna ili suskava),
da li mora ona windreaker jakna ili moze duks + prsluk....onda,rukavice,sal itd?
Sačuvana
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.082 sekundi sa 19 upita.