TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395161 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 06:19:12 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda Pucanje misica  (Pročitano 4866 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #8 poslato: Februar 21, 2011, 08:37:35 posle podne »

 :)
Sačuvana
etnomaniac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #7 poslato: Februar 11, 2011, 12:04:48 pre podne »

hvala
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #6 poslato: Februar 10, 2011, 07:53:49 posle podne »

Hvala.... doslo je do malog bola pri radu na uskom benchu zatim do vecih i ucestalijih pri treningu ramena konkretno mislim na letenje sa bucicama i opruzanje sa buzicama ispred, i drugi dan na treningu tricepsa u svakoj mogucoj vezbi za triceps, sutradan ujutro nisam mogao da podignem ruku vise od visine ramena od bola

najverovatnije impigment sindrom ramena (sudaranje struktura unutar ramena - komplikovano je jer ima puno struktura unutar ramena: mišići, tetive, burze). Dobra je vest da nije u pitanju pucanje mišića, već tendinitis ili burzitis zbog imigmenta - uskoro će biti članak o povredama ramena, pa ćemo malo objasniti sve...
Mirovanje, icepower lokalno ujuro i uveče na mestu bola 3-5dana, ako boli antireumatik (diklofenak duo 1dnevno tri dana). Moraš da odmoriš dve nedelje - radi kardio, noge, trbušnjake... Onda kreni sa postepenim doziranjem. Vežbe za spoljne rotatore i istezanje ramenog pojasa kada kreneš trening!
Ćao
Sačuvana
etnomaniac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #5 poslato: Februar 10, 2011, 01:13:33 pre podne »

Hvala.... doslo je do malog bola pri radu na uskom benchu zatim do vecih i ucestalijih pri treningu ramena konkretno mislim na letenje sa bucicama i opruzanje sa buzicama ispred, i drugi dan na treningu tricepsa u svakoj mogucoj vezbi za triceps, sutradan ujutro nisam mogao da podignem ruku vise od visine ramena od bola
Sačuvana
Ctrl
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 47

« Odgovor #4 poslato: Februar 09, 2011, 07:55:46 posle podne »

Druze intresuje me kako je doslo do pucanja neka specificna vezba ili..................
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #3 poslato: Februar 09, 2011, 07:45:46 posle podne »

Problem je to, nema šta.
Meka tkiva se jako sporo i teško oporavljaju.
Na žalsot nema puno toga što možeš uraditi da se proces ubrza.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #2 poslato: Februar 09, 2011, 08:09:31 pre podne »

Dugo, kad je rame u pitanju, a fakat pošto ti je rame vezano za sve ostale mišiće torza (jer fakat sve vežbe treba da radiš rukama) onda ti preostaju dve opcije:

Prva da sediš dok ne zaraste skroz i druga da radiš donji deo tela i vežbe koje ne uključuju tu stranu tela.

Većina ljudi nije dovoljno fanatična u treningu (i ne kažem da bi trebalo da bude) pa se kod ovakvih povreda povlači od treninga i to je normalno za rekreativce. MeĂ°utim i pored povrede uvek se može naći način da se vežba. Uvek se može raditi trening za noge, stomak i samo vežbe za tu stranu tela koja nije povreĂ°ena.

MeĂ°utim ovo zahteva da znaš šta radiš i da imaš iskustvo u dizanju tegova, jer ako ne radiš pravilno, samo ćeš se još više povrediti.

Upravo iz tog razloga će ti svi reći da miruješ i ništa ne radiš ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
etnomaniac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #1 poslato: Februar 09, 2011, 12:40:38 pre podne »

POzdrav, treba mi savet, napukao mi je misic zadnjeg ramena, po savetu lekara sam vec mesec dana na pauzi ali nema nekih znacajnih promena, kazite mi cime bi mogao da ubrzam oporavak i koliko cu jos dugo morati da pauziram
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.11 sekundi sa 18 upita.