TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 01:03:10 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitanje o kategorizaciji uspona u biciklizmu  (Pročitano 2774 puta)
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #2 poslato: Januar 15, 2010, 11:08:42 pre podne »

Po procentu (nagibu) uspona i duzini uspona. Znaci kombinaciji ta dva parametra...

Moze neki nagib biti imati i deo 20 % (Koppenberg) ali posto je kratak uspon nece biti kategorisan...

Znaci srednji procenat nagiba (jer npr opet Koppenber ima 20 % na jednom delu, ali je srednji procenat nesto preko 10%) i duzina... HC (horse category) je navise i zatim ima uspon I, II, III i mislim IV kategorije...

http://www.letour.fr/2009/TDF/LIVE/us/1500/etape_par_etape.html - primer, tu imas I, II i II kat., nema HC.
Idi na "profile of the stage" (na tom linku sto sam ti dao) pa ces dobiti neki pojam o tome kako ide... Npr Verbier je prva kategorija, uspon pocinje na oko 300 metara n.v. a aide skoro na 1500 n.v., dok je duzina uspona oko 20 km...
Sačuvana
championz
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #1 poslato: Januar 13, 2010, 11:00:19 pre podne »

Molim Vas neka mi neko odgovori na pitanje:
Kako se kategorisu usponi u biciklizmu,i po cemu je ta kategorizacija izvrsena.Ne mislim pritom na procenat nagiba puta,sto imamo pored puta na saobracajnim znakovima,vec na uspone:uspon prve kategorije, ....uspon ekstra kategorije,itd.Biciklisticki pozdrav!!!
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.04 sekundi sa 17 upita.