TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395792 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: dejanpetrovic99

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 27, 2024, 03:45:39 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 68 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: savet za ishranu  (Pročitano 185264 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #279 poslato: Novembar 05, 2014, 06:16:53 posle podne »

Posle treninga ima smisla uneti proste šećere zbog obnove glikogena (rezervi ugljenih hidrata u mišićima) i zbog lučenja insulina, tako da je Slavišina preporuka na mestu.  Moje je mišljenje da je voćka bolja nego dekstroza, zbog sadržaja vitamina, minerala, a ujedno i zbog ukusa, a rekreativcima koji žele da smršaju uglavnom ne savetujem da uzimaju dekstrozu uopšte, jer uglavnom imaju dosta skrivenih prostih šećera u toku dana, pa ne treba još i dodatno uzimati :)  da te ne zbunjujem, možeš ostati pri tome. Ako vodiš računa o ishrani u toku dana ta mala količina posle treninga neće praviti problem.

Što se tiče hrane apsolutno si u pravu i treba uvek da bude prioritet da se svi vitamini i minerali, kao i zdrave masne kiseline, unose putem hrane. MeĂ°utim, ovo je često vrlo problematično, zašto:
- hrana ne sadrži količinski vitamine i minerale kao što je to bio slučaj pre mnogo godina...
- da bi se unela dovoljna količina vitamina i minerala potrebna je ogromna količina hrane a to nosi i odreĂ°enu kalorijsku vrednost
- na dijetama smo u kalorijskom deficitu a to neretko znači i manji unos kvalitetne hrane
- potrebe osoba koje treniraju za vitaminima i mineralima su veće nego kod prosečnih ljudi
- zimska hrana je manje bogata svežim voćem i povrćem
- zimski period donosi povećane rizike od prehlada, virusa pa treba dodatno obratiti pažnju na unos vit-min

Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #278 poslato: Novembar 05, 2014, 06:07:51 posle podne »

Sto se tice dekstroze, Slavisa mi je preporucio da unesem posle treninga nekih 30g prostih secera tj. dekstrozu ili npr. bananu pa sam se ja odlucio za dekstrozu jer mi je lakse I jeftinije. E sad, ako sam ja pogresno shvatio nije mi problem da to izbacim ili korigujem.
Sto se tice vitamina, iskreno, do sada sam vise voleo da ih unosim preko povrca tj. hrane. A omega 3 kroz ribu.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #277 poslato: Novembar 05, 2014, 04:48:29 posle podne »

Izmakla mi je informacija da si na dijeti. U tom slučaju bih čak i izbacila dekstrozu, ako mene pitaš. Možda jedna banana ili neka voćka posle treninga, bolje nego dekstroza.  Dekstroza je čist ugljeni hidrat, grožĂ°ani šećer.
Mišićna masa ti neće "otići" ako nisi u prevelikom kalorijskom deficitu, ako unosiš dovoljnu količinu proteina, radiš trening sa opterećenjem i kardio u odgovarajućoj zoni, a BCAA, opet kažem, jesu dobrodošle, ali bih poduplala dozu ukoliko je izvodljivo :)   uzimaš li vitamine, minerale, omegu?
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #276 poslato: Novembar 05, 2014, 04:19:36 posle podne »

Mislio sam da ne preterujem sa dekstrozom posto sam na dijeti. A posto mrsavim i planiram nekih desetak kg mislio sam da mi ne ode i ovo malo misicne mase. Ali ako je dovoljno iz whey-a i blenda, onda bolje da preskocim sada to.

Hteo bih da pitam jos jedno pitanje ali je verovatno glupo pa ono, ne zamerite. Koliko UH ima u dekstrozi?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #275 poslato: Novembar 05, 2014, 04:08:34 posle podne »

taj BCAA je odličan, Dymatize je proverena firma.  Kao što reče Slaviša, prvo osnovne stvari - vitamini ,minerali, omega-3  i ako pored toga ostane novca - taj novac sigurno neće biti bačen ako se odlučiš za BCAA.

10-ak grama bcaa je neki minimum... ja bih to duplirala.  Dekstrozu možeš x 2,  2 pune supene kašike zajedno sa proteinom.
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #274 poslato: Novembar 05, 2014, 02:17:22 posle podne »

Hvala na odgovoru, ja sam nesto gledao ovaj
http://www.pansport.rs/Aminokiseline/BCAA/DY391-BCAA-5050.html
ali bih ga pio po 5g pre i 5g posle treninga svaki dan da bih imao za mesec dana ali koliko sam shvatio i to su male doze?

Znaci, onda bolje da ne bacam pare kad ih vec nemam viska :)

E da, dekstrozu pijem po jednu ravnu supenu kasiku posle treninga, svaki dan.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #273 poslato: Novembar 05, 2014, 02:14:09 posle podne »

Juce sam vozio bajs, ubrzao sam malo tempo i pojacao otpor i puls je bio oko 20-21. Nisam bio zadihan ali nisam ni normalno, opusteno disao, mislim da sam pogodio tempo.
Nadam se da necu puno pogresiti sto pitam ovde. Razmisljao sam da ubacim BCAA u suplementaciju posto sam na dijeti. E sad, posto sam nakupovao dosta suplemenata (whey, blend, sagorevac, GH Max, kofein, dekstroza) nisam bas pri parama i za ovo. Jel vredi necemu uzimati ove jeftinije u Pansportu sto su oko 1000 din?

Vidi BCAA neće škoditi...BCAA su same po sebi antikatabolici, tj.u fazi smanjenog ugljeno-hidratnog unosa će zaštiti mišiće od razgradnje...u ekstremnim situacijama se i same pretvaraju u glukozu( dekstrozu)...

Neće škoditi, opet kažem...ali ako već imaš whey, blend, i "minimum" dextroze posle treninga, lično smatram da su ti nepotrebne...jer BCAA imaš i u whey i u blendu...

Štedi novac...ne rasplinjavaj se...možeš uzeti neki vitaminsko-mineralni kompleks ili omega-3...za to sam pre nego li za BCAA...
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #272 poslato: Novembar 05, 2014, 02:03:17 posle podne »

Znaci jedino ove u prahu sto krecu od 3000? A neki jeftiniji glutamin umesto toga ili je bolje da skupim pare za BCAA?
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #271 poslato: Novembar 05, 2014, 01:57:22 posle podne »

Ne, jer su to jako male doze a i male kolicine.
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #270 poslato: Novembar 05, 2014, 01:47:32 posle podne »

Juce sam vozio bajs, ubrzao sam malo tempo i pojacao otpor i puls je bio oko 20-21. Nisam bio zadihan ali nisam ni normalno, opusteno disao, mislim da sam pogodio tempo.
Nadam se da necu puno pogresiti sto pitam ovde. Razmisljao sam da ubacim BCAA u suplementaciju posto sam na dijeti. E sad, posto sam nakupovao dosta suplemenata (whey, blend, sagorevac, GH Max, kofein, dekstroza) nisam bas pri parama i za ovo. Jel vredi necemu uzimati ove jeftinije u Pansportu sto su oko 1000 din?
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #269 poslato: Novembar 03, 2014, 05:07:41 pre podne »

Da ali sva ta racunica je daleko od precizne. Tih 65% od teoretskog maxa je generalna preporuka.
Pa ovaj metod merenja pulsa nije precizan, to sam ogmah naglasio. Ovo je samo za merenje pulsa od prilike 5% gore dole.
« Poslednja izmena: Novembar 03, 2014, 08:20:07 posle podne od strane Pecha » Sačuvana
Panta rei, panta res.
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #268 poslato: Novembar 03, 2014, 02:10:40 pre podne »

Da ali sva ta racunica je daleko od precizne. Tih 65% od teoretskog maxa je generalna preporuka.
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #267 poslato: Novembar 02, 2014, 10:55:47 posle podne »

220-27god=193
193-35%=125
125/6=21

Znaci 21 put treba da kucne za 10 sekundi?

P.s. bolje da ti ne kazem sta je tih 75 I kako sam ja racunao :-)
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #266 poslato: Novembar 02, 2014, 10:37:33 posle podne »

Tebi nije ni bitan puls u mirovanju sada. Lose racunas, izgleda da me nisi lepo razumeo. Sta ti znaci 75:6 ?
Oduzmi broj godina od 220 i to ti je max puls, znaci 100%. Zatim izracunaj tvojih 100%(ako imas npr. 30god onda ti je max puls 190) srcanog ritma minus 30-35% na digitronu. To su vrednosti koje zelis dok radis kardio.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #265 poslato: Novembar 02, 2014, 10:32:52 posle podne »

Znaci ovo 11 u mirovanju je ok? Kako sada da izracunam tih 75%? Posto sam ja racunao 75:6 ali to nije bas ok racunanje, jel da?
Sačuvana
Stranice: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 68 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.05 sekundi sa 14 upita.