TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396551 Teme od strane 25015 Članovi Poslednji član: girevik93

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 29, 2024, 02:24:18 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Preporuka za dobijanje mase...  (Pročitano 3810 puta)
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #13 poslato: April 20, 2012, 02:10:11 pre podne »

Zapravo treba nabaciti cistu misicnu masu sa sto manje sala a za to ti je prvenstveno bitan protein, UH si mogao unositi i putem hrane...sl put mislim da je bolje da kupis whey...
Sačuvana
Valerian
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #12 poslato: April 20, 2012, 12:35:49 pre podne »

pa zapeo sam ... ;D

po nekom mom shvatanju ,prvo treba nabiti kilazu,pa onda razviti misicnu masu,naravno znam da se iz sala ne proizvodi mishic,
sad bas ne mogu da procenim kako bi napredovao koristeci protein na ovu moju kilazu i visinu...

odradim ovu jednu turu gainera ,pa sledecu protein,trebalo bi dati neke rezultate valjda
« Poslednja izmena: April 20, 2012, 12:38:25 pre podne od strane Valerian » Sačuvana
neko tamo
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 851


« Odgovor #11 poslato: April 19, 2012, 11:02:30 posle podne »

Inace,gejner ti koristi u slucaju da zapnes sa dobijenjem kilaze,a protein ti je za cistiji misic...;)
Odredi sebi ciljeve,i naspram tih ciljeva,odredi i suplementaciju...;)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #10 poslato: April 19, 2012, 10:00:54 posle podne »

Najbolje je uzimati ga odmah nakon treninga(100ak grama).Eventualno, možeš ga uzimati još jednom u toku dana, a u zavisnosti od toga koliko si spreman da podigneš procenat telesnih masti i kako tvoje telo uopšte reaguje na veću količinu uglj. hidrata.

Po meni, gledajući tvoju statistiku(178cm, 70kg) gejner ti nije trebao. Ali, nema nazad, kupio si ga i onda ga treba što pametnije iskoristiti. :)
Sačuvana
Valerian
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #9 poslato: April 19, 2012, 08:52:23 pre podne »

kupio sam Dymatize Super Mass Giner.

moze li neka preporuka kako ga najbolje koristiti i iskoristiti?
Sačuvana
next Cutler
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 186


« Odgovor #8 poslato: April 12, 2012, 05:41:34 posle podne »

Ti bi da dobijes salo samo na rukama i u ramenima :D
Dobija se svugde. Nekako se kod muskaraca najvise locira u predelu stomaka, pa i zadnjice. Mada, mora da ide i u sve ostale delove tela, ali znatno manje.
Sačuvana
Valerian
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #7 poslato: April 12, 2012, 04:57:49 posle podne »

kad kazes SALO. na kojim delovima tela se to SALO od gejnera dobija. tj dali to SALO ravnomerno popunjava sve mrsave delove tela ili samo ide u D.pe i stomak?
Sačuvana
next Cutler
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 186


« Odgovor #6 poslato: April 12, 2012, 04:05:31 posle podne »

Pa kako nisi napisao da ti je cilj masa? :D Kako se zove ova tema koju si otvorio?
To sto vezba kod kuce zaista ne treba da te ogranicava, ukoliko imas tebi odgovarajuce kilaze tegova. Sa dovoljno volje i strpljenja mozes napraviti mnogo bolje rezultate nego velika vecina koja svaki dan ide u teretanu. Potpuno te razumem jer sam i ja proveo godinu i po ozbiljno trnirajuci kuci sa tegovima.
Znam da sad teram inat, ali ako kazes da treniras po BB programu onda se rekreativno bavis BB-om. To ti je isto kao da igras fudbal nekoliko puta nedeljno i onda kazes: ne igram ja fudbal nego samo ganjam loptu onako malo za svoju dusu.

Ajde sad da ti odgovorim na pitanje zbog kojeg si i dosao. Gejner je praskasta smesa koja u svom sastavu ima veliku kolicinu ugljenih hidrata, a sadrzi i proteine. Od gejnera ces uglavnom salo, ali i nesto misicne mase. Protein je takodje u praskastom obliku i dobija se iz surutke. Uzima se u mnogo manjim mericama od gejnera i od njega sigurno neces dobiti salo, vec samo misice. Koliko ces misica dobiti, zavisi iskljucivo od tvog dnevnog unosa proteina. Predlazem ti da probas da unosis za sad 2g proteina po kg-u telesne mae, sto bi tebi izaslo nekih 140g za pocetak. Ako ovo uspes da ispostujes, nema sumnje da ces imati dobar napredak u prvih par meseci, pa mozda i godinu dana. Niko ti ne moze reci koliko ces da dobijes misica od kante proteina, jer taj prah koji ces kupiti je samo mali delic u tvojoj ishrani. Ako uzmes protein, sto ti je moja preporuka, onda uzimaj 2, eventualno 3 merice dnevno. Jedna merica ima nekih 25g proteina. Ostatak do tvojih potrebnih 140g ces morati da uneses hranom. Ako ti nije nesto jasno, pitaj dalje.
Sačuvana
Valerian
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #5 poslato: April 12, 2012, 03:32:03 posle podne »

Nisam nigde napisao da mi je cilj MASA :-)  , mada to se podrazumeva za osobu moje kilaze,zar ne?

Napisao sam i da vezbam kod kuce. sto takodje znaci da nemogu imati uslove kao u teretani.zato sam i svoje vezbanje na neki nacin prilagodio uslovima u kojima treniram. Neizbezno je koristiti BB program,jer to uglavnom svi i rade i ima dosta informacija oko toga.Striktno pridrzavanje oko prirodne ishrane nebih mogao u potpunosti da ispostujem,kao sto to cine ljudi kojima je BB i teretana na neki nacin opsesija.Ja to cisto rekreativno vezbam,trudeci se da vezbam sto kvalitetnije koliko umem,a kad vec radim bar na neki nacin i da dovedem svoj izgled u neki normalan nivo.Nadam se da me razumes.

Iz tog razloga sam i trazio pomoc suplementacije ,ali da prilagodim svojim potrebama u ovom momentu.

Znaci to oko gainera i proteina me interesuje,posle koliko vremena se vide konkretni rezultati,koliko to treba koristiti uopste,dali konstantno ili periodicno...

mislim ne znam.
Sačuvana
next Cutler
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 186


« Odgovor #4 poslato: April 12, 2012, 03:21:46 posle podne »

Rekao si da ti je cilj masa. Ako zelis da povecas telesnu masu (salo), onda krkaj sta stignes i ako bas zelis suplemente onda uzmi neki od gejnera koje ti je robert preporucio. Ako zelis lep oblik tela i misicnu masu, onda ces morati pravilno da se hranis i da treniras nesto slicno BB-u. Zaista ne razumem zasto je tesko ljudima (ne mislim na tebe, tj. ne samo na tebe) da kazu da se rekreativno bave BB-om. U fazonu su: idem malo u teretanu da lepo izgledam, a treniraju programe koji su bukvalno kopirani od profi bildera.
Sačuvana
Valerian
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #3 poslato: April 12, 2012, 02:45:05 posle podne »

Drugar, to mi je previse informacija u datom momentu.vise bih voleo konkretan odgovor i preporuku. hvala
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #2 poslato: April 10, 2012, 10:46:41 posle podne »

Pozdrav i dobro došao na forum Pansporta. :)

Evo par linkova da se upoznaš sa materijom:

Gejneri - http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=80815.0
Whey i proteini uopšte - http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=80735.0

Naravno da željene suplemente možeš kupiti kod nas. Nakon što se malo upoznaš sa materijom, pričaćemo dalje i dobićeš preporuke i savete. ;)
Sačuvana
Valerian
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #1 poslato: April 10, 2012, 10:09:48 posle podne »

Pozdrav svima

treniram tri meseca,imam par sprava kod kuce gde i treniram.
Nisam za BB vec samo zelim da dovedem svoje telo u neko normalno stanje,vezbam svaki drugi dan po 1h

visina 178
tezina 70

interesuje me to oko koristenja suplemenata,slabo poznajem pa pitam sta radi GAINER a sta radi WHEY??

koji proveren suplement mi mozete preporuciti  gde ga kupiti i kako koristiti.


hvala
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.31 sekundi sa 18 upita.