TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397188 Teme od strane 25045 Članovi Poslednji član: IanVhk502

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 27, 2024, 07:12:10 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc!  (Pročitano 2678 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #9 poslato: Avgust 06, 2012, 04:53:16 posle podne »

U svakom slucaju teretana,pod strucnim nadzorom nekoga ko se razume u to ,dok ne savladas i shvatis tehniku podizanja opterecenja,pravilno disanje,pauze izmedju serija,izbor vezbi...
Sačuvana
ananas
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #8 poslato: Avgust 06, 2012, 11:12:32 pre podne »

heh i mislila sam da mi ne gine teretana:D

hvala
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Avgust 06, 2012, 08:48:43 pre podne »

ok,hvala na savetima , regulisacu to voce ...
a sta podrazumeva trening sa opterecenjem? koje vezbe?

podrazumeva teretanu, iz razloga što možeš fino i precizno da doziraš opterećenje, što možeš da se fokusiraš na jednu mišićnu grupu, teško je izvodljivo odradtii trening kod kuće osim ako nisi baš dobro opremljen...

teretana je ipak najbolje rešenje, tako da bih ti to savetovala - samo da naučiš osnovnu tehniku vežbi, to je najbitnije,a ne da srljaš na sprave kao većina momaka... težine ogromne a tehnika ubi bože ;)
Sačuvana
Peki
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 542


ALL NATURAL !!!

« Odgovor #6 poslato: Avgust 05, 2012, 04:44:06 posle podne »

Trening sa opterecenjem podrazumeva koriscenje tereta ili pak sopstvene tezine prilikom vezbanja misica...
Efektan trening moes uraditi koriscenjem jednorucnih ili dvorucnih tegova, elasticnih traka i opruga, sopstvene telesne tezine..
« Poslednja izmena: Avgust 05, 2012, 04:45:50 posle podne od strane Peki » Sačuvana
Još uvek sanjam mračne oblake da prolaze,
još uvek mislim kako jedna reč promeniće svet!
I onog dana kada mene više ne bude,
ni tada nema povlačenja, nema predaje!!!!
ananas
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #5 poslato: Avgust 05, 2012, 12:53:34 posle podne »

ok,hvala na savetima , regulisacu to voce ...
a sta podrazumeva trening sa opterecenjem? koje vezbe?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #4 poslato: Avgust 05, 2012, 11:41:35 pre podne »

Da krenemo od ishrane: ovo kako se sada hranis je ispravno u smislu da unosis raznovrsnu hranu.Greska je ,ukoliko zelis da postignes da zategnes muskulaturu a da smrsas sto unosis previse voca i to u pogresno doba dana.tj noci.Moras imati 3 obroka proteinska (belanca jajete,belo meso,nemasno vrveno meso,riba) sa slozenim u hidratima (ovsene,krompir,pirinac).Voce u prepodnevnim satima moze kao uzina,zapravo vocka !
Plivanje je dobro kao fizicka aktivnost sto se kondicije tice,ne ocekuj da izgubis masne naslage i da ojacas muskulaturu u tom pogledu.Ono sto ti je potrebno minimum 3 treninga nedeljno sa opterecenjem i 3 kardio treninga u fut burning zoni (brzo hodanje,steper).
Sačuvana
ananas
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #3 poslato: Avgust 04, 2012, 11:30:57 posle podne »

e ovako,posto mene mrzi da merim ono jedan gram ovog 5 onog 0.3 treceg,ja to onako odprilike,nekako ni ne bih mogla da se zaludjujem tim merama,mericam i porcijama. ovako ja to odprilike,sta ima u frizideru to iskoristim :D

dorucak je do 7-8  sholja ili pola mleka (kako kad jer ne volim bas mleko i do skoro sam pila sholju mleka jednom u 3 meseca ali pokusavam da regulisem),kuvano jaje, mini dvopek i dzem i neku vocku pojedem....nije ovako uvek ali na tu foru kombinujem,od svega po malo.( tu kombinujem i zitarice sa susenim ananasom i tako ali ne bas u nekoj velikoj kolicini)

rucak oko 1-2 i to supica,meso i povrce (NISTA BEZ SUPE!)

e tu mi dolazi plivanje izmedju 4-6 kako kad ali to traje 45min max

oko 7-8 vecera isto meso i povrce i tu konzumiram voca u nenormalnoj kolicini jer ne mogu nikako da se najedem od vecere a ne zelim da preterujem ,pa onda gledam da to bude u nekoj normalnoj kolicini ali zato je voce u nenormalnoj. i onda pred spavanje ili kasnije oko 9-10 ako bas uhvati glad ,popijem sok od raznog voca koji sama napravim jer ne verujem ovim "100 % vocni u tetrapaku" na kojima pise da su narandza a imaju ukus krushke.

i da pre treninga ako bas imam veliku zelju za nekom cokoladom,uzmem kockicu dve cokolade za kuvanje i to je to
« Poslednja izmena: Avgust 04, 2012, 11:33:34 posle podne od strane ananas » Sačuvana
Peki
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 542


ALL NATURAL !!!

« Odgovor #2 poslato: Avgust 04, 2012, 11:18:16 posle podne »

Pozdrav"Dobrno nam dosla na forum" !
Lepo je sto si pocela da plivas,samo tako nastavi,samo pravi neko kontinuitet jer redovno plivanje povećava izdrzljivost, jaca misice i kardio-vaskularni sistem...elem sto se tice ishrane mogla bi da nam napises kako se hranis da bi mogli da kako tako popravimo,ako je super onda nemamo sta popravljati  ;D ;D
Sačuvana
Još uvek sanjam mračne oblake da prolaze,
još uvek mislim kako jedna reč promeniće svet!
I onog dana kada mene više ne bude,
ni tada nema povlačenja, nema predaje!!!!
ananas
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #1 poslato: Avgust 04, 2012, 10:43:37 posle podne »

Pozdrav svima!

Moj problem je sledeci :

Imam 21 godinu, visoka(niska sam) 158 i 55 kg.
Od svoje 6. godine do 15. sam se bavila sportom aktivno i onda sam odjednom prestala. Od onda povremeno radim neke vezbice,malo trcim tu i tamo ali nista to nije bilo ozbiljno do skoro. E kako sam odlucila ozbiljnije da s eposvetim svom zdravlju,idem svaki dan na plivanje,vezbe radim kada na plivanje ne mogu da stignem ili zbog nekih drugih razloga jednostavno ne odem. sto se tice plivanja to je 1320m (u poslednje vreme svaki dan),a kada radim vezbe radim 3 serije od po 12x4 (12 ponavljanja za svaku vezbu vezbu) i to su uglavnom neke ne bas tako ozbiljne vezbe za trbusnjake ili noge. Pocela sam da pazim na ishranu,unosim valjda sve potrebne vitamine,minerale,proteine,uh i trudim se da izbacim cokolade i gluposti. ALI nekako sam i dalje sva mlitava :D to smesno zvuci ali nema sanse da se zategnem,imam misice i sve to ali i dalje u predelu stomaka,butina i ruke su nekako mlitave i to me uzasno nervira. da li imate predlog za neke vezbe ili mozda nesto ne radim dobro? i da ,posle plivanja sam kao zombi,ne mogu da dodjem sebi,koli god da unesem proteina i voca i svega ,nikako ne mogu da se povratim i sve me boli ...da li mozda treba da konzumiram neki shejk ili nesto da se misici brze oporave? ili je sve to zbog mog pocetnog stadijuma vezbanja? ne bi sad ja nesto tu da dobijem na masi i ne znam sta,cilj mi je da se zategnem,da imam zdrav organizam ,da se zdravo hranim i da budem u formi i nekoj normalnoj kondiciji... uh udavila sam. eto ako imate savete ,slusam :D hvala! ;D
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.132 sekundi sa 18 upita.