TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397193 Teme od strane 25046 Članovi Poslednji član: JulietMess

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 28, 2024, 10:51:33 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: U vezi sa suplementacijom  (Pročitano 2503 puta)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #5 poslato: Maj 13, 2012, 08:29:51 posle podne »

Iso 100 je izolat proteina(samo jedna vrsta proteina), Myofusion je protein blend(više vrsta proteina). Odlični su i jedan i drugi u svojim kategorijama.

Pošto nemaš svoje prihode, umesto Iso 100 bolje bi ti novčaniku legao Dymatize Elite Whey. :)
Sačuvana
sashans
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #4 poslato: Maj 13, 2012, 07:49:16 posle podne »

Hvala za temeljan odgovor :)

Mozda bih ipak ubacio proteine, ranije sam se zanimao pa sam malo proucavao. Navodno, Now Foods-ov je jedan od najboljih(malo ga je tesko nabaviti u Srbiji), zatim Dymatize ISO 100(mozda gresim, nisu sve informacije na internetu pouzdane, ali sam proucio na desetak mesta).

E sad, verovatno bih trebao da uzimam jos nesto osim proteina, ali posto sam mlad i nemam svoj 'income', radije bih izabrao neki protein kao sto je Gaspari Myofusion(drug mi rece da ima nekih stvari kojih nema u ISO 100) i da ce zato sad preci na njega. Da li postoji neki jos bolji u tom smislu da ima vise stvari tj. da nije samo proteinske prirode?

Hvala jos jednom :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #3 poslato: Maj 11, 2012, 02:17:34 posle podne »

Ćao!
Naravno da možeš napredovati i bez suplemenata, a ja ću ti navesti samo neke od razloga zbog kojeg ipak glasam za suplementaciju

1 - svi proizvodi iz Pansporta su 100% ispitani i saraĂ°ujemo sa antidoping agencijom Srbije stoga ne treba da brineš da možeš oštetiti zdravlje
2 - današnji način života - stres, loše navike u ishrani se ne odražavaju pozitivno na naše telo, nedovoljan san
3 -  zagaĂ°en vazduh, voda, zemljište čine da namirnice gube na kvalitetu u odnosu na par desetina ili stotina godina ranije
4 - da bi uneo potrebne vitamine, minerale, bila bi potrebna enormna količina hrane, što nije lako izvodljivo
5 - kad smo kod proteina npr, koji god protein da pojedeš nakon treninga čekaćeš par sati na njegovu apsorpciju, umesto npr whey proteina iz Pansporta - kojem je potrebno svega 20 ak minuta
6- protein, whey- koncentrat/izolat , sadrže najčistiji protein, bez puno masti, laktoze, a ovo je teško izvodljivo ishranom - uglavnom unosom velike količine proteina unosimo i dosta masti
7 - sport je dodatni stres za telo i potrebe za nutrijentima se drastično povećavaju

ti vidi, razmisli, ali suplemente kao što su vitaminsko mineralni kompleksi, antioksidanti, omega 3 masne kiseline, kao i aminokiseline ili protein za jednog sportistu, ne bih izbacivala.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #2 poslato: Maj 10, 2012, 07:39:34 posle podne »

Suplementi ti uopšte nisu neophodni i nemoj da očekuješ da će ti ih ovde neko "silom" utrpavati. :) Ako nećeš da ih koristiš, ne moraš da brineš - opet sa sreĂ°enim ostalim kockicama možeš postići željene rezultate, a vidim da ti prohtevi nisu veliki.

Po ceni B kompleksa, a da ti može poslužiti u ostvarivanju cilja, možeš uzeti jedino neki kreatin. Whey protein, koji se smatra osnovnim suplementom, je u većem cenovnom rangu.
Sačuvana
sashans
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #1 poslato: Maj 10, 2012, 05:03:37 posle podne »

Pozdrav svima,

Nedavno sam krenuo u teretanu, ima vec 2 meseca i zanimam se za suplemente. Iskreno, ne bih hteo da uzimam ni jedan ako to ne moram da bih postigao rezultate koje zelim. Imam mali % masti, nazvali bismo to definicijom i imam OK misicnu masu, ali hteo bih da dobijem jos mm u nekim delovima i takodje da povecam snagu(to mi je cilj u teretani). Kakav je vas pogled na trening u teretani bez ikakvih suplemenata? Pristao bih da koristim nesto sto je za sve sportiste i ujedno je jeftino kao sto je kompleks B vitamina. Da li postoji nesto tog tipa sto bi mi pomoglo na duze staze?
E sad, mozda moje pitanje deluje kao pitanje na koje je tesko odgovoriti, ali cenio bih misljenja iskusnih bodi bildera. :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.078 sekundi sa 18 upita.