TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396551 Teme od strane 25015 Članovi Poslednji član: girevik93

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 29, 2024, 02:30:45 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko programa, svi saveti dobrodosli...  (Pročitano 3909 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #13 poslato: Maj 22, 2012, 12:40:14 posle podne »

da li znaš koliko vremena treba proteinima iz mesa da se razgrade do aminokiselina u poreĂ°enju sa proteinom surutke?
razlika je ogromna.

Nemam ništa protiv piletine i pirinča, i jedem ih svaki dan, ali ne želim da izgubim najdragocenije vreme za unos aminokiselina a to je neposredno posle treninga
Sačuvana
Colgate Toothpaste
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 217


« Odgovor #12 poslato: Maj 22, 2012, 12:26:22 posle podne »

pa... u PS sam 5 godina, probala sam skoro sve od suplementacije, i rećiću ti -  da, suplementacija jako pomaže u oporavku, a protein je najosnovniji

pomaze, ali ne toliko koliko ljudi misle. vise ti znaci za oporavak posle treninga meso i pirinac nego whey, a vecina misli da je obrnuto.

Ok znaci, ma koristicu protein samo posle teretane da bih imao za duze staze :D Ipak je mnogo 50e :)
Nego dajte ljudi neku tabelu sa vrednostima hrane da bih znao kad i sta i koliko da unosim... To je meni kljucno :)

ima ovde sve sto ti treba http://nutritiondata.self.com/
Sačuvana
Jedem munje, serem gromove.
Terorisem ovce i kokoske.
FreeRunner
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #11 poslato: Maj 22, 2012, 12:11:36 posle podne »

Ok znaci, ma koristicu protein samo posle teretane da bih imao za duze staze :D Ipak je mnogo 50e :)
Nego dajte ljudi neku tabelu sa vrednostima hrane da bih znao kad i sta i koliko da unosim... To je meni kljucno :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #10 poslato: Maj 22, 2012, 11:53:38 pre podne »

pa... u PS sam 5 godina, probala sam skoro sve od suplementacije, i rećiću ti -  da, suplementacija jako pomaže u oporavku, a protein je najosnovniji
Sačuvana
Colgate Toothpaste
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 217


« Odgovor #9 poslato: Maj 22, 2012, 11:47:40 pre podne »

oporavices se od hrane. nije protein nesto carobno.
imam i ja 3x kjokusinkai po 1,5h koji je tezi od obicnog kardia i ne umirim bez proteina, al zato imam dovoljno bcaa i gluta.
Sačuvana
Jedem munje, serem gromove.
Terorisem ovce i kokoske.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: Maj 22, 2012, 10:07:34 pre podne »

Monika pa da imam intenzivne treninge ali to mi ne smeta :) Oke a kada pijem protein? Samo posle rada sa tegovima ili?

da, posle svakog treninga jednu mericu sa vodom zbog boljeg oporavka.

ne treba posle kardia jer nema kidanja vlakana i tesko da moze ta kolicina proteina da se iskoristi

ok, ja imam 10 kardio treninga nedeljno u trajanju od po 1,5 - 2h , nekad i duže, znači da ne pijem protein?  da budem umorna na svakom treningu jer se nisam oporavila kako treba?
Sačuvana
Colgate Toothpaste
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 217


« Odgovor #7 poslato: Maj 22, 2012, 03:49:54 pre podne »

ne treba posle kardia jer nema kidanja vlakana i tesko da moze ta kolicina proteina da se iskoristi
Sačuvana
Jedem munje, serem gromove.
Terorisem ovce i kokoske.
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #6 poslato: Maj 22, 2012, 01:23:28 pre podne »

Protein pij posle kardio treninga i posle treninga u teretani....nema potrebe da imas kardio svaki dan..tri puta nedeljno je sasvim dovoljno..
Sačuvana
FreeRunner
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #5 poslato: Maj 21, 2012, 05:12:08 posle podne »

Monika pa da imam intenzivne treninge ali to mi ne smeta :) Oke a kada pijem protein? Samo posle rada sa tegovima ili?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #4 poslato: Maj 21, 2012, 04:20:17 posle podne »

Ćao,
mislim da imaš prilično intenzivne treninge - kick box, kardio te da mišićna masa može biti u "riziku" -ali pošto ti je cilj ipak topljenje masti onda nastavi, samo što ti preintenzivni kardio neće doneti rezultate koje želiš - anaerobnim radom nećeš trošiti masnoće kao izvor energije. Smanji intezitet a produži trajanje.

Koliko ti UH tačno treba to niko ne može da ti kaže, pokušaj da radiš po osećaju - da imaš dovoljno energije za svakodnevne aktivnosti i da se oporaviš dobro. Dakle ujutru, u toku prepodneva i posle treninga malo. Uveče izbacuješ hidrate i jedeš samo salatu sa nekim proteinom - tipa piletina, tuna..

Od suplementacije toplo preporučujem čist protein (Elite whey, Scitec whey professional) i BCAA i glutamin koje će ti pomoći u oporavku.
Sačuvana
FreeRunner
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #3 poslato: Maj 21, 2012, 04:02:30 posle podne »

Hvala Miro, kratko i jasno... :) Da ne bih davio, je l' ima uradjena neka tabela ovde sa tim vrednostima hrane sta i koliko pa da ja to sam skockam sve??? E da hteo sam da pitam koliko Uh da unosim na dane visokog unosa,srednjeg i niskog i koliko ukupno kalorija dnevno da unesem??? Znaci kardio takodje svaki dan ujutru? :) Hvala puno...
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #2 poslato: Maj 21, 2012, 02:10:56 posle podne »

Pozdrav,
Radi kardio pre dorucka...treninzi snage pet puta nedeljno, najbolje po jednu misicnu partiju dnevno...Mozes uzeti Elite whey protein...Naravno bolje ti je da radis rotaciju ugljenih hidrata, ja licno nisam pristalica keto dijete...Nekih 100 gr belog ti ima 30 gr proteina...jedan osrednji peceni krompir pa nekih 50 gr hidrata...Nekih 160 do 170 grama proteina dnevno bi ti trebalo da unosis...
Sačuvana
FreeRunner
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #1 poslato: Maj 21, 2012, 01:57:51 posle podne »

Evo ovako, pozdrav za sve clanove Pansport foruma...
Posle duzeg nacitavanja informacija i tema vezana za bodibilding resio sam i ja da otvorim temu sa mojim problemom...
Naime kao i vecina ljudi cilj mi je skidanje masnig naslaga sa tela(po mom proracunu nekih 10kg) i dobijanje ciste misicne mase....
Posle duzeg citanja premisljao sam se izmedju keto ili rotacije UH dijete ali ipak mi se ova druga varijanta cini bolja...
Trenirao sam i pre i imam blagu podlogu, upucen sam sa vezbama ali ishranu nikako da sredim, a to je ono najvaznije.
Takodje imam u planu da kupim neki kvalitetni Whey protein i zato vas molim da mi preporucite neki dobar :)
E sad pored vezbe sa tegovima(5 ili 3x nedeljno), planirao sam da ubacim kardio trening(istog dana kada radim sa tegovima, 5 ili 3x nedeljno), e sad problem je sto 2x nedeljno idem na trening kick boxa, pa sad ne znam da li ce to uticati na moj prvobitni cilj a to je skidanje sala i dobijanje misica?
Znaci evo ovako bi trebao da izgleda moj dan, ne znam da li je ovo ok pa savetujte :)
-Ustajanje, 1. obrok(dorucak)9h
-Kardio(trcanje jacim tempom), posle kardia 2. obrok 10h
- 3. obrok 12-13h
- 4. obrok 15-16h
-Vezbanje sa tegovima, 17-19h, posle toga Whey protein
-5. obrok 21h
-spavanje 23-00h
Naravno ovo je samo u globalu gledano, meni je za raspust ceo dan slobodan, tako da nije nikakav problem da se ovo sve izmenja..
E sad znam sta treba da jedem, ali ne znam koliko i kako i kad,jer npr. ne znam koliko 100g krompira nosi UH ili 100g belog mesa proteina pa vas zato molim da mi pomognete oko toga, to je kljucno znaci...
Eto u sustini to je to...
Znaci da li sa ovim planom moze nesto da se postigne, sa rotacijom UH, sa proteinom itd, koliko cega da se jede... Svaki savet je dobrodosao...
Eto par slika cisto da znate na cemu sam...
Inace imam 18god, 177cm visok i 80kg tezak... Hvala unapred, svi saveti dobrodosli... :)
http://postimage.org/image/abz6r4bvb/
http://postimage.org/image/eqozkkocb/
http://postimage.org/image/81n6gtm79/
http://postimage.org/image/saflznrtx/
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.272 sekundi sa 18 upita.