TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397729 Teme od strane 25049 Članovi Poslednji član: mihailomikedjordjevic1987

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 26, 2024, 09:23:08 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Probadanje u grudima !?  (Pročitano 6068 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #15 poslato: Jun 24, 2012, 10:28:01 posle podne »

Krut mišić je sklon povredi, a veća je šansa da se uklješti živac izmedju krutih i zategnutih mišića. Istezanje posle treninga...  :)
Sačuvana
neko tamo
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 851


« Odgovor #14 poslato: Jun 24, 2012, 12:05:01 posle podne »

Upravo tako.Ja se ne secam kada sam se istegao posle treninga,mozda 4-5 puta sve ukupno...:S
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #13 poslato: Jun 24, 2012, 10:30:08 pre podne »

Tegobe koje navodite su najverovatnije od medjurebarnih mišića, eventualno postovi i uklještenje živca. Najvažnije je da je ekg uredan. Vežbe disanja, kao i istezanje na kraju treninga.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1525

« Odgovor #12 poslato: Jun 24, 2012, 12:04:34 pre podne »

Znam, ali mislim da je ovo nesvestan refleks koji ne mozemo kontrolisati. Bar je meni takav osecaj, doslo-proslo i idemo dalje, ja tu ne mogu nista promeniti. Daj Boze da se ne pojavi opet, ne znam ni sto sam se prisetio toga. :-[
Sačuvana
neko tamo
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 851


« Odgovor #11 poslato: Jun 23, 2012, 11:41:01 posle podne »

Da,ali kada prodje,moramo da se potrudimo da uradimo nesto da ne bi doslo ponovo do toga...:)
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1525

« Odgovor #10 poslato: Jun 23, 2012, 05:18:00 posle podne »

Meni to kad se desavalo, desi se na sekundu, dve, to je bas brzo, onda polako udah i kraj. Nema tu vezbanja kad te presece odjednom i prodje isto tako brzo. Ne stignem ni da pomislim na nekakvu vezbu :D
Sačuvana
neko tamo
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 851


« Odgovor #9 poslato: Jun 23, 2012, 04:35:57 posle podne »

Mislim da sam nasao resenje i za sebe i za ostale.Danas sam malo radio vezbe disanja,i mnogo je bolje!
Sačuvana
neko tamo
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 851


« Odgovor #8 poslato: Jun 23, 2012, 01:00:44 posle podne »

Tako nesto je i meni juce bilo.Ovako,dan pre toga sam trcao jedno 2km,i podosta se umorio.Bilo je malo sparno.A onda se za manje od 10h promenilo vreme! Mozda je takodje i to uticalo.Kada se desilo to,odjednom mi je postalo muka,i morao sam da legnem.Mozda je to bilo i na nervnoj bazi,nemam pojma.

Ovo za nesvesticu - desilo se mozda pre mesec dana,ali je ustanovljeno da je doslo do toga zbog stiskanja dijafragme,i uradio sam testove,i sve je bilo vise nego dobro.

Bas kao i R1,desavalo mi se juce da me srce stegne na sekundu,dve i onda sve normalno.Juce nisam mogao lepo ni da disem,a danas mogu skoro 100%. P.S.- na telu nema nikakvih tragova,podliva i ostalih stvari.

Radio sam pre 5-6 dana propadanja,i uvek kada ih radim,osetim duz sredine grudnog kosa bol,menjao polozaj ruku,grudi - opet isti bol. Mozda je i do toga.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1525

« Odgovor #7 poslato: Jun 23, 2012, 09:32:35 pre podne »

Izvinjavam se sto upadam u temu, ali posto ste gotovo resili problem da i ja nesto priupitam. Pedja, osetim nekad (dobro, nisam osetio vec vise od pola godine, ali je ranije bilo malcice ucestalije) kao neko stezanje srca, jako stegne da ne mogu bukvalno da udahnem vazduh i onda polako sirim grudni kos (udisem vazduh) i to me popusti onda. To se sve izdesava u sekundi, tako presece, i prodje za 2sec. Sta bi to moglo biti?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #6 poslato: Jun 22, 2012, 11:56:10 posle podne »

Ne brini, nije infarkt u pitanju. Bol koji imaš je od upale mišića. Kod infarkta je u pitanju žareći, stežući bol, praćen osećajem slabosti, malaksalosti...  Druga star je osećaj lupanja srca koji navodiš... Verovatno je bio iznenadni kratkotrajni ubrzan rad srca, možda i neki preskok (ekstrasistola). ovo može biti posledica zamora, neispavanosti, stresa, poremećaja elektrolita, psihičke napetosti... Ne treba da se brineš, a treba da uradiš test opterećenja, eventualno ultrazvuk srca. Lokalno možeš mazati brufen mast ili diklofenak gel.
Pretpostavljam da nije bilo problema sa srcem u naporu (lupanje, preskakanje, bol, nesvestica)?
Sačuvana
neko tamo
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 851


« Odgovor #5 poslato: Jun 22, 2012, 09:10:58 posle podne »

Otkud znam,tripujem da osecam probadanje u grudima,i da mi srce preskace...:/ Bolje da se istripujes,nego da se iskomplikuje...
Sačuvana
Borisman
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104


« Odgovor #4 poslato: Jun 22, 2012, 08:13:12 posle podne »

ma ne verujem da ista takvo, brisi taj post samo se tripujemo ...  :D
Sačuvana
Even if you fall on your face, you're still moving forward
neko tamo
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 851


« Odgovor #3 poslato: Jun 22, 2012, 06:36:11 posle podne »

Ja malopre trazio na netu nesto za to,pise da je mozda pocetni stadijum infarkta...:O Frapirao sam se. Kao,kada se javi probadanje u grudima,onda dolazi do zakrcenja krvnih sudova,i onda BUM,gotovo. Samo se nadam da nije nesto tako opasno...:(
Sačuvana
Borisman
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104


« Odgovor #2 poslato: Jun 22, 2012, 06:04:36 posle podne »

Desavalo mi se slicno,  jedan dan dodje, pa drugi ode, pa nisam ni brinuo toliko. Ista stvar, probadanje u grudima, bol pri punom udahu, osecaj kao da je nesto zapelo pa treba istegnuti, ali nemas pojma odakle taj osecaj dolazi tacno...jedino sto sam primetio je da sam se tih dana posteno zamarao treninzima, mozda je i do toga... dosta njih se zali na takve simptome. Ne znam sta je, pa bi odgovor i meni dobro dosao
Sačuvana
Even if you fall on your face, you're still moving forward
neko tamo
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 851


« Odgovor #1 poslato: Jun 22, 2012, 05:43:24 posle podne »

Hmmm,prosle nedelje sam radio grudi,i posto sam alergican na polen,poceo sam da kijam. Znam da sam u skoli kijao zbog nekog cveca,i da me je na sredini grudi probadalo i bolelo me 5-10s.I malo me bole grudi od propadanja i benca. Zanemario sam taj bol,on je skoro prosao...
Danas usao ja na ovaj forum,i odjednom negde ispod grla osetio kao da mi se trese neki misic.Ali sa unutrasnje strane grudi,negde u grudnom kosu.Ja se sledio na 3 sekunde,mislio da me srcka strefila...:D
Brzo otisao na krevet i legao na grudi,posto me ostali polozaji nekako nerviraju,probadaju me grudi stalno.

Pitanje je sad,da li je to neko istegnuce,da li je zbog tezine ili je MOZDA U PITANJU PROBADANJE SRCA!?

Samo se nadam da nije ovo drugo,radio sam pre 15ak dana EKG,rezultati su bili vise nego dobri.

Primetio sam da ova 2-3 dana uopste ne mogu da udahnem punim plucima,na nekih 80% kao da se cuje malo pucketanje,slicno kao pucketanje prsta,samo mnogo slabije!

Samo se nadam da nije srce ili neki problem vezan za isto!? :(

Mozda je to i do promene vremena,posto je stalno kisa-sunce,kisa-sunce,ali je to manje verovatno...
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.102 sekundi sa 18 upita.