TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396688 Teme od strane 25015 Članovi Poslednji član: girevik93

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 01, 2024, 07:10:38 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Masa  (Pročitano 2448 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #6 poslato: Jun 20, 2012, 07:09:28 posle podne »

To nema veze, jedi ga svaki dan ako ti ne smeta probavi.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Coleman1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70

« Odgovor #5 poslato: Jun 20, 2012, 02:01:47 posle podne »

Ok, da li je bolje da crveno meso jedem danima kada imam trening ili danima kada nemam trening i da li ima bilo kakve veze ?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #4 poslato: Jun 20, 2012, 07:52:23 pre podne »

Pa zašto bi to radio kada ti najviše aminokiselina treba na dane kada odmaraš jer tada se mišići oporavljaju, ali to i nije toliko bitno koliko treba da imaš konstantan unos proteina kako bi tvoj organizam prepoznao da postoji adekvatan priliv aminokiselina i samim time i gradio mišić

Ovako ako ga budeš drndo sa nekim rotacijama - koja ionako nemaju smisla kada je protein u pitanju, nećeš baš daleko stići...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Coleman1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70

« Odgovor #3 poslato: Jun 19, 2012, 05:25:30 posle podne »

Moja ishrana : belo meso, belanca, posni sir, ovsene, povrce, voce, belo meso mi se malo smucilo pa cu posle treninga umesto 200g belog da jedem 200g crvenog, samo zanima me koliko crvenog mesa mogu nedeljno da unosim ? Posto sam citao da povecava rizik od raka i neki maksimum da bude 500g nedeljno. Sad me bune proteini, znaci 2g proteina svaki dan ili da radim nesto slicno kao rotaciju uh, kad nemam trening manje proteina ? Ja treba da unosim 160g proteina i 320g uh za masu, i onda kad nemam trening prosto isecem jedan proteinski obrok, i sve obroke sa uh... Stvarno ne znam sta da radim...
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #2 poslato: Jun 19, 2012, 04:12:33 posle podne »

Posto uskoro krecem na masu, zelim da se malo informisem i dobijem savete. Visina 183, tezina 80kg. Telesni tip : endomorf/mezomorf... Meni je cilj da za 7 meseci nabacim sto vise ciste misicne mase, a sto manje sala, ja od tih 7 meseci ocekujem 4-5kg ciste misicne mase, da li je to mnogo za 7 meseci ? Cilj mi je da povecam ruke, obim ruke 37cm - cilj 45cm, sto znaci 8cm, sto znaci nekih 5cm na tricepsu, i 3cm na bicepsu (ne za tih 7 meseci mozda za 2 god...), za koliko cm moze da se poveca obim ruke za 7 meseci ? Ja bih bio zadovoljan sa 3cm... Naravno sve zavisi od organizma, svi smo mi razliciti...

Pozdrav,

Prvo najveću ulogu će ti igrati trening, jer je trening daleko bitniji u navacivanju mase nego ishrana za razliku od perioda kada pokušavaš da skineš salo.

Da li si pre ovogoa bio na dijeti?

Što se ishrane tiče crveno meso je glavi faktor i treba da ga jedeš nekoliko puta nedeljno. Naravno unos proteina je individualan i treba da bude na nekih 2 gr, ali to treba da pratiš kako ti telo reaguje i da podešavaš vremenom. Recimo da svakih mesec dana.

Za to vreme ćeš sigurno dobiti i nešto sala, ali koliko tačno zavisi od količine i vrste UH, ukoliko se budeš držao samo pirinča, krompira, ovsenih i sličnih izvora UH neće dobiti previše sala, ovo takoĂ°e treba pratiti i prilagoĂ°avati.

Koliko ćeš kila i obima dobiti sve zavisi, ali u proseku možeš očekivati da ispuniš te zacrtane ciljeve, jer u proseku za tih 7 meseci možep dobiti jedno 3 - 4kg čiste mišićne mase i jedno 2 - 3 cm u obimu ruku, ali kažem to je dosta individualna stvar.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Coleman1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70

« Odgovor #1 poslato: Jun 19, 2012, 03:42:22 posle podne »

Posto uskoro krecem na masu, zelim da se malo informisem i dobijem savete. Visina 183, tezina 80kg. Telesni tip : endomorf/mezomorf... Meni je cilj da za 7 meseci nabacim sto vise ciste misicne mase, a sto manje sala, ja od tih 7 meseci ocekujem 4-5kg ciste misicne mase, da li je to mnogo za 7 meseci ? Cilj mi je da povecam ruke, obim ruke 37cm - cilj 45cm, sto znaci 8cm, sto znaci nekih 5cm na tricepsu, i 3cm na bicepsu (ne za tih 7 meseci mozda za 2 god...), za koliko cm moze da se poveca obim ruke za 7 meseci ? Ja bih bio zadovoljan sa 3cm... Naravno sve zavisi od organizma, svi smo mi razliciti...
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.127 sekundi sa 18 upita.