TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395871 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: dejanpetrovic99

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 28, 2024, 07:11:01 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Idemo dalje :)  (Pročitano 3678 puta)
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #23 poslato: Februar 16, 2013, 10:34:15 pre podne »

Slazem se sa napisanim,da ,ako hoces da nabacis masu,ulozi pare u hranu jer bez dobre ishrane suplementacija ne daje rezultate. Sto je Pedjoni napisao,za masu je mnogo manja potreba za supl. ,tu ti je uz treninge,potreban dovoljan kalorijski unos. A ni to danas nije jeftino. Za definiciju je stvar dosta komplikovanija. Nije poenta da das pare eto tek tako.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #22 poslato: Februar 16, 2013, 09:59:42 pre podne »

Sto se tice ishrane nemam problema sa tim, zaista pazim sta jedem, koliko cega unosim u sebe (proteina,masti,uh) i jako sam upucen u to, uzeo sam twinlabom whey sad kad je bio na promociji ali sam potrosio to, i mislim da bi mi mozda bolje rezultate doneo Kreatin (ne kazem da nisam zadovoljan wheyom, solidno sam napredovao dok sam ga imao, ali novac je meni problem...)

ako nisi pri parama moj savet ti je da uložiš onda u hranu, od suplemenata uzmi samo ono osnovno - npr Universal Daily formula i Natrol omega 3.   To nije tako skupo i trajaće ti.

Kada skupiš novac, uzmi whey protein.  Možeš uzeti i sada kreatin, on takoĂ°e može da se naĂ°e po vrlo povoljnoj ceni (npr predlog za Biotech creatine monohydrate alufolija 500g)  ali nemoj da zanemariš whey - makar jedna merica posle treninga za oporavak.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #21 poslato: Februar 16, 2013, 03:45:00 pre podne »

Kad si na masi, whey i kreatin(krealkalin) , vit+min komplex ti je sve sto ti treba od supsa,, kada se krene defka, e tu je onda druga prica, tek tu suplementi objasnjavaju svoju vaznost konkretno u nasem sportu,i tu se te nijanse itekako primete.


« Poslednja izmena: Februar 16, 2013, 04:19:32 pre podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #20 poslato: Februar 16, 2013, 12:51:49 pre podne »

Ne mozes da poredis Whey i Kreatin po rezultatima kakvim ti mislis. :)

Whey  je zaduzen za izgradnju misicne mase a to je dug,mukotrpan i tesko opipljiv posao.

Kreatin ti daje snagu i oporavak sad i odmah,a ako uzmes Monohidrat dobices i na masi jer ce povuci vodu...

Tu nastaje zabuna kako je Kreatin bolji od ostalih suplemenata,ali suplemente ne mozes tako porediti,to je kao da kazes bitniji mi je prednji tocak od zadnjeg a oba su bitna i cine auto.

Kreatin u ovoj situaciji ima prednost jer nemas novac za Whey na duze staze,a i zato sto svaki rekreativac moze i bez suplemenata da izgradi sebe isto kao i sa suplementima,jer supsi nisu hemija,oni su samo dodatak ishrani.

Naravno da je sa supsima lakse i da ce biti brze,ali i kosta,pa se moraju uklopiti zelje,potrebe i mogucnosti. :)


Jedi dobro,vezbaj jako i koliko imas novca za supse pametno ih potrosi. pozz
Sačuvana
Djoshuaidzuvam
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39


« Odgovor #19 poslato: Februar 15, 2013, 11:11:22 posle podne »

Sto se tice ishrane nemam problema sa tim, zaista pazim sta jedem, koliko cega unosim u sebe (proteina,masti,uh) i jako sam upucen u to, uzeo sam twinlabom whey sad kad je bio na promociji ali sam potrosio to, i mislim da bi mi mozda bolje rezultate doneo Kreatin (ne kazem da nisam zadovoljan wheyom, solidno sam napredovao dok sam ga imao, ali novac je meni problem...)
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #18 poslato: Februar 15, 2013, 08:13:45 posle podne »

Sa dobrom ishranom suplementi nisu neophodni a sa losom ishranom su suplementi bacene pare.Pogotovo kod onih koji nisu profesionalni sportisti.
Sačuvana
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #17 poslato: Februar 15, 2013, 07:37:05 posle podne »

Meni kreatin nikad nista nije doneo,tako da sam ja napisao u mom slucaju sta mi je vaznije a svakako da je njemu bolje kreatin da uzme.

To je sad off,poenta price je da on svakako treba da jede puno koristio ili ne suplemente.
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #16 poslato: Februar 15, 2013, 07:32:12 posle podne »

Nece mu nista doneti 1 kanta Wheya ako ga ne bude koristio redovno...A Kreatin moze da kupi za manje od 1000 din i da mu traje 2 meseca...

To je poenta price,a da li Whey nekom treba ili ne je apsolvirano,ali nista od suplemenata nije nesto bez cega se ne moze...

Prosecan rekreativac nece znati da ceni Whey,ali Kreatin hoce,jer ce imati opipljive rezultate.
Sačuvana
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #15 poslato: Februar 15, 2013, 07:29:11 posle podne »

Pa on svakako treba da jede puno mesa,jaja,sira imao ili nemao whey a zna se koja je uloga wheya...

Opet,kad bi morao da biram izmedju wheya i kreatina uzeo bi whey. :)
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #14 poslato: Februar 15, 2013, 07:25:10 posle podne »

Ako jedes dovoljno mesa,jaja,sira...onda ne moras protein ni kupovati,uzmes Kreatin i to je to ako se nema para.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #13 poslato: Februar 15, 2013, 06:39:16 posle podne »

Ceka,cek,cek,polako! Whey i kreatin jesu osnove suplementacije,ali to nema veze jedno sa drugim. Whey ti je hrana,kreatin nesto sasvim drugo...
Sačuvana
Djoshuaidzuvam
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39


« Odgovor #12 poslato: Februar 15, 2013, 05:51:59 posle podne »

Pa razmisljao sam dosta, mnogo je jeftiniji od proteina i mislim da ne bi bilo lose da ga uzmem, samo me zanima vase misljenje :D
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #11 poslato: Februar 15, 2013, 02:04:01 posle podne »

Da. Jedan od osnovnih suplemenata.  :)
Sačuvana
Djoshuaidzuvam
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39


« Odgovor #10 poslato: Februar 15, 2013, 01:33:18 posle podne »

Preporucujete li mi mozda Kreatin?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #9 poslato: Februar 05, 2013, 07:06:34 posle podne »

Uzmi neko malo pakovanje i koristi samo nakon treninga. Trajaće ti. Ili, nagovori nekog druga da zajedno kupite veliko pakovanje wheya.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.114 sekundi sa 18 upita.