TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397144 Teme od strane 25044 Članovi Poslednji član: KiaraMcKil

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 24, 2024, 06:23:17 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pauza kod suplementacije  (Pročitano 2597 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: Decembar 06, 2012, 03:58:57 posle podne »

Od suplementacije trenutno koristim Univerzalovu Daily Formulu,Natrol Omega-3,povremeno L-Karnitin,i Dymatizeov protein.Pre nego sto predjem na stvar,trebalo bi da napomenem da ne treniram aktivno(3 treninga nedeljno,tegovi+kardio=80 min po treningu)i da imam 19 godina.Do skoro sam koristio razne sagorevace,ali sam odustao od daljeg koriscenja.E sad,zanima me,kolike pauze treba da pravim izmedju koriscenja ranije pomenutih suplemenata.Sobzirom da posedujem neka osnovna znanja iz hemije i biologije,znam da zbog liposulubilnih vitamina iz vitamisnke formule svakako treba praviti povremene pauze zbog talozenja,kao i zbog digestivnih enzima koje poseduje.Zanima me samo koliko cesto treba da pravim pauze?Sto se omega-3 masti tice posedujem informaciju da nakon svakog pakovanja(3 meseca) treba napraviti pauzu od barem mesec dana.Da li se vi slazete sa tim?Sto se tice L-Karnitina i wheya,nemam nikakvu informaciju,pa me zanima sta mislite i o tome?Hvala unapred  :)



Whey protein - ne stvara nikakvu zavisnost, protein kao protein (koji inače unosiš hranom) nije štetan. Dakle nema potrebe za bilo kakvom pauzom.

L-karnitin - aminokiselina, ne stvara zavisnost, nije opasna po organizam, dakle ne treba pauza.

Omega -3 masti - potrebne svakodnevno, nema potrebe za pauzom. Povremeno možeš uraditi lipidni status u laboratoriji (nevezano za omegu, to je više vezano za tvoju ishranu)

Vitaminsko mineralni kompleksi - zavisi od jačine i od toga kako se hraniš. Npr sada je zima, nema toliko povrća, ili npr treniraš i jako se trošiš - tvom telu jednostavno treba ta količina vitamina i minerala.  Pauza ako je doza preporučena dnevna (kao što su vitamini iz naše ponude) nije potrebna uopšte. Ako je neki jači kompleks, onda možeš povremeno preći na neki slabiji i vratiti se jačem kada za to bude bilo potrebe.

:=)

Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #4 poslato: Decembar 06, 2012, 10:39:34 pre podne »

Pauzu mozes praviti jedino ako kreatin koristis,nakon par meseci napravi par nedelja pauzu i od sagorevaca masti.Sve ostalo nema potrebe praviti pauzu ,ti esecijalne masti ces unositi i ishranom !
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #3 poslato: Decembar 06, 2012, 10:35:16 pre podne »

Za Omega 3 zaista ne znam da treba pauza. Ljudi se nikada ne sete da prave pauzu sa trans mastima i budu maltene celog život na njima, a što bi se bojali esencijalnih??
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12912


Never give up!

« Odgovor #2 poslato: Decembar 06, 2012, 09:54:10 pre podne »

Ne treba od vitamina praviti pauzu.Od sagorevača da pogotovu ako imaju stimulansa.Pauza od dve nedelje do mesec dana je ok.
Sačuvana
petargoc
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #1 poslato: Decembar 06, 2012, 02:27:37 pre podne »

Od suplementacije trenutno koristim Univerzalovu Daily Formulu,Natrol Omega-3,povremeno L-Karnitin,i Dymatizeov protein.Pre nego sto predjem na stvar,trebalo bi da napomenem da ne treniram aktivno(3 treninga nedeljno,tegovi+kardio=80 min po treningu)i da imam 19 godina.Do skoro sam koristio razne sagorevace,ali sam odustao od daljeg koriscenja.E sad,zanima me,kolike pauze treba da pravim izmedju koriscenja ranije pomenutih suplemenata.Sobzirom da posedujem neka osnovna znanja iz hemije i biologije,znam da zbog liposulubilnih vitamina iz vitamisnke formule svakako treba praviti povremene pauze zbog talozenja,kao i zbog digestivnih enzima koje poseduje.Zanima me samo koliko cesto treba da pravim pauze?Sto se omega-3 masti tice posedujem informaciju da nakon svakog pakovanja(3 meseca) treba napraviti pauzu od barem mesec dana.Da li se vi slazete sa tim?Sto se tice L-Karnitina i wheya,nemam nikakvu informaciju,pa me zanima sta mislite i o tome?Hvala unapred  :)

Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.076 sekundi sa 19 upita.