TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396740 Teme od strane 25015 Članovi Poslednji član: girevik93

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 01, 2024, 11:46:39 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Koji kreatin uzeti?  (Pročitano 4537 puta)
pedjoni986
Gost
« Odgovor #10 poslato: Februar 10, 2013, 04:35:12 posle podne »

Ma jok brate, nisam u tom fazonu da idem u teretanu zbog drugih, nego zbog sebe, ceo zivot sam voleo da treniram i da budem u nekakvoj sportskoj aktivnosti, idem zbog sebe da bi lepo izgledao, onako kako mislim da treba. Ne znam koliko si u pravu da mi treba 10-15 kila, kazem ti imam 88 kg, sa tih tvojih 15 kg imao bi 103kg i to je bas dosta, ali ako bih uzimao nesto tipa Whey + kreatin neki + monohidrat to bi bilo super je bi to sve bilo u misicima, ne u masi. Ne znam koji monohidrat treba uzeti, 7 do 8 hiljada raspolazem sa novcem ali videcu ako budem imao vise da kupim nesto kvalitetnije. Pozdrav i hvala na odgovoru.


Pa i ja se ne slazem da ti treba jos 15 kg, treba ti jos 20 kg minimum.
Sačuvana
Vlajcu
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

« Odgovor #9 poslato: Februar 10, 2013, 04:18:27 posle podne »

Ma jok brate, nisam u tom fazonu da idem u teretanu zbog drugih, nego zbog sebe, ceo zivot sam voleo da treniram i da budem u nekakvoj sportskoj aktivnosti, idem zbog sebe da bi lepo izgledao, onako kako mislim da treba. Ne znam koliko si u pravu da mi treba 10-15 kila, kazem ti imam 88 kg, sa tih tvojih 15 kg imao bi 103kg i to je bas dosta, ali ako bih uzimao nesto tipa Whey + kreatin neki + monohidrat to bi bilo super je bi to sve bilo u misicima, ne u masi. Ne znam koji monohidrat treba uzeti, 7 do 8 hiljada raspolazem sa novcem ali videcu ako budem imao vise da kupim nesto kvalitetnije. Pozdrav i hvala na odgovoru.
Sačuvana
škemi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 423


« Odgovor #8 poslato: Februar 10, 2013, 04:44:53 pre podne »

sve je to lepo sto planiras da kupis od suplemenata. Ali po slici, i odnos kilaza-visina, sve to deluje jako mrsavo. A ti bi hteo da za 2-3 meseca nesto bitnije promenis u masi? To je ne moguce. Po mojoj nekoj proceni fali ti jos 15 kvalitetnih kila, minumum. A to se dobija teskim treningom, i kvalitetne kalorije uvek u plusuuu... I tako godinu, 2-3... Jbg, vecina momaka se i izbedari tako kad krenu napaljeni, pa vide da to bas ne ide lako, i posle 2 meseca odustanu. Nadam se da nisi od tih. Ako uzimas kreatin, uzmi monohidrat, u tvom slucaju to je najbolje. I ako imas para, ima tu jos brdo stvari koje bi trebalo da kupis. Whey, omega 3, vitamini i minerali.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #7 poslato: Februar 10, 2013, 04:05:58 pre podne »

To bi ti bila super kombinacija.
Sačuvana
Vlajcu
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

« Odgovor #6 poslato: Februar 10, 2013, 03:01:18 pre podne »

Da li već imaš whey protein? Ne bih izostavio taj suplement. Dobar je kreatin koji ti je Nikola90 preporučio. Inače, ako već nemaš, možeš uzeti i protein iste firme, Elite whey, koji je na akcijskoj ceni trenutno.

Nemam elite whey protein ali verovatno ce da se iskombinuje sa kreatinom koji je Nikola90 preporucio.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #5 poslato: Februar 09, 2013, 10:14:32 posle podne »

Da li već imaš whey protein? Ne bih izostavio taj suplement. Dobar je kreatin koji ti je Nikola90 preporučio. Inače, ako već nemaš, možeš uzeti i protein iste firme, Elite whey, koji je na akcijskoj ceni trenutno.
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #4 poslato: Februar 09, 2013, 08:44:56 posle podne »

http://www.pansport.rs/Kreatin/Kreatin-fosfat-/-monohidrat/DY306-Creatine-monohydrate-micronised.html

Ali rekao sam, MALO vecu snagu, bolju eksplozivnost i s obzirom da te puni fosfatom vecu izdrzljivost i kraci oporavak izmedju serija. 5g bilo kad u toku dana i kada se misici zasite fosfatom tada ces osetiti da kreatin radi. To tog zasicecnja trebace 7-14 dana.

A s obzirom da si rekao da ti je ishrana vrhunska, za bolji trening, fokus i izdrzljivost, mozes da uzmes kofein i beta alanin.
Sačuvana
Vlajcu
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

« Odgovor #3 poslato: Februar 09, 2013, 08:26:56 posle podne »

Da se ne lazemo, zelim da uzmem nesto sto ce mi dati lep izgled na moju visinu, volim masu i definiciju tu i tamo, znaci nesto sto ce mi za kratko vreme(2-3 meseca) dati super izgled, da nije stetno sto je najbitnije. I da li posle toga ostaje to kako jeste ili mora postepeno da se odrzava to posle prestanka uzimanja tog kreatina? Hvala svima na odgovoru, pozdrav!
Ne postoji nista sto mozes da uzmes i da ti da super izgled :) Za super izgled mora pametno i konstatno da se trenira uz vrhunsku ishranu, nista vise i nista manje!

Cini mi se da ti ne znas sta tacno radi kreatin. Adenozin je povezan sa 3 molekula fosfata i kada se jedan fosfat prekine u lancu oslobadja se velika kolicina energije. Medjutim njega ima vrlo malo u misicu (mada kod nekih ljudi je ta kolicina ogromna i na njih kreatin ne deluje). Da ne ulazimo dodatno u tu 'ogromnu nauku', kreatin sluzi da poveca rezerve fosfata. To je proces koji zahteva 7-14 dana. Kada se misic zasiti kreatin-fosfatom tada ces osetiti bolju eksplozivnost, malo povecanje snage i mnogo brzi oporavak izmedju serija.

Svaki kreatin ima potpuno istu ulogu i svaki kreatin ce povuci malo vode, ali to nije 2 litra vec vrlo mala kolicna, ne zna se tacno koliko.

Znaci kreatin ti konkretno daje eksplozivnost i vecu kolicinu snage?! Reci mi koji kreatin je dobar da se uzme konkretno za to sto ja zelim a to je masa i veca snaga?
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #2 poslato: Februar 09, 2013, 06:29:42 posle podne »

Da se ne lazemo, zelim da uzmem nesto sto ce mi dati lep izgled na moju visinu, volim masu i definiciju tu i tamo, znaci nesto sto ce mi za kratko vreme(2-3 meseca) dati super izgled, da nije stetno sto je najbitnije. I da li posle toga ostaje to kako jeste ili mora postepeno da se odrzava to posle prestanka uzimanja tog kreatina? Hvala svima na odgovoru, pozdrav!
Ne postoji nista sto mozes da uzmes i da ti da super izgled :) Za super izgled mora pametno i konstatno da se trenira uz vrhunsku ishranu, nista vise i nista manje!

Cini mi se da ti ne znas sta tacno radi kreatin. Adenozin je povezan sa 3 molekula fosfata i kada se jedan fosfat prekine u lancu oslobadja se velika kolicina energije. Medjutim njega ima vrlo malo u misicu (mada kod nekih ljudi je ta kolicina ogromna i na njih kreatin ne deluje). Da ne ulazimo dodatno u tu 'ogromnu nauku', kreatin sluzi da poveca rezerve fosfata. To je proces koji zahteva 7-14 dana. Kada se misic zasiti kreatin-fosfatom tada ces osetiti bolju eksplozivnost, malo povecanje snage i mnogo brzi oporavak izmedju serija.

Svaki kreatin ima potpuno istu ulogu i svaki kreatin ce povuci malo vode, ali to nije 2 litra vec vrlo mala kolicna, ne zna se tacno koliko.
Sačuvana
Vlajcu
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

« Odgovor #1 poslato: Februar 09, 2013, 06:10:05 posle podne »

Pozdrav, zeleo sam da pitam koji bi mi vi kreatin preporucili s obzirom da sam visok 197 i tezak 88kg?
Razmisljao sam Kre-Alkalyn, ali posto sam slabasan u rukama ne previse nesto, sva hrana mi ide u stomak, grudi i butine.
Evo slika cisto da pogledate.
http://img259.imageshack.us/img259/1197/55124645743775761275418.jpg
Inace sto se tice ishrane nedeljna ishrana mi je vrhunska, dosta jedem mesa, ne pijem, pusim i ne konzumiram previse slatkisa i tako to, mozda pojedem jednu cokoladu eventualno dve u mesecu.
Da se ne lazemo, zelim da uzmem nesto sto ce mi dati lep izgled na moju visinu, volim masu i definiciju tu i tamo, znaci nesto sto ce mi za kratko vreme(2-3 meseca) dati super izgled, da nije stetno sto je najbitnije. I da li posle toga ostaje to kako jeste ili mora postepeno da se odrzava to posle prestanka uzimanja tog kreatina? Hvala svima na odgovoru, pozdrav!
« Poslednja izmena: Februar 09, 2013, 06:11:36 posle podne od strane Vlajcu » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.391 sekundi sa 18 upita.