TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397038 Teme od strane 25031 Članovi Poslednji član: SylviaHarr

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 18, 2024, 02:26:19 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Totalni pocetnik u teretani (skinny guy)  (Pročitano 1635 puta)
Kalonji
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1290


« Odgovor #8 poslato: Maj 27, 2013, 10:46:53 pre podne »

Poslusaj  Starfucker-a.
Sačuvana
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 823


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #7 poslato: Maj 26, 2013, 05:15:55 posle podne »

Po 1,25 na svaku stranu, znaci 2,5kg ukupno.
Sačuvana
marko9995
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #6 poslato: Maj 26, 2013, 04:54:15 posle podne »

@Nikola90

Dizanje olimpijske sipke mi nije toliki problem, problem je kad nabacim tegove na nju tako da cu min 1 a mozda i 2 nedelje raditi samo sa sipkom.

@Starfucker

Jel po 2,5kg na obe strane ?
Sačuvana
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 823


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #5 poslato: Maj 26, 2013, 03:19:00 posle podne »

Ja sam od skoro poceo da treniram druga po ovom programu, lik je visok 190 ima 78kg, nikad nije bio u teretanu, sav je iskrivljen i slab, sa njim je bas tesko raditi, krenuli smo cucanj od 30kg i za mjesec i nesto dana evo dosli smo do 70 5x5.

Bitno je da dodajes 2,5kg po svakom treningu. Kreni od prazne sipke na svakoj vjezbi i u pocetku komotno radi 5x12, a kako budes povecavao tezinu smanjices ponavljanja, minimum ti je 5x5 a to ces i sam skontati. Kasnije ces smanjiti na 3x5 pa jos kasnije na 1x5. Mozes raditi po ovom programu 6 mjeseci minimum, ja sam radio 8 ili 9 mjeseci (iz dva puta).
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #4 poslato: Maj 26, 2013, 03:02:48 posle podne »

5x5 sa stronglifts je odlican medjutim ne trebas mnogo da se opterecujes sa tezinom. S obzirom da si totalni pocetnik dajem ti prijateljski savet - prvih mesec dana radi samo sa praznom sipkom. Sve vezbe iz 5x5 ali ne u tim serijama/ponavljanjima vec sve u bb stilu 4-5 serije po 12 ponavljanja. Ovako veliki broj ponavljanja savetujem da bi sto pre naucio vezbe (pokrete). Takodje veoma je bitno da snimas sebe iz 2 ugla i da vidis na tim snimcima gde gresis. Slobodno snimke mozes i ovde da serujes kako bi dobio savete.

Ako je olimpijska sipka teska za overhead press koristi manju sipku. Poenta i jeste da se radi stojeci kako bi aktivirao stabilizatore i naucio sebe da se nosis sa opterecenjem.

Za cucanj - box cucanj. Totalni pocetnik ne zna koliko duboko treba da cucne i ne zna ni koliko pozadi treba da cucne. Visina klupe/stolice/kutije treba da je ispod kolena. Baci pogled na yt za tehniku.
Sačuvana
marko9995
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #3 poslato: Maj 26, 2013, 02:06:30 posle podne »

Ok izgleda plan, jedino mi je problem Overhead Press posto tu izgubim ravnotezu, ovo ostalo je ok.

P.S. Posto sam citao knjigu ali se sve spominje u lbs, jel znas mozda po koliko kg trebam da dodam svakog treninga ?
Sačuvana
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 823


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #2 poslato: Maj 25, 2013, 10:56:47 posle podne »

http://stronglifts.com/

Evo ti 3 dana sedmicno cijelo tijelo. Program koji bi svakom pocetniku preporucio,skni sebi sa sajta i besplatni e-book, imas dosta korisnih informacija... samo jedi dobro i sa ovim programom ne mozes da ne uspes.
Sačuvana
marko9995
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: Maj 25, 2013, 09:04:25 posle podne »

Dakle totalni sam pocetnik u teretani, uplatio sam mesec dana bez trake ali problem je da se odlucim koji plan da radim.

Citao sam dosta preporuka po internetu, opet sa druge strane dosta kritika istih, pa mislim da je najbolje da vas pitam sta da radim.

U teretanu bih isao ponedeljkom, sredom i petkom (uglavnom 3 dana nedeljno - eventualno 4 ali to mi je vec knap sa vremenom). Imam 17 god i 69kg i hteo bih da nabacim barem jos 6-7kg misica.

Na internetu sam citao da je za pocetnike dobar full body ali nigde nisam pronasao koji full body je najbolji (jedni su pretrpani a drugi opet puni nekih "nepotrebnih" vezbi). Poslednji koji sam nasao je ovaj ali je za dva puta nedeljno sto mislim da je malo (mozda gresim) + nisam siguran da li su dobro rasporedjene vezbe.

Treba mi vase misljenje sa kojim planom da pocnem ali samo konkretni predlozi posto nisam toliko upoznat u te stvari pa da sam sastavljam plan.

Da napomenem da uz teretanu pocinjem i sa whey-om + ishrana je sredjena koliko je god moguce (posto se ja ne pitam sta cu jesti za rucak - jedini obrok na koji ne mogu da uticem).
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 18 upita.