TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396632 Teme od strane 25024 Članovi Poslednji član: olynjali_necural

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Avgust 31, 2024, 09:22:20 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko suplimenta  (Pročitano 2159 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #10 poslato: Novembar 18, 2013, 11:07:35 posle podne »

Sad sam se skroz pobunio, iskreno ovako ja razmisljam. Da za sada pocnem zdravije da se hranim i teretana ispravno vezbanje, i neko lagano trcanje u slobodno vreme, i sve tako do nove godine. PA sam mislio posle nove godine da koristim protein i  kreatin pa se sada plasim da ne dobijem jos vise kilograma na mestima gde to nebih zeleo da vidim tj da ne povecam salo :D
Treba malo vise da se informises o ishrani,treningu,suplementaciji da bi imao jasniju sliku kako to sve funkcionise.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #9 poslato: Novembar 14, 2013, 07:05:24 posle podne »

Suplementi ne goje sami po sebi, goji višak kalorija. :) Protein uzet nakon treninga sigurno neće otići u masti. Što se tiče kreatina, tek si počeo da treniraš i tek ćeš početi da koriguješ ishranu, tako da mislim da ti nije potreban sada.

U svakom slučaju, ovo lepo zvuči i obećavajući je početak: :)

Da za sada pocnem zdravije da se hranim i teretana ispravno vezbanje, i neko lagano trcanje u slobodno vreme, i sve tako do nove godine.
Sačuvana
DusanMadic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #8 poslato: Novembar 14, 2013, 05:22:38 posle podne »

Sad sam se skroz pobunio, iskreno ovako ja razmisljam. Da za sada pocnem zdravije da se hranim i teretana ispravno vezbanje, i neko lagano trcanje u slobodno vreme, i sve tako do nove godine. PA sam mislio posle nove godine da koristim protein i  kreatin pa se sada plasim da ne dobijem jos vise kilograma na mestima gde to nebih zeleo da vidim tj da ne povecam salo :D
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Novembar 14, 2013, 12:17:22 posle podne »

Ovako za pocetak drasticno menjam ishranu i pazljivo (ispravno) vezbam u teretani a za suplimetne ce mo resiti kad prodju upale, sad me samo interesuje ako ubacim trcanje pre teretanu kakav bi to efekat bio dali u opste ima efekta ili...?

trčanje ili brzi hod ili lagani džoging (zavisi u kakvoj si kondiciji? ) možeš da ubaciš naravno ali ne pre teretane.  Ili odvojeno, najbolje, ili kardio posle treninga sa tegovima. Na početku samo ako je zagrevanje 5-10 min u pitanju, ne treba više.

Trčanje,vožnja bajsa ili bilo koja druga aktivnost - treba da bude u aerobnoj zoni, ukratko treba da imaš utisak da možeš da pričaš u isto vreme, da ne ostaješ bez daha i da bi lako održao taj intenzitet bar jedno dva sata...
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #6 poslato: Novembar 13, 2013, 09:35:59 posle podne »

Nista ne treba drasticno da menjas!nagli rezovi dovode samo do prevremenog odustajanja od svega.Prvo pocni da vezbas ,pravilno,doziranim intezitetom i postepeno nezdravu hranu zamenjuj sa kvalitetnom!
Sačuvana
DusanMadic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #5 poslato: Novembar 13, 2013, 04:02:21 posle podne »

Ovako za pocetak drasticno menjam ishranu i pazljivo (ispravno) vezbam u teretani a za suplimetne ce mo resiti kad prodju upale, sad me samo interesuje ako ubacim trcanje pre teretanu kakav bi to efekat bio dali u opste ima efekta ili...?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #4 poslato: Novembar 12, 2013, 08:12:38 posle podne »

Jasno ti je da ishranu moraš obavezno i drastično menjati. No, nemoj praviti nagle rezove, već postepeno izbacuj loše namirnice, a ubacuj više mesa, ribe, jaja, posnog sira...  Dok taj deo ne središ, neće ti pomoći nijedan suplement. Zato i gledam da ti pomognem, da ne bi uzalud bacio novac na suplemente.

Tek si ušao u teretanu, pa iskoristi narednih par nedelja da pažljivo i dobro naučiš da izvodiš vežbe. To je vrlo bitna stavka. Nadam se da teretana ima dobro osoblje koje će ti pomoći u tome. Ipak je to najbolje uživo objasniti, ali, ako ne ide drugačije, možemo ti ovako online i oko vežbi pomoći.

Imaš li mogućnosti da veći broj obroka imaš kod kuće? Ako to nije slučaj, budi spreman i da nosiš neke obroke sa sobom, prethodno pripremljene kod kuće, jer zaista nije uopšte zdravo toliko se zatrpavati brzom hranom. Ne odražava se to samo na lošu liniju.
Sačuvana
DusanMadic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #3 poslato: Novembar 12, 2013, 07:41:08 posle podne »

ovako mislim da vec imam masu i da mi je potrebna definicija ( iskreno najvise bih voleo grudi da dodju do izrazaja) a sto se tice obroka to podhitno moram da menjam a u sustini to su 4 jaka obroka puno masne i brze hrane jedem stalno slatkise i kasno nocu, da ako treba da napomenem da.jedem dosta belog hleba u toku obroka
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #2 poslato: Novembar 12, 2013, 01:35:29 posle podne »

Pozdrav, Dušane, i dobro došao na forum Pansporta. :)

Suplementi nisu veliki problem, tj. lako ih je uklopiti u celu priču, ali je obično ishrana veliki problem većini, pa bih voleo da počnemo od toga. Možeš li nam reći kako trenutno izgleda tvoj dnevni meni?

Kada popričamo malo o ishrani, i vidimo kako se to može srediti, lako ćemo i oko suplemenata. Ishrana je osnova, koji god cilj treninga da imaš (masa, definicija, održavanje forme...).
Sačuvana
DusanMadic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #1 poslato: Novembar 12, 2013, 12:55:38 posle podne »

Pozdrav drugari, od danas sam poceo da vezbam u teretani hocu malo da ulozim u sebe. Imam 19god 178cm visine i 81 kg tezina (stomacina mi pravi uzasne probleme). Hteo bi da cujem savete od kada da krenem sa suplimentima i preporuke koje da kupim.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.306 sekundi sa 18 upita.