TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397350 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 05:21:11 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Teretana/Suplementacija/Ishrana  (Pročitano 2837 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #10 poslato: Januar 30, 2014, 04:17:33 posle podne »

Monika hvala puno na ovome svemu, za sada...Maksimalno sam motivisan i trudim se da ispostujem ovo sto ste napisali,pa se javljam ukoliko mi jos nesto bude nejasno,ili ako me nesto bude zanimalo :)
 :)

nema frke, slobodno javi kako napreduješ, kako ide, podeli sa nama, pozz
Sačuvana
nikola1995
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #9 poslato: Januar 29, 2014, 05:07:58 posle podne »

Monika hvala puno na ovome svemu, za sada...Maksimalno sam motivisan i trudim se da ispostujem ovo sto ste napisali,pa se javljam ukoliko mi jos nesto bude nejasno,ili ako me nesto bude zanimalo :)
 :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: Januar 29, 2014, 10:22:12 pre podne »

Hvala na odzivu :)

Svoju ishranu sam od skoro pokusao da regulisem u toliko da ne unosim slatko ,da unosim dosta voca i sto vise mesa...
Treniram 3 puta nedelje i ujutru pre treninga, pojedem npr. bananu,narandzu i jabuku...kasnije kada se vratim,razmutim surutku u prahu i uzmem nesto integralno...rucak se najvise svodi na meso,ali ne uvek...vecere gotovo da ni nemam , ili je to uglavnom nesto malo...
Sta inace jesti za dorucak,rucak i veceru u danima treninga i u danima pauze ? :)

Sto se tice kreatina,uzecu monohidrat... Kako ga koristiti najbezbednije i najbolje?

 :)




za jutarnji obrok si već dobio savet od Marka - voće može za užinu, ali doručak tj obrok pre treninga mora da bude jači - bogat proteinima i složenim ugljenim hidratima (npr integralni hleb i kajgana, jaja i ovsene, whey protein i ovsene, sendvič sa parčetom piletine ili tunjevinom, itd itd....)

proteina koliko vidim imaš jako malo u ishrani.  Gledaj da imaš bar 4 glavna obroka i da svaki sadrži proteine - nemasno meso, jaja, mladi sir, tunjevina, riba itd....   
takoĂ°e obrati pažnju na unos ugljenih hidrata (izvora energije) i to iz kvalitetnijih izvora poput leguminoza, žitarica, krompira, pirinča, voća i povrća, integralnih testenina i int.hleba...

potrudi se da uspostaviš naviku da jedeš često i da ne ostaješ bez hrane duže od par sati....

pokušaj da uvedeš ovih par promena i napiši nam kako izgleda ishrana, izmenjena...  tako ćeš najlakše uvideti gde grešiš...
napominjem da su ovo samo uopštena uputstva, idealno bi bilo poznavati tvoje tačne brojke - baz. metabolizam, potrošnju kalorija itd..

Surutku u prahu nemoj uzimati, od nje ništa korisno. Protein surutke (suplement) je već druga priča i to je čist protein 70-80%   i ako nešto uzimaš od suplementacije neka to bude za početak whey protein i neki vitaminsko mineralni kompleks, za opšte zdravlje organizma.

Sačekaj još malo sa ostalom suplementacijom, dok ne središ ishranu....

što se tiče rezultata, samo radi pametno i fokusiraj se na rad - trening, ishranu, a rezultati će sami po sebi doći.

Nema brzih rezultata, žao mi je... ali uspeh se može postići uz rad i disciplinu i podršku koju imaš ovde na forumu ;)
Sačuvana
nikola1995
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #7 poslato: Januar 29, 2014, 01:26:53 pre podne »

Sta je faza punjenja,i kako da znam da li mi je potrebna?
Kako da znam da li su mi potrebni whey proteini ili kreatin monohidrat? :)
Sačuvana
nikola1995
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #6 poslato: Januar 29, 2014, 12:32:06 pre podne »

Kroz koliko dana-nedelja cu videti-osetiti napredak ? I u cemu je najbolje razmutiti kreatin ? :)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #5 poslato: Januar 28, 2014, 10:20:24 posle podne »

Pre treninga obrok mora biti bogat sloz.ugl.hidratima i proteinima.Voce izmedju obroka umereno.Ukupan kalorijski unos50% iz uh,35% proteini,15% masti.
Kreatin 5g pre i 5g posle treninga,danima kada ne vezbas 5g ujutru.
Sačuvana
nikola1995
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #4 poslato: Januar 28, 2014, 02:18:18 posle podne »

Hvala na odzivu :)

Svoju ishranu sam od skoro pokusao da regulisem u toliko da ne unosim slatko ,da unosim dosta voca i sto vise mesa...
Treniram 3 puta nedelje i ujutru pre treninga, pojedem npr. bananu,narandzu i jabuku...kasnije kada se vratim,razmutim surutku u prahu i uzmem nesto integralno...rucak se najvise svodi na meso,ali ne uvek...vecere gotovo da ni nemam , ili je to uglavnom nesto malo...
Sta inace jesti za dorucak,rucak i veceru u danima treninga i u danima pauze ? :)

Sto se tice kreatina,uzecu monohidrat... Kako ga koristiti najbezbednije i najbolje?

 :)


Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #3 poslato: Januar 28, 2014, 10:53:01 pre podne »

kako se hraniš i kako treniraš?  to je nešto osnovno za početak od informacija :)

na forumu možeš dobiti generalna uputstva koja ti mogu mnogo pomoći ako se budeš pridržavao, a za detaljan plan ishrane potrebno je mnogo više poznavati osobu, kao i njene aktivnosti - potrošnju kalorija, bazalni metabolizam i dr.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4423


« Odgovor #2 poslato: Januar 28, 2014, 08:02:17 pre podne »

Caos.  :)
1. Napisi kako,koliko i sta jedes. Pa cemo to da ''sredimo''  :)
2. Sto se tice kreatina,ja i dalje najvise poverenja imam u monohidrat. Dosta njih prelazi na krealkalin zbog manje retencije vode. Milsim da,koji god od ta dva odaberes,neces pogresiti.
Sačuvana
nikola1995
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #1 poslato: Januar 28, 2014, 12:34:00 pre podne »

Pozdrav,zeleo bih da pitam par pitanja koja bi mi bila od koristi.
Imam 18 godina,visok sam 192cm i imam 87 kg.
Imam volje i ambicije i ulazem trud  da od sebe napravim jednu dobru figuru,ali mi to ne polazi za rukom...Mozda bas zato sto ni sam ne znam u cemu je problem... Nemam problem niti sa mrsavoscu a ni sa gojaznoscu...
1.Zanima me kako da napravim pravi odabir:
-ishrane
-suplementacije(kreatina prvenstveno,od mnogobrojih vrsta)

(U koliko je potrebna jos neka informacija u vezi gradje i slicno,dodacu je po potrebi  :) )

Pozdrav!
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.146 sekundi sa 18 upita.