TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397193 Teme od strane 25046 Članovi Poslednji član: JulietMess

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 28, 2024, 09:20:50 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Potrebna Pomoc  (Pročitano 2894 puta)
Scarecrow
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6


« Odgovor #12 poslato: Jul 08, 2014, 10:01:13 posle podne »

hahahah xD cu radim ovako kako sam napisao pa dokle doguram doguram xD
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #11 poslato: Jul 08, 2014, 02:19:08 posle podne »

Znači, najverovatnije, suprotno od kako ja radim...
:D
Bitno je da stekneš navike, a onda se nećeš ni obazirati na to...
:)
Sačuvana
Scarecrow
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6


« Odgovor #10 poslato: Jul 08, 2014, 02:04:05 posle podne »

hahahah eto ipak se nisam dzaba zahvaljivao :P

pridzavacu se naravno i poboljsavati kolko budem u mogucnosti :P

Mada da li je ovakva podela po grupama dobra ili losa ce mi trebati i za kasnije i kada ne budem vise pocetnik :P
ovo za nacin rada vezbi mi i nije toliko bitno :D kontam dokle god radim dobro je al reko ne steti znati :P

@Ironman. @srdjan82 Hvala na odgovorima :D
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #9 poslato: Jul 08, 2014, 01:44:58 posle podne »

OK
:)
Eto vidiš...
Bitno ti je da počneš, i da rešiš da se pridržavaš treninga i ishrane...
:)
Neke koristi i od mene ovde...
xD
Sačuvana
Scarecrow
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6


« Odgovor #8 poslato: Jul 08, 2014, 01:40:27 posle podne »

Nema potrebe da se zahvaljuješ, pošto kontam da ti puno šta nisam pomogao...
xD

hahah ako nista drugo nisam dzaba refreshovao xP

Planiram prvo da sredim ishranu pa tek onda teretana da kad vec placam dobijem sto vise od teretane :P
Imam par drugara koji spavaju u teretani vec par godina pa cim neke pare ulete krecem sa njima :D do tada bar ovako "bodyweight" il sta vec xD

Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2203


« Odgovor #7 poslato: Jul 08, 2014, 01:39:28 posle podne »

nema neke preterane veze kako ćeš raditi, jer su u pitanju finese...
Mada, mislim da nisam u pravu...
xD
Ipak si u pravu ;) Za početnike nema nikakve veze. Najbitnija stvar je održati kontinuitet vežbanja i posle letnje sezone. I ne opterećivati se previše nebitnim detaljima ;D
Sačuvana
Arbeit macht frei.
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #6 poslato: Jul 08, 2014, 01:26:33 posle podne »

Nema potrebe da se zahvaljuješ, pošto kontam da ti puno šta nisam pomogao...
xD
Vidi sa nekim ko ima iskustva u teretani da ti pomogne oko treninga kako se ne bi raspao.
Gledaj to sa druge strane: ako si platio teretanu ispoštuj tih par treninga nedeljno kako ne bi bacao pare, ili ih potroši na ishranu, pa vežbaj kod kuće.
Ja svaki dan vežbam po tri puta na dan, i kada me mrzi odradim to kako bi' mogao posle da se izležavam...
:D
Sačuvana
Scarecrow
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6


« Odgovor #5 poslato: Jul 08, 2014, 01:14:01 posle podne »

Hahahahah xD

Ja planiram da u narednih sta znam nekih 2 meseca sredim ishranu i krenem u teretanu ako bude viska para mozda i neki protein ali za sada moram ovako sto kontam da ne moze da skodi :P Da naviknu misici da nesto rade s obzirom da se vecinom dana izlezavam xD Sad kad bih uplatio teretanu kontam uradio bih max 5 treninga za prvi mesec jer bih se posle svakog raspao i ne bih mogao da ustanem iz kreveta po bar 5 dana xD

Hvala na odgovoru :D
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #4 poslato: Jul 08, 2014, 12:47:23 posle podne »

Ja radim kao što si prvo naveo (u krug), mada pošto sve nakaradno radim mislim da ne radim kako treba...
:D
A mislim i da sam vidjao po forumu da treba da se radi jedna grupa mišića, pa da se predje na drugu (kao drugo što si naveo)...
:)
Kako god, meni je bio cilj da skinem par kilograma (sa stomaka i kukova na prvom mestu) i da se zategnem malo; uz sagorevač, sredjenu ishranu i kućno vežbanje za nepuna dva meseca sam prezadovoljan rezultatima; tako da je je neki MOJ zaključak: da nema neke preterane veze kako ćeš raditi, jer su u pitanju finese...
Mada, mislim da nisam u pravu...
xD
Sačuvana
Scarecrow
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6


« Odgovor #3 poslato: Jul 08, 2014, 12:26:45 posle podne »

hahaha xD taj "glavni cilj" je na cekanju bar par meseci :P nisam ni siguran sto sam to napisao uopste xD

Zanima me da li onakva podela grupa misica valja i na koji nacin da vezbam (da li da radim primera radi 10 sklekova pa 10 zgibova pa 10 nez ceka pa u krug opet il da odradim npr 3x10 sklekova pa 3x10zgibova i tako?)
Kao sto sam napisao citao sam milion razlicitih razmisljanja i pojma nemam sta da radim pa reko kako ovde kazu tako cu :P

To su jedina i pitanja ovo sve ostalo je manje vise previse nebitnog teksta al reko da ispisem sta mi sve padne na pamet posto sam vidjao da pitaju osobu koja je otvorila temu neke od tih stvari xD doduse mogao sam u dosta manje teksta sve to ispisati sad kad pogledam al jbg xD

Edit: Zaboravio sam i trcanja to me isto zanima koliko cesto je preporucljivo? planirao sam skoro svaki ako ne i svaki dan zavisi od drugih obaveza. Da li je mozda svaki dan previse ili jednostavno nepotrebno xD
« Poslednja izmena: Jul 08, 2014, 12:37:23 posle podne od strane Scarecrow » Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #2 poslato: Jul 08, 2014, 11:18:50 pre podne »

"Glavni cilj" nekih 20-ak sto kvalitetnijih kilograma. Naravno svestan sam da je za to potrebno dosta vremena, teretana i mnogo bolja ishrana :D

Ne znam šta si hteo da pitaš tačno, ali mislim da si sam sebi odgovorio...
 :)
Sačuvana
Scarecrow
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6


« Odgovor #1 poslato: Jul 08, 2014, 02:26:22 pre podne »

Pozdrav, posle dosta citanja odlucio sam se da postavim neka pitanja na forumu.
Procitao sam gomile tema i tekstova i naisao na preeevise razlicih razmisljanja i pojma nemam koje da poslusam. Sad znam i manje nego pre citanja a tada nisam znao nista xD

Vec duze vreme planiram da pocnem da treniram ali uvek odustanem dal zbog nedostatka para dal zbog nekih drugih razloga il jednostavno gubitka volje, ali evo sada sam odlucio da bez obzira na sve krenem napokon sa nekom vrstom treniranja.
Proteklih nekih nedelju dana sam po kuci radio sta i kada mi padne na pamet tipa sklekovi,cucnjevi i tako to i sve odlazem neko "isplanirano" vezbanje jer stalno procitam nesto sto mi promeni misljenje o necemu i tako stalno citam i odlazem i sad sam se vec smorio pa odlucio da otvorim temu na ovom forumu jer mi deluje dosta aktivan.

Za sada bih trenirao bez odlaska u teretanu.
Tu mi treba vasa pomoc.

Negde vidim neki kazu sa "bodyweight" vezbanjem ne treba raditi misice po grupama nego sve odjednom negde kazu treba po grupama (pa i tu mnogo razlicih misljenja).

Meni nekako mozda najbolje deluje ovako:

DAN 1   grudi + biceps,
DAN 3   noge,
DAN 5   ledja posebno,
DAN 7   ramena + triceps.

Posle svakog treninga dan odmora pa u krug tako :D Pa me zanima vase misljenje o ovakvoj podeli. I ako valja da li posle svakog treninga treba dan odmora ili posle nekog ne mora?

Sto se tice treninga da li da radim primera radi 10 sklekova pa 10 zgibova pa 10 nez ceka pa u krug opet il da odradim npr 3x10 sklekova pa 3x10zgibova i tako?

Neki moj plan je da ujutru oko 7-8 barem dok su velike temperature odem na trcanje skoro svaki dan. Ako zbog niceg drugog onda zbog kondicije koja je kriticna.

Nakon toga trening tipa sklekovi, zgibovi, propadanja, cucnjevi, izdizanja na prste i sve ostalo sto mogu bez odlaska u teretanu ili kupovanja bilo kakvih tegova. Manje tegove cu nekom improvizacijom da zamenim da bih mogao vise vezbi da radim.

Ishrana takodje nije neka trenutno zbog para ali sta je tu je :P

Za dorucak jedem ovsene (sa cokoladnim mlekom :D jbg sve ostale kombinacije su mi nejestive :/) odmah nakon treninga 2 banane ili tako nesto.
Kada dodjem kuci kuvana jaja (planiram da zamenim tunjevinom). Rucak sta skuvaju kuci :P Vecera kuvana jaja. Uz sve sem dorucka povrce i u toku dana voce kada mi padne na pamet :P I jedem hleb uz sve sem uz ovsene :P
Do pre nekih nedelju dana sam jeo vise cokolada nego iko koga poznajem to sam izbacio skroz jedino eto to cokoladno mleko ostalo :P

Svestan sam da tu nema blizu dovoljno proteina ali takva situacija trenutno :P poboljsacu kada god budem mogao sa tunjevinama i belim mesima :D

E da imam 20 godina visina nekih 185cm kilaza bednih 65-69 kako kada ali je tu izmedju vec godinama xD
Metabolizam nenormalno brz ne mogu da se ugojim iako jedem dosta.
Cilj masa koliko je ovakvim nacinom treniranja moguce i jednostavno da se naviknem na neku vrstu treninga dok ne krenem u teretanu.
"Glavni cilj" nekih 20-ak sto kvalitetnijih kilograma. Naravno svestan sam da je za to potrebno dosta vremena, teretana i mnogo bolja ishrana :D

To bi valjda bilo sve sto sam hteo da pitam. Izvinjavam se zbog dugackog teksta i zahvaljujem unapred svakome ko odgovori. :)

Pozdrav
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.084 sekundi sa 18 upita.