TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397350 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 05:27:30 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pozdrav apsolutni sam pocetnik u ovome pa bih teo da se raspitam  (Pročitano 2360 puta)
Nenad Glisovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 412


« Odgovor #7 poslato: Februar 19, 2015, 01:08:40 posle podne »

Ne treba ti gejner,uvek savetujem cist whey pa onda sam dodas dextrosu ujutru i posle treninga sa wheyom...ali kao sto rekosmo najpre nam napisi kako se sada hranis da bi krenuli od osnovnog?

Pa jos nisam se upustio u to nego planiram pa ako vam nije problem da mi napisete preporuku kako da izvedem zeljan efekat. Hvala unaped
« Poslednja izmena: Februar 19, 2015, 02:03:57 posle podne od strane nemanja54 » Sačuvana
Nenad Glisovic
Nenad Glisovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 412


« Odgovor #6 poslato: Februar 19, 2015, 01:04:04 posle podne »

Slazem se da ne treba juriti odma suplementaciju vec se prvo uhodati sto se tice ishrane i treninga a kasnije naravno postepeno ubacivati whey,creatin i ostalo..
Sačuvana
Nenad Glisovic
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4423


« Odgovor #5 poslato: Februar 19, 2015, 08:12:40 pre podne »

Na prvom mestu ishrana, pre bilo kog dodatka ishrani. Drugo, da počneš da treniraš sa tegovima, uvek pre u teretani nego kod kuće (neće te niko ometati, veća količina tegova/sprava itd...), kvalitetan odmor, pa tek onda suplementacija. Mada mislim, iz iskustva, da 90% vežbača može da unese potreban broj kalorija iz čvrste hrane.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #4 poslato: Februar 19, 2015, 01:18:24 pre podne »

Šta imaš kući od sprava i kada planiraš da počneš sa treningom u teretani, za dobijanje mišićne mase potreban je dobar i ozbiljan trening ?


Pa ono imam osnovne neke stvari (tegovi, sipka za zgibove i to )
« Poslednja izmena: Februar 19, 2015, 02:07:19 posle podne od strane nemanja54 » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Februar 19, 2015, 01:00:46 pre podne »

Imam oko 55kg i visok sam 180 cm (15 godina), i zanima me na koji nacin da nabacim masu(znam da ne moze odma da bude misicna) samo mi je bitno da je nabacim u prevodu da se ugojim. Znam da mi treba gainer. Pa ako neko iskusan moze tacno da mi napise sta treba da radim. Hvala na razumevanju

Dobrodošao na forum mladi čoveče...

Manje zabluda, više čitanja...tebi ne treba masno tkivo i "klasičan tov"( gojenje kako ti kažeš), jer je to put u pogrešnom smeru...put započinjanja loših životnih navika, koji su faktor rizika za mnoge bolesti...da, mlad si( misliš, daleko sam ja od svake bolesti), ali sa vremenom se te loše životne navike( u ishrani) ustale i eto problema u kasnijoj životnoj dobi..."pitaće te starost, gde ti je bila mladost"...možda u "gojenju"?

Da li se baviš nekim sportom? Trening sa opterećenjem( teretana)? Koliko dugo?

Gejner bi trebalo da bude "kalorijski dodatak osnovi", tj. kvalitetnoj ishrani...ako ishrana nije kvalitetna, raznovrsna i izbalansirana gejner neće doneti željeni napredak...već će biti samo uzaludno "rasipanje novca"...

Osnovu zdravog napretka čine kvalitetna ishrana i trening...

Tvoje telo raste i razvija se "punom parom"( prednost mladosti koju treba iskoristiti)...pruži mu dovoljno hranljivih materija kroz ishranu pre svega...a sa suplementacijom ne žuri...

Preporuke za čitanje...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolji-prijatelji-miine-mase-uljeni-hidrati.html


Nisam jos odlucio sta i kako samo mi je to u planu zato sam se javio vama da mi pomognete sa preporukama oko : ishrane,treninga, suplementacije i ostalih stvari. Hvala na ukazanom vremenom



« Poslednja izmena: Februar 19, 2015, 02:05:56 posle podne od strane nemanja54 » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #2 poslato: Februar 18, 2015, 07:57:48 posle podne »

Pozdrav i dobrodošao na forum :)

Pre razmišljanja o gejneru trebaš srediti ishrani i trening.
Da li treniraš i kako se hraniš ?



Pa sad sam se uozbilio malo sa ishranom poceo sam vise puta na dan da jedem i da povecavam unos proteina, a ne treniram nego planiram da krenem u terettanu a i kuci imam neke sprave :)
« Poslednja izmena: Februar 18, 2015, 08:01:53 posle podne od strane nemanja54 » Sačuvana
nemanja54
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #1 poslato: Februar 18, 2015, 07:45:13 posle podne »

Imam oko 55kg i visok sam 180 cm (15 godina), i zanima me na koji nacin da nabacim masu(znam da ne moze odma da bude misicna) samo mi je bitno da je nabacim u prevodu da se ugojim. Znam da mi treba gainer. Pa ako neko iskusan moze tacno da mi napise sta treba da radim. Hvala na razumevanju
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 18 upita.