TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397356 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 07:18:44 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Jos jedan pocetnik! :-)  (Pročitano 23330 puta)
Electrixxx
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25


« Odgovor #119 poslato: Februar 27, 2015, 07:43:52 posle podne »

Ok, to je istezanje sad pre same vezbe, ali mislio sam neko istezanje koje bi radio u toku ovog "upaljenog" stanja. Sto je najgore ne znam ni sta mi se desio, da li sam povredio misic, ili ukljestio zivac. Ne volim kad me nesto boli a ne znam zbog cega, i kako da lecim :)
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2203


« Odgovor #118 poslato: Februar 27, 2015, 06:33:24 posle podne »

Nisam siguran da li je ovo pravo mesto da pitam ovo ali....

Treba mi savet u vezi povrede ledja. Desilo mi se pre mesec dana da u toku mrtvog dizanja pocnem da osetim kao neki bol u dnu ali tek kada spustim teg na nosace ili zemlju... Drzao me je neko vreme pa je proslo. I opet mi se to desilo juce, samo sto me je ovaj put bas preseklo. Iskreno priznajem da sam dizao mozda malo vecu tezinu nego sto sam smeo i pre nego sto je moja kicma bila spremna za nju. Interesuje me da li se desavalo ovo nekom ranije, i kako tretirati ovu povredu da bi sto pre prosla da bi mogao da se vratim treninzima?
zagrej donja leĂ°a pre mrtvog. Hiperekstenzija, nabačaj, trzaj, lajt rumunsko... Namaži pre treninga donji deo leĂ°a-deo koji je problematičan Biofreeze gelom kako bi se prokrvio-ugrejao.
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #117 poslato: Februar 27, 2015, 06:14:17 posle podne »

Meni pomaže istezanje zadnje lože i gluteusa, jer su mi ti mišići u spazmu i zbog toga me bole leĂ°a :)
Sačuvana
Electrixxx
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25


« Odgovor #116 poslato: Februar 27, 2015, 06:09:13 posle podne »

Hvala na odgovorima. Jel mozete da preporucite neku posebno dobru tehniku istezanja ledja?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #115 poslato: Februar 27, 2015, 06:05:46 posle podne »

Ja sam se tako povredio pre 3 meseca i još me drži povreda ali mi pomaže istezanje :)
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2229


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #114 poslato: Februar 27, 2015, 05:02:17 posle podne »

Meni se desilo jedno 5-6 dok sam ucio tehniku i jacao misice. Nisam radio mrtvo i ako cucanj (ako me boli kicma dok ga radim iskljucivo). Izbegavaj vezbe kod kojih te bole ledja i treniraj normalno. Na kraju svakog treninga radi bar 20 min vezbe za ispravljanje ledja a onda i istezanje. U offday-ju mozes vezbe za ispravljanje ledja 30min. Kada sedis na stolici van teretane, obavezno drzi ledja pravo uz naslon. Vrat sve vreme pravo u produzetku kicme. U pocetku me je drzalo i do 3 nedelje, a kasnije kada sam poceo da radim ovaj ''program'' kada mi se zeznu ledja prodje me za 5-7 dana...
« Poslednja izmena: Februar 27, 2015, 05:14:21 posle podne od strane Pecha » Sačuvana
Panta rei, panta res.
Electrixxx
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25


« Odgovor #113 poslato: Februar 27, 2015, 04:57:20 posle podne »

Nisam siguran da li je ovo pravo mesto da pitam ovo ali....

Treba mi savet u vezi povrede ledja. Desilo mi se pre mesec dana da u toku mrtvog dizanja pocnem da osetim kao neki bol u dnu ali tek kada spustim teg na nosace ili zemlju... Drzao me je neko vreme pa je proslo. I opet mi se to desilo juce, samo sto me je ovaj put bas preseklo. Iskreno priznajem da sam dizao mozda malo vecu tezinu nego sto sam smeo i pre nego sto je moja kicma bila spremna za nju. Interesuje me da li se desavalo ovo nekom ranije, i kako tretirati ovu povredu da bi sto pre prosla da bi mogao da se vratim treninzima?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #112 poslato: Januar 27, 2015, 01:25:03 pre podne »

Ja sam od onih koji kad popiju drugu kafu pocnu ruke da mu se tresu :D

@Slavisa koja je preporuka ako nisam u situaciji da spremam obrok, pa da sacekam sat vremena pa onda trening? Da treniram na prazan stomak sa samo vitaminima i vodom? U ovom slucaju i kofein?

Sto se tice sna, gledam da imam kvalitetnih 8 sati pre treninga, ali desi se takodje naravno da nekad imam "iskidan" san, budim se u toku noci pa se i ne naspavam.

NEMA TRENINGA NA PRAZAN STOMAK...osim ukoliko se ne radi o "solo" kardio treningu...

Možeš prethodno veče pripremiti pogodan obrok, skuvaš jaja, npr. 100 gr ovsenih pahuljica sa vodom, 7-10 belanaca( primer, ne mora se doslovno shvatiti)...lako i jednostavno! Ili možeš da posegneš za nekom blendom proteina...100 gr ovsenih, 1-2 merice Power Proteina( whey koncentrat, kazein,beef izolat) , plus vitaminsko-mineralni suplementi...

Rešenja uvek ima! Samo treba ići zakonima logike i dobro se organizovati...i bez izgovora..."snaga na usta ulazi"!

« Poslednja izmena: Januar 27, 2015, 04:51:04 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #111 poslato: Januar 26, 2015, 09:25:08 posle podne »

Najveća mana je to što nemaš obrok pre treninga, trebao bi nekako da rešiš taj problem :)
Sačuvana
Electrixxx
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25


« Odgovor #110 poslato: Januar 26, 2015, 09:18:48 posle podne »

Zato sto hocu da odem sto pre u teretanu jer ako stignem pre 10, sam sam i lakse mi je tako da treniram dok je prazna teretana. A ne mogu da legnem pre 12, sto znaci da bi se naspavao moram odspavati 8 sati, i kad ustanem u 8, treba mi bar pola sata dok ne pocnem sa treningom.

Na stranu sve sto sam rekao, prija mi tako, da mi trening bude ujutru cim se probudim, no to ima svojih mana ocigledno koje sam se nadao da mogu nekako da premostim nekim snack-om i kofeinom :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #109 poslato: Januar 26, 2015, 06:59:17 posle podne »

Ja nisam za to da treniraš na prazan stomak. Zar ne možeš da pomeriš trening i zašto ne bi jeo čim se probudiš ?
Ako ne možeš da spremaš jedi ovsene ili nešto drugo što se na brzinu primremi ili ne zahteva pripremu :)
Sačuvana
Electrixxx
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25


« Odgovor #108 poslato: Januar 26, 2015, 06:53:45 posle podne »

Ja sam od onih koji kad popiju drugu kafu pocnu ruke da mu se tresu :D

@Slavisa koja je preporuka ako nisam u situaciji da spremam obrok, pa da sacekam sat vremena pa onda trening? Da treniram na prazan stomak sa samo vitaminima i vodom? U ovom slucaju i kofein?

Sto se tice sna, gledam da imam kvalitetnih 8 sati pre treninga, ali desi se takodje naravno da nekad imam "iskidan" san, budim se u toku noci pa se i ne naspavam.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #107 poslato: Januar 26, 2015, 04:26:19 posle podne »

Onda imaš sreće, ja jedva osetim tih 400mg ali ne želim da idem preko toga :)
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2203


« Odgovor #106 poslato: Januar 26, 2015, 02:17:43 posle podne »

Hvala Slavisa, poslusacu savet naravno.

Ako moze i savet u vezi kofeina. Dan mi pocinje tako sto ustanem oko 7.30, i oko 8.30 sam vec na treningu, pre toga popijem daily formula vitamin, bananu/jabuku i popijem crni caj. Ali desava mi se ponekad da jednostavno nemam snage ni energije da odradim trening tako da sam zadovoljan. Interesuje me vas savet da li bi unos malo "jace" doze kofeina pre treninga pomoglo u ovoj situaciji?
200mg kofeina je cool. Ja ponekad presečem sa 1 powerforceom (80mg caff, 600mg taurin) i 200mg guarane, to me dosta lepo lansira  ::) mada, ja sam dosta senzitivan na kofein i psihostimulanse. Ima ljudi koji na 400mg kofeina zevaju...
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #105 poslato: Januar 26, 2015, 01:20:47 posle podne »

Ja mislim da će ti kofein pomoći, mada i meni je bio problem da treniram tako rano. Nekako mi se telo nije skroz "probudilo" i uvek sam trenirao sa manje snage nego kad treniram na primer oko 6h popodne :)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.15 sekundi sa 18 upita.