TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396740 Teme od strane 25015 Članovi Poslednji član: girevik93

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 02, 2024, 12:31:41 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Twinlab Whey Fuel uz vežbanje???  (Pročitano 3248 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9518


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #14 poslato: April 21, 2015, 12:46:39 posle podne »

Unapred skrecem paznju da nijedna od nasih sugestija, primedbi nije zlonamerna i sa namerom da te ismejemo ili potcenimo tvoj trud...ali...

Cini mi se da bi trebalo da se itekako ozbiljno pozabavis ishranom...uzalud je da ti mi prosto odgovaramo na pitanja tipa - da li je ovo ili ono od suplemenata dobro pre i/ili posle treninga, a da pri tom zapostavis DOBRO FORMULISANU ISHRANU i TRENING...ne ocekuj da ce ti suplementi, ma kako kvalitetni bili biti "zakrpa" u propustima koji se ticu ishrane ili treninga!

Okani se vocnih uzina...dakle, po koja vocka je svakako ok izmedju obroka, ali to ne racunaj kao uzinu,tj. manji obrok...

Jezgraste plodove kao izvore zdravih masti uvek vezuj da izvorima proteina visoke bioloske vrednosti...npr. ella sir + kikiriki...belanca...

Uvek nesto kvalitetne hrane mozes poneti sa sobom u adekvatnoj ambalazi...kuvana jaja( akcenat na belanca),pirincane galete, jezgraste plodove( orasi, kikiriki, badem...)...ili sendvic sa hlebom od integralnog brasna( lepinje od integralnog brasna), plus malo kvalitetnog mesa - pilece belo, ella sir...nacina uvek ima, samo treba imate volje i dobro se organizovati oko pripreme hrane...npr. hranu spremis prethodno vece...

Potrudi se da u svakom obroku imas 30-50 gr proteina...cini mi se da ti pogotovu u prvom obroku, dorucku, fale proteini...

Poredjenja radi...

Bazične smernice oko sadržaja proteina u nekim namirnicama:
100 g mesa (piletina,ćuretina, riba...) ima oko 20 g proteina...
1 belance ima oko 3,5 g proteina...
1 celo jaje ima 7,7 grama proteina i 7 grama masti...
100 g sira(preporuka je uzimati mladi sir, ella sir ili meggle sa 0% mlečne masti) ima oko 12 g proteina...

Dakle, poradi na tome...

Uz ovsene mozes dodati i mericu proteina, malo mleka, izblendaj, dodaj uz to saku kikirikija i eto prvog obroka koji mozes spremiti za 10 min ili manje...  ;)

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

Obavezno procitaj i vrati se na vec date preporuke sa pocetka ove teme...bez ignorisanja i lenjosti...od tvoje posvecenosti celoj ovoj prici zavisi tvoj uspeh...dakle, primeni - REZULTATE GARANTUJEM!
Sačuvana
donsveto
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #13 poslato: April 21, 2015, 07:33:05 pre podne »

Pozdrav, skorije sam počeo da vežbam da bih skinuo praznične kilograme  ;D i svakoga dana oko sat vremena radim trenig koji je kombinacija kardio sa vežbama snage (tipa trbušnjaci, sklekovi itd.). Zanima me da li je dobar Twinlab Whey fuel proteinski suplement i da li će pomoći pri skidanju kilograma ako ga uzimam posle treninga? Da li se uzima isključivo posle treninga ili može biti i zamena za obrok? Hvala.
Pitanje od milion $... šta jedeš?
Pa jedem prema tempu koji mi diktira posao, npr. ujutru oko 7 pojedem npr. jedan dan sam pojeo dva jaja, pa jedan dan ovsene pahuljice sa kiselim mlekom, zatim tunjevinu bez ulja sa salatom, pa jedno celo jaje plus dva belanca itd. Pokušavam da bude raznovrsnije koliko mogu. Za ručak obično kuvano povrće sa belim mesom ili ribom, ponekad i tuna bez ulja, uz neku salatu. Za večeru salatu neku sa onim Ella sirom neutralnim, nekad tunu ili drugu ribu. E sad zbog posla izmeĂ°u doručka i ručka moram da rasporedim dve užine, prva je oko 10 sati, druga oko 13 satii, a ručak oko pola 4, jer tada stignem kući sa posla. Za užine obično pojedem jabuku ili narandžu, ili šaku koštunjavog voća tipa badem i sl. Sad ako možeš da mi kažeš da li negde grešim ili ne i šta bih mogao najbolje za te užine da jedem? Inače vežbam sada min. 5 puta nedeljno
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #12 poslato: April 21, 2015, 07:18:28 pre podne »

Pozdrav, skorije sam počeo da vežbam da bih skinuo praznične kilograme  ;D i svakoga dana oko sat vremena radim trenig koji je kombinacija kardio sa vežbama snage (tipa trbušnjaci, sklekovi itd.). Zanima me da li je dobar Twinlab Whey fuel proteinski suplement i da li će pomoći pri skidanju kilograma ako ga uzimam posle treninga? Da li se uzima isključivo posle treninga ili može biti i zamena za obrok? Hvala.
Pitanje od milion $... šta jedeš?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9518


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #11 poslato: April 17, 2015, 10:30:04 posle podne »

Sve je to lepo i sagorevač i protein...ali ako treninzi i ishrana nisu na zavidnom nivou, kao i istrajnost u postizanju i "odražavanju zacrtane forme"...uzalud je sve...

Dakle, da bi taj karnitin delovao, potrebno je pokrenuti metabolizam treningom i modifikacijama ishrane...nadam se da je naš forumaš svetan toga...

Moja preporuka bi bila, da ako nema kontraindikacija( preosteljivost na efekte istog), doda i kofein u kombinaciju sa karnitinom( npr. 200 mg pre treninga)...mada i doziranje karnitina mora da bude na zavidnom nivou...ispod 3000 mg karnitina, bih rekao da neće dati željeni učinak...
« Poslednja izmena: April 17, 2015, 10:37:19 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #10 poslato: April 17, 2015, 03:27:18 posle podne »

Svaki od njih ima svoju namenu i tajming, tako da ne škodi ništa. I prošle godine si tako uzimao sagorevač, a ove si samo dodao i whey. :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #9 poslato: April 17, 2015, 12:47:19 posle podne »

Pa, možeš ga opet uzeti sada. Kad malo uĂ°eš u formu i možda kreneš u teretanu, razmisli o prelasku na neki jači sagorevač, sa stimulansima. Možeš da uzimaš dva puta po jednu dozu dnevno.

Naravno, sve ovo ima logike ukoliko poslušaš one prošlogodišnje i ove današnje savete u vezi sa ishranom. :)
Ok, a jel ništa ne škodi da uzmem sagorevač pred trening, a posle Whey protein? Za oporavak

ne, to je odlična kombinacija i tako i treba :)
Sačuvana
donsveto
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #8 poslato: April 17, 2015, 12:44:07 posle podne »

Pa, možeš ga opet uzeti sada. Kad malo uĂ°eš u formu i možda kreneš u teretanu, razmisli o prelasku na neki jači sagorevač, sa stimulansima. Možeš da uzimaš dva puta po jednu dozu dnevno.

Naravno, sve ovo ima logike ukoliko poslušaš one prošlogodišnje i ove današnje savete u vezi sa ishranom. :)
Ok, a jel ništa ne škodi da uzmem sagorevač pred trening, a posle Whey protein? Za oporavak
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #7 poslato: April 17, 2015, 12:36:33 posle podne »

Pa, možeš ga opet uzeti sada. Kad malo uĂ°eš u formu i možda kreneš u teretanu, razmisli o prelasku na neki jači sagorevač, sa stimulansima. Možeš da uzimaš dva puta po jednu dozu dnevno.

Naravno, sve ovo ima logike ukoliko poslušaš one prošlogodišnje i ove današnje savete u vezi sa ishranom. :)
Sačuvana
donsveto
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #6 poslato: April 17, 2015, 11:36:24 pre podne »

Ok, to jeste pozitivno. :) Kako si bio zadovoljan ovim l-karnitinom i kako si ga dozirao (ako se sećaš)?
Pa dobar je bio, imao sam fine rezultate, za 3 meseca vežbanja izgubio sam 10 tak kg i dosta cm, uz vežbe 3 puta nedeljno. Sada sam rešio da treniram bar 5 puta nedeljno. A dozirao sam pola sata pred trening pun čepić onaj od boce
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #5 poslato: April 17, 2015, 11:28:20 pre podne »

Ok, to jeste pozitivno. :) Kako si bio zadovoljan ovim l-karnitinom i kako si ga dozirao (ako se sećaš)?
Sačuvana
donsveto
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #4 poslato: April 17, 2015, 11:24:33 pre podne »

donsveto, opet si zabušavao i pauzirao sa treninzima, a? :) Prošle godine u ovo doba isto si muku mučio, kako vidim po postovima na forumu. Gledaj da istraješ i budeš što konstantniji sa ishranom i treninzima. Onda sve ide lakše nego kada se zapustiš pa počinješ priču iznova.

Prošle godine si koristio i tečni L-carnitine, sada nemaš ništa od sagorevača?
hehe, jesam. Doduše nisam povratio svu kilažu koju sam imao ranije, što je bar malo pozitivno. Nemam sada ništa, da li bi bilo dobro i da se to iskombinuje sa ovim proteinskim suplementom? I koji?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #3 poslato: April 17, 2015, 11:19:50 pre podne »

donsveto, opet si zabušavao i pauzirao sa treninzima, a? :) Prošle godine u ovo doba isto si muku mučio, kako vidim po postovima na forumu. Gledaj da istraješ i budeš što konstantniji sa ishranom i treninzima. Onda sve ide lakše nego kada se zapustiš pa počinješ priču iznova.

Prošle godine si koristio i tečni L-carnitine, sada nemaš ništa od sagorevača?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9518


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: April 17, 2015, 10:29:52 pre podne »

Pozdrav, skorije sam počeo da vežbam da bih skinuo praznične kilograme  ;D i svakoga dana oko sat vremena radim trenig koji je kombinacija kardio sa vežbama snage (tipa trbušnjaci, sklekovi itd.). Zanima me da li je dobar Twinlab Whey fuel proteinski suplement i da li će pomoći pri skidanju kilograma ako ga uzimam posle treninga? Da li se uzima isključivo posle treninga ili može biti i zamena za obrok? Hvala.

Proteinski suplementi su svakako dobrodosli kao podrska bilo u fazi rada na povecanju misicne mase ili skidanju masnih naslaga...

Proteini su kao sto i sam znas makronutrijenti, bitan sastojak nase ishrane i izvor amino kiselina neophodnih za oporavak, izgradnju, i zastitu misicnog tkiva od razgradnje( katabolizam) kao posledicu trenaznog procesa( pogotovu u slucaju smanjenog ugljeno-hidratnog unosa tokom faze skidanja masnih naslaga)...

Dakle,  proteini ulaze u sastav svih mišića, kostiju, kože, unutrašnjih organa i dr., regulišu aktivnost ćelija, kao i brzinu svih biohemijskih reakcija, imaju i zaštitnu i transportnu ulogu, ali, svakako, ono što je nama najbitnije, je njihova gradivna uloga. Zbog svega pomenutog, neophodno je obezbediti organizmu dovoljnu količinu proteina. Za naše telo su značajne 23 amino kiseline. Od njih telo može proizvesti 15 tzv. neesencijalnih, a preostalih 8 - koje nazivamo esencijalnim - telo mora uneti putem hrane.

Nisu direktan "fat burner"...

Ono na sta bi u ovoj fazi trebalo da stavis akcenat su KOREKCIJA ISHRANE, KARDIO TRENING I TRENING SA OPTERECENJEM( trening hipertrofije koji je tu da bi u fazi smanjenog unosa kalorija potpomogao ocuvanja misicne mase, udruzen sa viskoproteinskim unosom)...

Osnovni set preporuka...

- Bazični kalorijski deficit ( oko 500-1000 kCal u odnosu na TDEE)

- Konzumacija manjih, a češćih obroka( specifično dinamičko dejstvo hrane)

- Ograničiti unos zasićenih masti i prostih šećera

- Fokusirati se na unos kvalitetnih proteina i ugljenih hidrata sa niskim glikemičkim indeksom( izvori složenih hidrata) u odnosu "oko" 1:1( nekada i "malo" više u korist hidrata)...

- Dovoljna hidriranost

- Kardio trening - niskog intenziteta oko 65% od maksimalnog pulsa u trajanju oko 45-60 min, a druga opcija je visokointervalni kardio trening( preporuka za iskusnije vežbače, "utreniranost na nivou") u trajanju do 20 min, gde se smenjuju intervali u trajanju do 3 min - tj. interval sa do 90% od maksimalnog pulsa i interval sa 65% od maksimalnog pulsa( do 3 min) - na taj način poboljšaće se ne samo "kondicija", već i 24h nakon toga doći će do "produžene" oksidacije masti( usled kiseoničnog duga koji nastaje kao posledica intervalnog treninga)...3-6 puta nedeljno...u zavisnosti od "željenog deficita"...

- Trening sa opterećenjem bar 3 puta nedeljno, osnovne vežbe, "split sistem"( jedna manja i jedna veća partija)...trajanje oko 60 min - akcenat na visok intenzitet i "kraći obim"...( raditi sa tezinom kojoj ces u seriji odraditi 6-12 ponavljanja,tj.70-80% od 1MR...za svaku misicnu partiju radi po 3-4 vezbe, u svakoj vezbi 4-6 serija, sa pauzama ne duzim od 60 sekundi)

Po pitanju kalorijskog deficita, detaljnije...

"Za skidanje stomaka"( definiciju) ti je potrebno pravilo "kalorijskog deficita"...dakle, "bazično" 500 kCal( može se postepno podizati najviše do 1000 kCal) u odnosu na tvoj TDEE( ukupna dnevna potrošnja energije u skladu sa nivoom fizičke aktivnosti), elem , deficit praviš pola/pola, pola na račun ishrane( dominantno smanjenje unosa ugljenih hidrata - 250 kCal) i pola na račun treninga( kardio trening niskog intenziteta)...

Logika je da 1 kg masnog tkiva imao oko 7000 kCal, ako si u deficitu od 500 kCal(u odnosu na tvoj TDEE) 1 nedelju( 7 dana), to mu doĂ°e 3500 kCal, tj. oko pola kg sala...

Po pitanju ishrane preporuka za obavezno detaljno citanje... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

P.S. izabrani suplement ima moje pohvale...

Mozes ga uzimati posle treninga sa prostim hidratima( izvorima dekstroze, prah 15-30 gr ili 1 banana srednje velicine ili 30-50gr suvog grozdja)...

Mani se zamena za obrok, vec jedi...a proteinski suplementi ne mogu zameniti kvalitetnu, raznovrsnu i izbalansiranu ishranu, vec su samo dodatak od 40-60 gr proteina na osnovni unos iz ishrane...dakle, dominacija ishrane...

Evo alternative za obrok - ovsene pahuljice( 50-100gr), merica proteina, malo mleka, izblendaj, dodaj malo zdravih masti( kikiriki , 30 gr) i eto koliko-toliko zamene za obrok...ali na sejkovima se ne zivi...unos proteina baziraj na ishrani...a dodaci ishrani su samo dodaci istoj,a ne njena verna zamena...

I da, kreni u teretanu...za ozbiljne rezultate potreban je i ozbiljan pristup trenaznom procesu...



« Poslednja izmena: April 17, 2015, 10:41:57 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
donsveto
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #1 poslato: April 17, 2015, 09:18:17 pre podne »

Pozdrav, skorije sam počeo da vežbam da bih skinuo praznične kilograme  ;D i svakoga dana oko sat vremena radim trenig koji je kombinacija kardio sa vežbama snage (tipa trbušnjaci, sklekovi itd.). Zanima me da li je dobar Twinlab Whey fuel proteinski suplement i da li će pomoći pri skidanju kilograma ako ga uzimam posle treninga? Da li se uzima isključivo posle treninga ili može biti i zamena za obrok? Hvala.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.155 sekundi sa 18 upita.