TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397192 Teme od strane 25046 Članovi Poslednji član: JulietMess

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 28, 2024, 07:12:19 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Molim vas savet u vezi izbora proteina  (Pročitano 3210 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #12 poslato: Maj 05, 2015, 02:18:28 posle podne »

Sto se prodaje cist sojin protein ako je soja stetna?

Koriste je uglavnom vegetarijanci koji ne unose bilo kakav oblik životinjskog proteina a takoĂ°e je dobra zamena u vreme posta - tada je najtraženiji sojin protein.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #11 poslato: Maj 01, 2015, 01:22:06 pre podne »

He, he...soja vas sigurno neće ubiti...ali joj je zasigurno "odzvonilo"...DETALJNO PROČITATI... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/soji-je-odzvonilo.html

Moju preporuku imaju fermentisani proizvodi od soje - tempeh , japanska miso pasta...Konzumacija fermentisanih „sojinih proizvoda” od organski proizvedene soje, može sve negativnosti redovne upotrebe minimalizovati, ali treba biti oprezan i ne preterivati...po autorki knjige, “Sve  o soji”, Kajli Daniel, dozvoljena( benigna)dnevna doza soje je 36 gr, tako ćemo uz minimumum neželjenih efekata uživati u svim prednostima soje...

Kao i uvek, "razlika izmeĂ°u leka i otrova je doza"... ;)

I samo još ovo, pomenuti soja lecitin( najrasprostranjeniji emulgator u prehrambenoj industriji) smatraju bitnim i u tretmanu Alcahjmerove bolesti( pozitivan uticaj na sintezu acetil-holina, neurotransmitera, čiji se pad u pojednim regijama mozga smatra odgovornim za neke od simptoma Alchajmerove bolesti)...

Preporuka za suplement... http://www.pansport.rs/Biljni-ekstrakti/SN154-Lecithin.html
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2229


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #10 poslato: April 30, 2015, 07:51:05 posle podne »

Ok izvini :), sto se prodaje cist sojin protein ako k. ne valja?

Nije nigde pisalo stetno vec polemisu da li sme da se popije protein cak i ako ima tragove soje hahaha boze me sacuvaj. :)
Iskreno, ja mislim da bi se budalama uzele pare. :) Pazi velikim kompanijama su bitne samo pare i nista vise, ako ce ljudi kupovati anhidrovani govedji izmet kao izvor nzm cega, oni ce i to napraviti i prodavati...
Stvarno ne znam nikoga ko je napredovao u smislu misicne mase na biljnim proteinima, nebitno da li je soja, grasaka, pirinac... Ovo vazi i za ishranu bez zivotinjski P. Ali moze snaga da raste definitivno i sa minimalno zivotinjskih proteina.
Ovo govorim iz onoga sto sam video, sto se stvarno dogadja i sto je realno. A nagledao sam se svega. :)

vec polemisu da li sme da se popije protein cak i ako ima tragove soje hahaha boze me sacuvaj. :)
Ljudi mnogo tripuju, mislim da se tu razumemo. :)
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 638


« Odgovor #9 poslato: April 30, 2015, 07:40:53 posle podne »

Ok izvini :), sto se prodaje cist sojin protein ako k. ne valja?

Nije nigde pisalo stetno vec polemisu da li sme da se popije protein cak i ako ima tragove soje hahaha boze me sacuvaj. :)
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2229


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #8 poslato: April 30, 2015, 07:32:34 posle podne »

Sto se prodaje cist sojin protein ako je soja stetna?
Ko je i gde napisao da je soja STETNA ? Rekli su da k ne valja, ne da je stetna...
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 638


« Odgovor #7 poslato: April 30, 2015, 07:07:23 posle podne »

Sto se prodaje cist sojin protein ako je soja stetna?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: April 30, 2015, 03:53:02 posle podne »

upravo sam to htela da pitam, da li misliš da ne sadrži soju kao jedan od sastojaka ili da je ne sadrži ni u tragovima? Pošto većina preparata može da sadrži tragove, baš kao što je Slaviša rekao.  Ali to je zaista zanemarljivo i ne treba toga da se bojiš.

U pansportovoj ponudi možeš sve osim Soy pro (protein koji je čist sojin protein) i Pro mix koji sadrži soju kao jedan od sastojaka.

Za ostale nemaš brige :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: April 30, 2015, 10:19:44 pre podne »

Da li neko zna neki protein koji uopste ne sadrzu soju u bilo kakvim oblicima ? Jako mi je bitno i tripozan sam sto se tice toga tako da ako znate napisite mi .
Just read the label.
Jedino ne znam da li se navodi ako se koristi kao emulgator. To je neko pominjao ovih dana. Soja, strašna soja...

Soja lecitin( emulgator )...jedino sto je vredno iz soje( pored nekih flavonoida)...  ;D i da, uvek se navodi...lecitin se ni iz daleka ne moze etiketirati kao "skodljiva stvar"...

Inace...Lecitini su grupa masti, fosfo-lipidi koje se sastoje iz fosforne kiselina, holina, masnih kiselina, glicerola, triglicerida. Koristi se i u slučajevima "masne jetre". Zbog uticaja na metabolizam masti koristan je kod ljudi koji imaju problema sa povišenim holesterolom i trigliceridima, kao i u slučajevima gojaznosti i zloupotrebe alkohola...dakle, prijatelj nase jetre i zdravog srca  ;)

A ako se spustimo ne celijski nivo...Lecithin održava strukturu ćelijske membrane i povećava njenu poroznost tj. obezbeĂ°uje bolji protok materija kroz nju...





Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4423


« Odgovor #4 poslato: April 30, 2015, 06:20:58 pre podne »

Da li neko zna neki protein koji uopste ne sadrzu soju u bilo kakvim oblicima ? Jako mi je bitno i tripozan sam sto se tice toga tako da ako znate napisite mi .
Just read the label.
Jedino ne znam da li se navodi ako se koristi kao emulgator. To je neko pominjao ovih dana. Soja, strašna soja...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: April 29, 2015, 10:41:31 posle podne »

Da li neko zna neki protein koji uopste ne sadrzu soju u bilo kakvim oblicima ? Jako mi je bitno i tripozan sam sto se tice toga tako da ako znate napisite mi .

Kako ćeš biti siguran da protein koji kupuješ nema soje? ...uvek se opredeliš za renomiranog proizvoĂ°ača suplemenata, dobro pogledaš sastav...svaki iole odgovoran proizvoĂ°ač jasno istakne ima li soja proteina( izolat) u nekom suplementu, tj. proteinskoj mešavini...

E sad ako očekuješ da ti nabrajamo proteine koji su "soy free", to je ipak "sizifov posao"...

Dakle, ok je protein surutke - whey( koncentrat, izolat, hidrolizat), koji može biti u "solo" varijanti(naravno, tu su i mixevi varijanti whey proteina, npr. izolata i koncentrata whey i sl.), ili imaš dodatke - mlečnog proteina - kazeina( micelarni kazein, Ca-kazeinat),  albumina jaja, goveĂ°i protein( izolat, tj., hidrolizat)...( u proteinskim mešavinama)

Naravno, moraš biti svestan i činjenice da neki od proteinskih suplemenata mogu imati tragove soje, kikirikija, mleka...što je potpuno "bezopasno"...jer se radi o tragovima istih ( minimalne količine), to je obično neizbežna "kontaminacija" koja nastaje u postrojenjima za proizvodnju proteinskih suplemenata...

Dakle, logično i bez nepotrebne panike!
« Poslednja izmena: April 29, 2015, 10:44:40 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2229


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #2 poslato: April 29, 2015, 08:48:42 posle podne »

Da li neko zna neki protein koji uopste ne sadrzu soju u bilo kakvim oblicima ? Jako mi je bitno i tripozan sam sto se tice toga tako da ako znate napisite mi .
100% whey.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
pocetnik619
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 186

« Odgovor #1 poslato: April 29, 2015, 07:19:51 posle podne »

Da li neko zna neki protein koji uopste ne sadrzu soju u bilo kakvim oblicima ? Jako mi je bitno i tripozan sam sto se tice toga tako da ako znate napisite mi .
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.103 sekundi sa 19 upita.