TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395963 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: dejanpetrovic99

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 04, 2024, 03:49:45 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Sta dalje ?  (Pročitano 2761 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16842


« Odgovor #12 poslato: Jun 09, 2015, 11:13:46 posle podne »

I meni ne izgledaju toliko loše, možda je samo slikano iz lošeg ugla. Vidi se da su malo tanje ali da je to mišić.
Sačuvana
nelesavic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #11 poslato: Jun 09, 2015, 11:12:06 posle podne »

noge nisu lose, moglo bi i bolje..ali generalno ima tanje noge..radim i na njima
trening se najvise sastoji u cucnjevima sa opterecenjem i iskoraku sa opterecenjima
Slavisa, poslao sam ti poruku na mail-u ao mozes odgovori, hvala unapred
Hvala jos jednom na podršci!!!
« Poslednja izmena: Jun 09, 2015, 11:13:54 posle podne od strane nelesavic » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9518


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #10 poslato: Jun 09, 2015, 11:09:06 posle podne »

Za sve što ti treba, tu smo...

Moram primetiti jednu stvar u kojoj se slažem sa "katlerom"...noge...

kako ti izgledaju treninzi za noge?
Sačuvana
nelesavic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #9 poslato: Jun 09, 2015, 10:56:21 posle podne »

Da li se to može reći da su naši saveti urodili plodom?

Bravo!
Naravno, citanje foruma,posebno tvoji o ishrani tekstovi Slavisa i pomoc tenera iz teretane
Hvala
« Poslednja izmena: Jun 09, 2015, 10:58:26 posle podne od strane nelesavic » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9518


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Jun 09, 2015, 10:54:08 posle podne »

Da li se to može reći da su naši saveti urodili plodom?

Bravo!
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16842


« Odgovor #7 poslato: Jun 09, 2015, 10:14:45 posle podne »

Svaka čat, baš se vidi napredak :)
Sačuvana
nelesavic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #6 poslato: Jun 09, 2015, 10:05:59 posle podne »

Moj napreda
hronoloski od marta do danas
Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #5 poslato: Mart 15, 2015, 07:41:00 posle podne »

Imas temu trening za danas pa prepisi bilo koji trening ko god da je radio. Moras sa tegovima da radis i da povecavas tezine, u suprotnom misici nece sami od sebe da rastu.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9518


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Mart 15, 2015, 06:58:38 posle podne »

i dalje vodim racuna o ishrani jedem pet-sest manjih obroka, zitarice, jogurt, kostunjavo voce, voce, belo meso, dosta vode do 4l dnevno, 1 odrok mi je jaci nego ostali(u vreme rucka tad jedem opustenije ali manje) treniram tri puta nedeljno i svaki put ima kardio danas sam naprimer trcao na traci 5km za 37min(samo sam trcao i radio trbusnjake i hiper), puls pocetni oko 100 i ide dod 155, visok sam 183, imam 33 godina.  Dva puta nedeljno je trning sa opterecenjima ali manje tezine, po dve serije ponavljanje 15- 20 puta. trening mi je oko dva sata, kardio pa odradim misicnu grupu(5-6 vezbi iz grupe), pa opet kardio, pa druga misicna grupa i zavrsavam sa kardiom

Pročitaj dva predložena članka da ne bi od jednog posta napravili "rat i mir" po pitanju dužine...pobrojao si mi šta jedeš a ne količinu namirnica koje imaš u obrocima...što je jako bitno...unos proteina, hidrata i masti na dnevnom nivou...

Čini mi se da nemaš sistem u celoj priči...i da si ovim načinom ishrane i treninga izgubio i dosta mišićne mase, pored masnih naslaga...

Manje težine, a veći broj ponavljanja je "sistem zabluda", koji ne daje dovoljnu stimulaciju mišićnom tkivu za porast ili očuvanje postojeće mišićne mase...minimum 3 treninga sa opterećenjem nedeljno...

Kardio trening se radi uvek posle treninga sa opterećenjem...

Ako ćemo detaljno...o treningu...

KARDIO TRENING

KARDIO TRENING JE AEROBNI TRENING( potrošnja kiseonika) NISKOG INTENZITETA( 65-70% od maksimalnog pulsa)I DOVOLJNO DUGOG TRAJANJA.

KARDIO TRENING SE RADI SAMO POSLE TRENINGA SA OPTEREĆENJEM(tegovima) , NE PRE!!!

ŽELJENA ZONA KARDIO TRENINGA JE ONA U KOJOJ NEMA OSEĆAJA PRETERANE ZADIHANOSTI, TJ. ZONA U KOJOJ JOŠ UVEK MOŽEMO DA NORMALNO GOVORIMO, BEZ ZADIHANOSTI.

DAKLE, BEZ ISCRPLJIVANJA!
Npr. Dok god bez prekida možemo da kažemo- „upomoć, ne mogu više” ;-)

AKCENAT NA OBIM KARDIO TRENINGA...IDEALNO 30-60 MINUTA! SVE PREKO 60 MINUTA JE PROMAŠAJ!

3-6 KARDIO TRENINGA NEDELJNO, DOVOLJNOG INTENZITETA I OBIMA JE POŽELJNO U FAZI RADA NA „DEFINICIJI”( SKIDANJE KILAŽE).

-ako se radi posle treninga sa opterećenjem dovoljno je 30-45 min


TRENING SA OPETEREĆENJEM

NAJVEĆA ZABLUDA KOJU MOŽETE ČUTI JE DA SE „DEFINICIJA RADI” SA MANJOM TEŽINOM, A VEĆIM BROJEM PONAVLJANJA!

NAJBOLJI EFEKAT NA STIMULISANJE MIŠIĆA ZA RAST DAJE TZV. TRENING HIPERTROFIJE, TJ. RAD SA TEŽINOM KOJOJ ĆEMO JEDVA ODRADITI 6-12 PONAVLJANJA( u seriji)! ( Trening hipertrofije 70-80% od 1 MR-maximuma)

Pauza izmeĂ°u serija trebalo bi da bude 60-90 sekundi!

DAKLE, AKCENAT JE NA TEŽINI( opterećenju), A NE NA BROJU PONAVLJANJA! BROJ PONAVLJANJA SE PRILAGOĂDAVA OPTEREĆENJU, A NE OBRATNO!

TRENING HIPERTROFIJE JE POŽELJAN I KADA RADITE NA SKIDANJU MASNIH NASLGA( DEFINICIJA), JER ĆE ČUVATI VAŠE MIŠIĆE OD RAZGRADNJE!
NAJMANJE 3 TRENINGA HIPERTROFIJE NEDELJNO

VIŠE MIŠIĆNE MASE=MANJE MASNOG TKIVA=BRŽI METABOLIZAM!

HIPERTROFIJA JE POVEĆANJE MIŠIĆA( MIŠIĆNIH ĆELIJA) NA RAČUN MIŠIĆNIH PROTEINA I VODE!

MIŠIĆ NAJBOLJE RASTE KADA JE DOVOLJNO „POKIDAN TRENINGOM” I DOBRO NAHRANJEN!

MIŠIĆ RASTE U FAZI ADAPTACIJE NA OPTEREĆENJE, TJ. OPORAVKA OD TRENINGA!
IDEALNO JE 3-5 TRENINGA SA OPTEREĆENJEM NEDELJNO!

PREPORUKA ZA RAD JE TZV. „SPLIT SISTEM” –JEDNA MANJA I JEDNA VEĆA MIŠIĆNA PARTIJA...npr. GRUDI-TRICEPS, LEĂDA-BICEPS,RAMENA-NOGE-TRBUŠNJACI...

Npr. 3 DANA TRENINGA+1 DAN ODMORA...

PREPORUČLJIVA DUŽINA TRENINGA SA OPTEREĆENJEM JE OKO 60 MIN...PLUS KARDIO...
 
Pre početka treninga obavezno „zagrejati se”( "serija zagrevanja" manjom težinom - e tu mogu ove serije sa po 15-20 ponavljanja, pre radnih serija)...

Raditi 3-4 vežbe po mišićnoj partiji, sa 4-6 serija po vežbi sa piramidalnim povećavanjem opterećenja

« Poslednja izmena: Mart 15, 2015, 07:04:29 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
nelesavic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #3 poslato: Mart 15, 2015, 06:34:20 posle podne »

i dalje vodim racuna o ishrani jedem pet-sest manjih obroka, zitarice, jogurt, kostunjavo voce, voce, belo meso, dosta vode do 4l dnevno, 1 odrok mi je jaci nego ostali(u vreme rucka tad jedem opustenije ali manje) treniram tri puta nedeljno i svaki put ima kardio danas sam naprimer trcao na traci 5km za 37min(samo sam trcao i radio trbusnjake i hiper), puls pocetni oko 100 i ide dod 155, visok sam 183, imam 33 godina.  Dva puta nedeljno je trning sa opterecenjima ali manje tezine, po dve serije ponavljanje 15- 20 puta. trening mi je oko dva sata, kardio pa odradim misicnu grupu(5-6 vezbi iz grupe), pa opet kardio, pa druga misicna grupa i zavrsavam sa kardiom
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9518


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Mart 15, 2015, 06:14:37 posle podne »

Pozdrav...dobrodošao na forum...kako se sada hraniš? Koliko obroka imaš dnevno? Može neki dnevni meni po obrocima sa okvirnom gramžom namirnica u njima? Po kom principu si sastavljao obroke( parametri energetske potrošnje, unos makronutrijenata - proteini, hidrati, masti po kg)?

Kakvi su ti treninzi( split, kružni)? Koliko puta nedeljno radiš sa opterećenjem( trening hipertrofije)? Broj serija, vežbi, ponavljalja po mišićnim grupama? Dužina treninga?

Koliko puta nedeljno radiš kardio? Vreme? Željena zona pulsa?

Koliko si visok? Koliko imaš godina?

Na osnovu slika smatram da je vreme za zad na povećanju (čiste) mišićne mase...

Preporuka za DETALJNO ČITANJE NA TEMU ISHRANE...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolji-prijatelji-miine-mase-uljeni-hidrati.html

« Poslednja izmena: Mart 15, 2015, 06:18:26 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
nelesavic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #1 poslato: Mart 15, 2015, 05:49:28 posle podne »

Pozdrav svima,
poceo sam da idem u teretanu krajem decembra 2015 ( tri puta nedeljno), poceo da vodim racina o ishrani i skunuo nekih 12 kg. ne koristim nista od suplemenata. Zanima me da li da skidm kilazu jos ili da ubacim neki protein ili sta vec da pojacam trening sa tegovima(sad mi je vise koncepirana na kardio programa i vezbama: trbusnjaci, otkloni, hiperkstenzija, lat, cucnjevi, bendz.. ) da bih se izgradio?
Unapred hvala na savetima
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.044 sekundi sa 14 upita.