TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397223 Teme od strane 25046 Članovi Poslednji član: JulietMess

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 30, 2024, 11:39:04 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Koriscenje suplementacije  (Pročitano 2890 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #10 poslato: Jul 02, 2015, 12:21:19 pre podne »

A kakva ti je ishrana? Koliko imaš obroka? Koliko proteina, hidrata, masti imaš na dnevnom nivou?!

Smatram da "na početku" navedeni sistem treninga može dati rezultate, donekle...ali povećanje mišićna mase( hipertrofija) zahteva progresivno povećavanje opterećenja...a sa vremenom težina sopstvenog tela neće biti dovoljna za željenu stimulaciju muskulature...a i nećeš moći da pogodiš sve mišićne partije "podjednako"? Kako radiš noge?

Kreni što pre u teretanu...u protivnom će željeni napredak izostati...

Povećanje mišićne mase i skidanje masnih naslage ne ide zajedno...dakle, odredi prioritete...a pre toga razmisli, imaš li dovoljno mišićne mase?! "Da bi se sekao, moraš da imaš šta sečeš"...u protivnom eto "skeletor graĂ°e"... ;)

U fazi skidanja masnih naslaga dominantni činioci u procesu sagorevanja su kardio trening( u ciljanoj zoni pulsa) i korekcija ishrane( manipulacije unosom ugljenih hidrata) - "kalorijski deficit" korz trening i ishranu...a trening sa opterećenjem( trening hipertrofije) je tu da da dovoljnu stimulaciju za očuvanje postojeće mišićne mase( uz dovoljan unos proteina i zdravih masti u "modifikovanoj ishrani")...dakle, gubici u mišićnoj masi, u ovoj fazi "kalorijskog deficita" su neminovni...tvoj cilj je da kroz razuman trening i način ishrane, te gubitke minimalizuješ!

Ukratko o treningu u ovoj fazi( skidanje masnih naslaga)...

- Kardio trening - niskog intenziteta oko 65% od maksimalnog pulsa u trajanju oko 45-60 min, a druga opcija je visokointervalni kardio trening( preporuka za iskusnije vežbače, "utreniranost na nivou") u trajanju do 20 min, gde se smenjuju intervali u trajanju do 3 min - tj. interval sa do 90% od maksimalnog pulsa i interval sa 65% od maksimalnog pulsa( do 3 min) - na taj način poboljšaće se ne samo "kondicija", već i 24h nakon toga doći će do "produžene" oksidacije masti( usled kiseoničnog duga koji nastaje kao posledica intervalnog treninga)...3-6 puta nedeljno...u zavisnosti od "željenog deficita"...

- Trening sa opterećenjem bar 3 puta nedeljno, osnovne vežbe, "split sistem"( jedna manja i jedna veća partija)...trajanje oko 60 min - akcenat na visok intenzitet i "kraći obim"...( raditi sa tezinom kojoj ces u seriji odraditi 6-12 ponavljanja,tj.70-80% od 1MR...za svaku misicnu partiju radi po 3-4 vezbe, u svakoj vezbi 4-6 serija, sa pauzama ne duzim od 60 sekundi)

Ujutru 5 gr kreatina+10 gr glutamina( može i pre treninga)...a pre treninga bar 2000 mg karnitina( 30 min pre treninga), manje doze imaju kranje simboličan učinak...posle treninga merica proteina, 5 gr kreatina + 10 gr glutamina+ 15-30 gr dekstroze...

Koliko si visok, težak?

Zašto baš beef protein?
« Poslednja izmena: Jul 02, 2015, 12:23:57 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #9 poslato: Jul 01, 2015, 01:59:27 posle podne »

1-2x dnevno skoro cele nedelje treniraš svaki deo tela,to je previše.Mišići rastu kad odmaraju a ne na treningu, sa toliko treninga nećeš ništa postići. Razdvoj trening na gornji i donji deo tela ili na mišiće koji vuku i na one koji guraju. Pa treniraj svaki drugi dan ili treniraj 2 dana pa 2 dana pauza.
Sačuvana
nikola1997
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #8 poslato: Jul 01, 2015, 01:53:25 posle podne »

6 dana za redom po 1 ili 2 puta dnevno, pa odmorim 1 dan, mada to sve varira u zavisnoti od umora i obaveza, desi se i da 3 puta dnevno opicim trening kad nemam sta drugo da radim a pri tom umor sabijem voljom, znam da je odmor svakako jako bitan, ne preferiram monotoniju pa cesto menjam rezime treninga, vreme trajanja, odmore..
ponavljam, bio sam na pauzi mesec-dva..i sramim se svog izgleda trenutno
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #7 poslato: Jul 01, 2015, 01:49:12 posle podne »

I koliko puta nedeljno treniraš ?
Sačuvana
nikola1997
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #6 poslato: Jul 01, 2015, 01:44:37 posle podne »

Nisu samo sipke u pitanju, sve radim, od glava do pete.
U sustini da skinem salo.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #5 poslato: Jul 01, 2015, 12:13:14 posle podne »

2h vešanja po šipkama sa ovom suplementacijom ?
Šta želiš da postigneš, skidaš kg ili radiš na masi ?
Sačuvana
nikola1997
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #4 poslato: Jul 01, 2015, 10:00:48 pre podne »

Shape up u kapsulama od po 500mg

Vracanje izgubljene misicne mase, i toplenje masnih naslaga koje sam zadobio poslednjih mesec-dva zbog odsustva od svih vidova treninga. Bukvalno bih sto pre da se vratim u formu, imam svo vreme ovog sveta narednih mesec dana, da treniram cak i po 3-4 puta dnevno ako je to potrebno. Volja je tu, kondicija nije u potpunosti izgubljena, samo je snaga u misicima vidno opala.

Dakle koristio bih beef protein, l carnitin u kapsulama, glutamin i kreatin.

Sa druge strane, nisam pominjao, vi ste sigurno predpostavljali da idem u teretanu, ne, ne idem.. mislim ne jos, zbog 'tehnickih problema' :D
Moj 'trening' obuhvata jutarnji dzoging u trajanju od sat vremena, i popodnevni full body trening od minimum 2sata, nesto slicno cross fit-u i street workout-u gde se bukvalno unistavam.

Mozda sve ovo smesno izgleda ali zanemarite, znam na cemu sam, samo mi je potreban savet kako izmiksovati ove suplemente uz dobro korigovanu ishranu. :)
Sačuvana
AnĂ°elko
Gost
« Odgovor #3 poslato: Jul 01, 2015, 09:47:43 pre podne »

Koji konkretno l carnitin koristiš?
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4423


« Odgovor #2 poslato: Jul 01, 2015, 09:31:37 pre podne »

Posle treninga zajedno uzmeš protein, glutamin oko 20 grama, 5 grama kreatina i dekstrozu 15-30 grama. Neko će preporučiti 3 grama pre 3 grama kreatina posle treninga. I jedno i drugo je ok.
L Karnitin ti trebaju jače doze bar 2-3 gr pre fizičke aktivnosti.
Cilj dobijanje mase ili skidanje kilograma?
Sačuvana
nikola1997
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: Jul 01, 2015, 08:50:03 pre podne »

Dobro bi mi dosao savet, jer sam pocetnik u koriscenju suplemenata. :)
Zanima me samo jedna stvar, na koji nacin bih mogao da kombinujem Beef protein, kreatin, gluta blend i l-carnitine kapsule.. U smislu kad sta da uzimam?
Hvala unapred :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.077 sekundi sa 18 upita.